Pavasaris ne veltui yra vadinamas klastingiausiu sezonu – skubame nusimauti kepures ir nusirišti šalikus, nusimesti striukes, tačiau pavasarinis vėjas nekantriausius kartais ima ir „apdovanoja“ peršalimu. Nors sportuojantieji paprastai pasižymi geresniu imunitetu, tačiau ir jie turi būti atsargūs, ypač, jei iš treniruočių salės nutarė „persikelti“ į lauką. Su atlete ir „Sportland“ kampanijos „Geresnė mano versija“ prekės ženklo „Under Armour“ ambasadore Laura Gudžiauske kalbame, kaip po žiemos pasiruošti sugrįžti sportuoti į gryną orą.
Šiemet pavasaris neskuba, tačiau, kadangi esame taip jo išsiilgę, gali būti, kad ir striukes nusimesti paskubėsime. Kokių apsirengimo taisyklių reikėtų laikytis, siekiant treniruočių salę pakeisti lauku ir saugiai sportuoti gryname ore?
Oras šiuo metu yra tikrai vėsus, tad norint pradėti sportuoti lauke, didžiausią dėmesį reiktų skirti būtent aprangai. Kūnas vėsinasi prakaituodamas, tačiau jei drabužiai lengvai nepašalina prakaito, tokiu permainingu oru yra išties lengva susirgti. Todėl labai svarbu, kad prie kūno prigludęs drabužių sluoksnis lengvai pašalintų prakaitą, o viršutinis – apsaugotų nuo vėjo. Kitas svarbus momentas yra aprangos patogumas – apranga turėtų nevaržyti judesių. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į sportinius batelius, nes tie, kurie tinka sportuoti salėje, nebūtinai tiks sportuoti lauke, ypač, jei bėgiosite nelygia danga, miško takais. Tokiu atveju jums gali būti aktualūs bateliai su gilesniais protektoriais. Sportas ant nelygaus paviršiaus, drėgname ore su tam nepritaikyta avalyne gali baigtis priverstiniu poilsiu lovoje.
Nuo kokių pratimų ar veiklų reikėtų pradėti sugrįžimą į gryną orą?
Kaip ir pradedant bet kokią fizinę veiklą, svarbiausia yra nepersistengti. Puiki pradžia galėtų būti greiti pasivaikščiojimai takais ar kalnuotomis vietovėm. Dabar labai populiarūs įvairūs savaitgaliniai žygiai draugų kompanijoje – pabandykite. Jei esate labiau pažengęs, neilgi prasibėgimai gryname ore taip pat gali būti puiki pradžia. Nemėgstantys bėgioti, rinkitės dviratį ar riedučius.
Kaip manote, kiek kartų per savaitę galima planuoti sportą lauke, kad sklandžiai įsilietume į ritmą ir neatkristume?
Jei turite tinkamą aprangą, aktyviai leisti laiką lauke galite ir kiekvieną dieną. Grynas oras suaktyvina smegenų veiklą, stiprina imunitetą, pašalina laisvuosius radikalus. Tad kuo daugiau laiko praleidžiate lauke, tuo stipresnis bus jūsų imunitetas ir pozityvesnė nuotaika. Lauke sportuoti yra kur kas sveikiau ir naudingiau nei salėje. Bet jei bijote sušalti ar jaučiate, kad imunitetas yra labai nusilpęs, pradėkite eiti į lauką kas antrą dieną. Taip kūnas adaptuosis prie vėsesnio oro.
Gal turite kokių nors asmeniškai pasitvirtinusių imuniteto stiprinimo patarimų?
Stiprinti imunitetą reikia ištisus metus. Imuniteto silpnėja nuo streso, miego trūkumo ir nesveikos mitybos. Kitaip sakant, jei žmogus nesilaiko tinkamos rutinos, turi žalingų įpročių, nejuda, jis sirgs daug dažniau nei sveikesnį gyvenimo būdą propaguojantis asmuo. Tad patarimas būtų susitvarkyti savo paros ritmą, miegoti bent 8 val., maitintis subalansuotai ir, žinoma, reguliariai mankštintis bei kiek įmanoma daugiau laiko praleisti gryname ore. Šaltas dušas kiekvieną rytą – taip pat puiki imuniteto stiprinimo priemonė. Jei daugumos šių išvardintų punktų jau laikotės, tuomet imunitetą galima stiprinti česnakais, valgyti spanguoles. Aš kiekvienų metų rudenį suvalgau du puslitriukus putino uogų, sutrintų su medumi. Čia mano imuniteto eleksyras, kurį rekomenduoju kiekvienam. Žinoma, galima pirkti vitaminus, bet yra daug veiksmingų natūralių būdų, kaip sustiprinti imunitetą.
O Jūs asmeniškai, ar mėgstate sportuoti lauke? Gal jau pradėjote tai daryti ir šį sezoną?
Man labai patinka gamta, mėgstu sportuoti lauke net ir žiemą, tačiau dabar mano sportas yra ilgi pasivaikščiojimai lauke su vaikais: ir pabėgioti tenka, ir pakilnoti, ir net panešioti. Taip pat ateinančią savaitę planuoju traukti dviratį ir pradėti juo važinėti iki darbo ir atgal.
Tekstas: Karinos Vladičkės
Nuotraukos: Sportland