Dalintis „Geriausias istorijoje futbolo perėjimų langas: laimėtojai ir pralaimėtojai“

Geriausias istorijoje futbolo perėjimų langas: laimėtojai ir pralaimėtojai

Lionelis Messi, Cristiano Ronaldo, Romelu Lukaku, Jadonas Sancho ir Sergio Ramosas – tai tik kelios vyšnios ant torto, kurį šią vasarą iškepė didieji futbolo klubai. Pandemijos režimas? Futbolas visada ėjo sava vaga, todėl net ir koronavirusas klubams neatėmė kvapo ką tik užsivėrusioje perėjimų rinkoje. Tokių intensyvių ir drąsių trijų mėnesių šis sportas dar nebuvo matęs.

Aukščiau paminėti futbolininkai ir jų kelionės jau nugulė į antraštes ir buvo išnarstytos po kaulelį, todėl šį kartą žvelkime į garsius vardus šią vasarą pritraukusias ir paleidusias ekipas. Kas nugalėjo ir kas pralošė vasaros perėjimų rinkoje?

Nugalėtojai: Paryžiaus „Saint-Germain“

Ne tik šios vasaros, bet ir visų prieš tai buvusių vasarų nugalėtojai. Taip, galima durti pirštu į sąžiningo finansinio žaidimo taisykles, tačiau žvelgiant iš futbolo pusės tai, ką nuveikė PSG, yra įspūdinga.

Klubas iš laisvųjų agentų rinkos pasikvietė Lionelį Messi, Sergio Ramosą, Gianluigi Donnarumma ir Georginio Wijnaldumą, įsigijo dešinį gynėją Achrafą Hakimi ir paskutinėmis perėjimų lango dienomis sustiprino vienintelę likusią silpną ekipos grandį – kairį gynybos kraštą – bei pasikvietė jauną, talentingą portugalą Nuno Mendesą.

Lionelis Messi

Ekipa bent metams išsaugojo ir vedlį Kylianą Mbappe bei atmetė kelis Madrido „Real“ pasiūlymus už prancūzą.

Be abejo, jog taip PSG rizikuoja kitąmet prarasti puolėją nemokamai, mat baigia galioti jo kontraktas, tačiau toks žingsnis iš futbolo gerbėjų neatims progos pamatyti visą šios futbolo monstrų komandos potencialą.

Pralaimėtojai: „Barcelona“

Jau įžanga į vasarą nebuvo pozityvi – klubas skelbė apie slegiamas skolas, tad didelių pokyčių sudėtyje tikėtis nevertėjo. Bent jau iš teigiamos pusės.

Iš neigiamos „Barcelona“ skaudžių permainų neišvengė – su ašaromis išvyko L. Messi, o paskutinėmis perėjimų lango minutėmis į Madrido „Atletico“ nuomos pagrindais sugrįžo Antoine‘as Griezmannas.

Du svarbiausius puolimo vardus praradę katalonai pasipildė nueinančiu Sergio Aguero bei olandais Memphiu Depay ir Luuku De Jongu, o gynybą sustiprino Ericu Garcia.

Vardai išties nėra „Barcelonos“ kalibro. Po L. Messi išvykimo naujų lyderių ieškosiantis klubas šiame perėjimų lange jų nerado ir, atrodo, jog šį sezoną kliausis jaunųjų talentų pajėgumu.

Komandos puolimas su ne pirmo ryškumo vardais atrodo bedantis, o solidžiausias vardas S. Aguero dar kelis mėnesius gydysis traumą. Atrodo, jog netrukus deglą perimti iš nueinančių „Barcos“ veidų teks jauniesiems talentams Ansu Fati ir Pedri.

Nugalėtojai: „Manchester United“

Po solidaus sezono „Manchester United“ į perėjimų rinką eilinį sykį žengė su didelėmis ambicijomis ir šį kartą kortos sukrito tobulai. Ekipa už logiškas sumas gavo tai, ko siekė, ir artėjantį sezoną gali patriukšmauti dar labiau negu praėjusį.

Ne pirmus metus besitęsusi Jadono Sancho saga pasibaigė anglo persikėlimu į „raudonųjų velnių“ stovyklą, o vos už 40 mln. eurų ekipą papildė vienas geriausių centro gynėjų pasaulyje Raphaelis Varane.

Vos su dviem pirkiniais „Man United“ vasarą jau buvo galima vadinti nusisekusia, tačiau netrukus lyg iš giedro dangaus klubas numetė dar vieną bombą ir susigrąžino Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo

Dėkinga situacija ir po metų besibaigiančiu galioti portugalo kontraktu su Turino „Juventus“ pasinaudoję anglai kukliame puolimo arsenale pridėjo vis dar vieną aštriausių ginklų futbole.

Be abejo, jog tokie pirkiniai ekipos strategui Ole Gunnarui Solskjaerui tik pridės spaudimo – dabar pasiteisinimų nebėra ir metas teikti rimtą paraišką į pagrindinius trofėjus.

Pralaimėtojai: Londono „Arsenal“

Nors klubas visoje Europoje išleido daugiausiai naujiems pirkiniams šią vasarą, perėjimų lango strategija nuvylė.

Ekipa pasistiprino vartininku Aaronu Ramsdale‘u, gynėjais Nuno Tavaresu, Benu White ir Takehiro Tomiyasu bei saugais Albertu Lokonga ir Martinu Odegaardu.

Nė vienam iš šių futbolininkų nėra daugiau nei 23-eji, tad „Arsenal“ braižas aiškus – pirkti jaunus ir daug potencialo turinčius futbolininkus, kaip tai panašiai savo darbo metu klube darė Arsene‘as Wengeras, bent jau pirmuosius 10 metų.

Visgi jauniems futbolininkams priprasti prie „Premier“ lygos futbolo užtruks, adaptacija gali trukti ir visą sezoną, tad stebuklų turnyro lentelėje ir vėl šiemet tikėtis neverta. Ypač po to, kai ekipa startavo trimis beviltiškais pralaimėjimais.

Pirštu galima besti ir į minėtą išlaidavimą. „Arsenal“ visiškai nusigręžė nuo laisvųjų agentų rinkos ir drąsiai pinigus leido nepatikrintiems vardams, kai lygos varžovės už kur kas mažesnius pinigus stiprinosi šiuo metu solidžiau atrodančiais futbolininkais.

Nugalėtojai: Miuncheno „Bayern“

Eilinė vasara ofise Miuncheno klubui – sulauki bent menkiausio pasipriešinimo Vokietijos pirmenybėse ir išperki viską, ką geriausio turi artimiausi varžovai. Taip kurį laiką „Bayern“ nuskausmindavo Dortmundo „Borussia“ klubą, o dabar eilė atėjo Leipcigo RB išdarinėjimui.

„Bayern“ dar prieš perėjimų lango pradžią paskelbė, jog iš Leipcigo atvyksta talentingasis strategas Julianas Nagelsmannas ir pagrindinis ekipos ramstis gynyboje Dayotas Upamecano.

Julianas Nagelsmannas

Vasarai artėjant link pabaigos, „Bayern“ nugvelbė dar vieną Leipcigo ekipos futbolininką – vos už 15 mln. eurų pasirašė sutartį su atakuojančiu saugu Marceliu Sabitzeriu. Tai vienas solidžiausių pirkinių šią vasarą visoje Europoje, atsižvelgiant į kainos ir kokybės santykį.

Ir taip Leipcigo ekipai Vokietijos čempionai paliko nutrupėjusią sudėtį ir užduotį susigrupuoti iš naujo. Talentingiausią šalies trenerį turintis „Bayern“ didesnės konkurencijos bent jau „Bundesligoje“ ir vėl nesulauks.

Pralaimėtojai: Milano „Inter“

Italijos čempionų stovykloje – ne tokios džiugios nuotaikos po vasaros. Kaip ir minėtoji Leipcigo ekipa, Milano „Inter“ šią vasarą taip pat atsisveikino su trimis kertiniais klubo vardais.

Su ekipos vadovais sutarimo neradęs strategas Antonio Conte pasuko savu keliu, į PSG išvyko gynėjas A. Hakimi, o į Londono „Chelsea“ sugrįžo puolimo lyderis Romelu Lukaku.

Šiuos tris vedlius ekipa pakeitė jaunu strategu Simone Inzaghi, gynėju Denzeliu Dumfries ir puolėju Edinu Džeko. Nė viena pavardė neprilygsta išvykusioms.

Paminėti galima ir dar nežinia, kada atsigausiantį Christianą Erikseną, kurio vietą užims naujokas Hakanas Calhanoglu – vėlgi, nelygiavertė rokiruotė.

Ekipa taip pat pridėjo talentingą 21-erių gynėją Zinho Vanheusdeną bei iš Romos „Lazio“ išsinuomojo puolėją Joaquiną Correa. Po vasaros galima drąsiai teigti – kamuolys ir vėl Turino „Juventus“ pusėje.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

BMX dviratininko Gabrieliaus Pabijansko svajonė – olimpinės žaidynės

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį