Dalintis „E. Kipchoge pasaulio maratono rekordus gerina bėgdamas širdimi ir protu“

E. Kipchoge pasaulio maratono rekordus gerina bėgdamas širdimi ir protu

Rugpjūčio viduryje Kenijos aukštikalnėse besitreniravęs lietuvis Aleksandras Sorokinas sutiko Kenijos ilgų nuotolių bėgimo žvaigždę, dukart olimpinį čempioną Eliudą Kipchoge. Įsiamžinę nuotraukai, jie abu tęsė savo pasiruošimus svarbiausiems startams.

Tada dar nebuvo aišku, kad jau kitą mėnesį abu šie sportininkai sudrebins pasaulį naujais planetos rekordais. A. Sorokinas rugsėjo viduryje Italijoje per parą nubėgo beveik 320 km ir įspūdingai pagerino pasaulio 24 val. bėgimo rekordą, o po savaitės prestižiniame Berlyno maratone triumfuoja E. Kipchoge, 42 km 195 m nubėgęs tiesiog neįtikėtinu tempu – per 2 val. 1 min. 9 sek.

Sau pačiam priklausiusį pasaulio rekordą 37-erių metų Kenijos stajeris pagerino net 30 sek. Per 2 val. 1 min. 39 sek. jis yra maratoną nubėgęs tame pačiame Berlyno maratone. Įdomus faktas yra tai, kad šiai Kenijos sporto žvaigždei tai buvo vos 17-asis maratonas karjeroje, o laimėtas – 15-as.

Eliudas Kipchoge kerta finišo liniją Berlyno maratone

Berlyne pirmą pusę maratono su E. Kipchoge lygiai bėgo etiopai Andamlakas Belihu ir praėjusių metų čempionas Guye Adola. Visgi pasaulio rekordininko tempo jiems išlaikyti nepavyko ir E. Kipchoge vienas iš užtikrintai finišavo per Brandenburgo vartus.

„Mano kojos bėgo išties greitai. Net galvojau, kad gali pavykti finišuoti per 2 valandas. Bet kokiu atveju, esu patenkintas savo pasirodymu“, – po finišo kalbėjo Kenijos bėgikas.

Jis neslėpė, kad šiuo pasiektu rezultatu jis sustoti neketina ir ateityje sieks dar aukščiau pakelti pasaulio rekordo kartelę.

Beje, 2019 metais E. Kipchoge yra įveikęs maratoną greičiau nei per 2 val. Vienoje (Austrija) jis finišavo per 1 val. 59 min. 40 sek. Visgi šis rezultatas yra neoficialus, nes jį pasiekti padėjo besikeičiantys tempo palaikytojai.

Siekdamas naujo pasaulio rekordo Berlyne, stajeris startavo itin greitai. Pirmuosius 10 km jis įveikė vos per 28 min. 23 sek., o pusę distancijos nubėgo greičiau nei per 1 val.

Eliudas Kipchoge.

Tokiems rezultatams reikia neeilinių sugebėjimų bei be proto sunkaus darbo treniruotėse.

E. Kipchoge treniruojasi ir svarbiausiems startams ruošiasi savo gimtinėje. Jis ir gyvena nedideliame Kaptagato miestelyje pietvakarių Kenijoje. Prieš Berlyno maratoną jis treniruočių krūvį sumažino tik po keturių mėnesių sunkių bei intensyvių treniruočių aukštikalnėse. Tai alino, tačiau atnešė išsvajotą rezultatą.

„Mano treniruotės yra varginančios, sudėtingos ir labai ilgos. Visgi pagrindinė bėgimo taktika yra paruošiama treniruotėse, o ne maratono metu. Jei gerai treniruositės, tai bėgimo taktika bus gera ir maratone. Jei treniruotės nutrūks pusiaukelėje, tai bėgimo metu galite naudoti bet kokią taktiką, bet savo tikslo nepasieksite“, – sakė E. Kipchoge.

Likus savaitei iki Berlyno maratono, bėgikas jautė, kad yra puikiai pasiruošęs. Paklaustas, kas lemia tai, kad jis gali vadintis vienu geriausių bėgikų istorijoje, jis atsakė: „bėgimas širdimi ir protu“.

E. Kipchoge yra sakęs, jog žmogus priklauso nuo mąstymo. Kai protas dirba teisingai, tai ir raumenys dirbs sėkmingai. Tam reikia ne tik daug treniruotis, bet ir suprasti savo kūną.

Mintys dabar krypsta ne tik į galimybę dar kartą gerinti planetos rekordą, bet ir į Paryžiaus olimpines žaidynes.

„Paryžiaus olimpinės žaidynės man yra labai svarbios. Tikiu, kad per artimiausius dvejus metus išsaugosiu pakankamai energijos. Noriu patekti į istoriją ir tuo pačiu perduoti žinią jaunimui apie tai, kad nuoseklus darbas aukštu lygiu anksčiau ar vėliau atsiperka. Pasauliui reikia tokios žinios“, – viename iš interviu kalbėjo E. Kipchoge.

Beje, Kenijos žvaigždė neslepia, kad mintys apie karjeros pabaigą jau taip pat nebėra svetimos. Juolab, kad šiais metais apie karjeros pabaigą paskelbė dar keletas labai visame pasaulyje garsių sportininkų, įskaitant Šveicarijos teniso žvaigždę Rogerį Federerį. Visgi E. Kipchoge, prieš atsisveikindamas su karjera, nori palikti dar ryškesnį pėdsaką sporto istorijos metraščiuose.

Pagal užsienio spaudą parengė Dominykas Genevičius
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Pasaulio „Laser Run“ čempionate – keturi Lietuvos penkiakovininkų medaliai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį