Dalintis „Bėgikų rezoliucijos atvedusios iki rekordų: garsina Lietuvą, nors norėjo tik pakeisti gyvenimo būdą“

Bėgikų rezoliucijos atvedusios iki rekordų: garsina Lietuvą, nors norėjo tik pakeisti gyvenimo būdą

Naujųjų metų startas daugeliui neretai siejasi su naujų tikslų nusistatymu bei pasiryžimu siekti geresnių įpročių. 2024 metais „Forbes“ atliktos apklausos respondentai tarp populiariausių rezoliucijų išskyrė norą pagerinti fizinę formą, psichologinę sveikatą ar numesti svorio.

Noras keistis į profesionalųjį sportą pastūmėjo ir dvi ryškiausias Lietuvos bėgimo žvaigždes – daugkartinį planetos rekordininką Aleksandrą Sorokiną bei maratonininką Igną Brasevičių. Lengvaatlečiai bėgioti pradėjo vedini tikslo pakeisti gyvenimo būdą.

Alaus bokalą iškeitė į bėgimo batelius

Pasaulio 24 val. bėgimo čempionas A. Sorokinas iki 2006-ųjų dalyvavo baidarių irklavimo varžybose, tačiau su šia sporto šaka buvo priverstas atsisveikinti dėl patirtos peties traumos. Septynerius metus po to lengvaatletis apibūdina kaip „lengvabūdiškus“, o grįžti į norimą gyvenimo ritmą padėjo išsikeltos rezoliucijos.

„Baigus sportuoti norėjosi atsigriebti po sportinio režimo. Atsirado alkoholis, cigaretės, nesveikas maistas, gyvenimas buvo lengvabūdiškas. Gal netgi tapau alkoholiku, galėdavau išgerti šešis, septynis bokalus alaus ir kitą dieną jaustis gerai. Pradėjo augti svoris, išaugo iki 100 kilogramų ir reikėjo kažką keisti gyvenime. Bėgimas buvo paprasčiausias būdas“, – prisiminė A. Sorokinas.

Aleksandras Sorokinąs. Roko Lukoševičiaus nuotr.

Pradėjus treniruotis aukštų rezultatų ilgai laukti nereikėjo. Naujametine rezoliucija būsimai lengvosios atletikos žvaigždei tada tapo noras įveikti maratoną greičiau nei per 3 valandas. Antraisiais bėgiko karjeros metais jis jau dalyvavo Kauno „Akropolio“ maratone, kur finišavo ketvirtas.

2024-aisiais A. Sorokiną pristabdė traumos, tad nenuostabu, jog didžiausias ateinančių metų noras yra būti sveikam.

„Mano naujametiniai tikslai – kad negrįžtų traumos, kad atsigautų kūnas, kad visiškai praeitų skausmai. Man liko keletas šūvių, turiu keletą neišspręstų reikalų su šimtuku ir 24 valandų bėgimu. Žiūrėsime, kaip toliau, gal pereisiu prie ilgesnių distancijų. 48 valandų bėgimas ir ilgiau, jei leis kūnas“, – planais pasidalijo A. Sorokinas.

Pradėjęs bėgioti atsikratė 24 kilogramų

Vaikystėje sportinį ėjimą bandęs I. Brasevičius su sportu atsisveikino baigęs mokyklą ir karjeroje padarė net 10 metų pertrauką. Į sportą jis sugrįžo išsikėlęs rezoliuciją gyventi sveikiau bei būti pavyzdžiu savo sūnui.

„Norėjau truputį sveikiau gyventi. Po eilinio baliuko atsikėliau, visą dieną moralinės pagirios ir tiesiog vakare pagalvojau, kad reikia kažką keisti, reikia pradėti sveikiau gyventi, reikia numesti svorio, reikia pasistengti kitaip atrodyti prieš vaiką. Tą vakarą ir išbėgau savo pirmąsias 10 minučių“, – prisiminė I. Brasevičius.

Bėgiko karjerą 2013-aisiais pradėjęs lengvaatletis per trejus metus numetė 24 kilogramus, o pirmą maratoną nubėgo 2014-aisiais Kaune. Tada 42,195 km nuotolį jam pavyko įveikti per 2 val. 32 min. 55 sek.

„Visai nereikėjo savęs spausti, labai greitai užsivedžiau. Kai jau buvau pasportavęs kokius 8 metus, buvo daug sunkiau prisiversti eiti į treniruotę nei pirmaisiais sportavimo metais. Kažkaip keistai galvojau, kad reikia nepaleisti. Pradžioje buvo baisu, kiek ilgai čia truks, bet kažkaip užsikūrė viskas, kad ir svorio numečiau, ir kažkokių rezultatų pasiekiau“, – dėstė I. Brasevičius.

Ignas Brasevičius. KMK archyvo nuotr.

„Kažkokie“ rezultatai iš Druskininkų kilusiam bėgikui – atstovavimas Lietuvai pasaulio bei Europos čempionatuose, penktas geriausias maratono rungties rezultatas šalies istorijoje (2 val. 15 min. 4 sek.). Su profesionaliuoju sportu I. Brasevičius atsisveikino po gruodžio pradžioje vykusio Valensijos maratono, kuriame distanciją nubėgo per 2 val. 17 min. 41 sek.

„Naujametinis mano noras yra skirti daugiau laiko šeimai, truputėlį nusiraminti ir ramiau pradėti gyventi“, – sakė I.Brasevičius, kurį rezoliucija pakeisti gyvenimo būdą tapo atvedė į Lietuvos stajerių elitą.

Bėgimas Kaune – norintiems kalbas paversti darbais

„Forbes“ statistika atskleidžia, kad 23 proc. žmonių savo naujametines rezoliucijas meta dar pirmą savaitę ir vos 9 proc. jų pavyksta iki galo įgyvendinti išsikeltus tikslus. Tačiau nedideli sprendimai gali atvesti prie didelių gyvenimo pokyčių.

Kiek Naujų metų pasitikote su pažadu gyventi sveikiau? O gal pasižadėjote pradėti sportuoti? Verta pradėti metus aktyviai bei išbandyti jėgas sausio 4-ąją Kaune vyksiančiame „Resolution Run“, kuriame entuziastams bei pradedantiesiems siūloma įveikti 10 km, 5 km bei 2,5 km distancijas.

Tekstas: Roberto Trakio, Kauno maratonas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Bėgant žiemą svarbu tinkama apranga ir pastabumas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį