Dalintis „Balansinė lenta – kodėl verta ją išbandyti?“

Balansinė lenta – kodėl verta ją išbandyti?

Nesvarbu, sėdime ant kėdės, bėgame, nešame krepšius iš parduotuvės ar tiesiog stovime vietoje, visus šiuos veiksmus lydi nuo kūdikystės išmoktas gebėjimas balansuoti. Nors gebėjimas išlaikyti pusiausvyrą yra natūrali žmogaus savybė, specialistai pažymi, kad dėl sėslesnio gyvenimo būdo mūsų koordinacija ima vis dažniau prastėti. Laimei, pagerinti pusiausvyrą galime, treniruodamiesi ant įvairių balansinių kamuolių, pusiausvyros platformų „BOSU“, o taip pat – balansinių lentų. Apie pastarąsias šį kartą ir pakalbėsime.

Kas ta balansinė lenta ir kokia jos nauda?

Paprastai balansinė lenta susideda iš lentos ir nepritvirtinto cilindro, nors yra ir kitokių modelių. Balansavimo lentos dažniausiai gaminamos iš plastiko arba medžio ir naudojamos ne tik mankštos, bet ir reabilitacijos metu. Siekdami pagerinti savo rezultatus, ant balansinių lentų mėgsta treniruotis slidininkai, banglentininkai, šokėjai ir tenisininkai.

Balansinė lenta padeda gerinti mūsų pusiausvyrą ir koordinaciją, motorinius ir erdvinius įgūdžius. Taip pat balansuojant ant šio treniruoklio greitėja reakcijos laikas, didėja bendras fizinis pasirengimas. Pratimai ant lentos padeda pagerinti kasdienius funkcinius judesius, tokius kaip: lenkimo, siekimo ir sukimosi. O 2017 m. atlikto tyrimo, paskelbto žurnale „Scientific Reports“, metu nustatyta, kad pagerėjo tyrimo metu pusiausvyros lavinimą praktikavusių dalyvių atmintis.

Balansinė lenta. Pexels.com nuotr.

Išbandykite kelis pratimus

Nors ant lentos galima tiesiog balansuoti vietoje, tačiau taip pat galima atlikti ir nesudėtingus pratimus. Jei kuris nors iš šių pratimų jums atrodo per lengvas, išbandykite juos užsimerkę, prieš tai įsitikinę, kad tikrai juos įvaldėte atmerktomis akimis.

Akių sukiojimas

Atsistokite ant lentos, kojas laikykite klubų plotyje, pėdos nukreiptos į priekį. Kai sugebėsite išlaikyti pusiausvyrą ir stovėti tiesiai, pasukinėkite galvą į šonus ir pajudinkite akis aukštyn, žemyn, kairėn ir dešinėn. Šis pratimas lavina regą ir yra naudingas mūsų proprioceptinei sistemai (erdviniam suvokimui).

Mažas pritūpimas

Atsistokite ant lentos, kojas laikykite šiek tiek plačiau nei atstumas tarp klubų. Lėtai sulenkite kelius ir bandykite pritūpti, neprarasdami pusiausvyros. Galbūt negalėsite pritūpti taip žemai, kaip galite tai padaryti ant kieto pagrindo, tačiau šis pratimas tikrai sustiprins jūsų apatinę kūno dalį ir torsą.

Pratimai ant balansinės lentos. Livestrong.com nuotr.

Žaidimas su kamuoliu

Šiam pratimui jums reikės partnerio pagalbos. Atsistokite ant lentos, kojas laikykite klubų plotyje, pėdos nukreiptos į priekį.  Meskite kamuolį draugui ir gaudykite jį, kai partneris mes atgal. Šį pratimą galite pabandyti atlikti ir vienas, tiesiog atmušdami kamuolį nuo sienos arba mėtydami į orą iš vienos rankos į kitą.

Sukimasis ant kelių

Padėkite rankas ant klubų ir atsiklaupkite ant lentos. Sutelkdami dėmesį į pilvo raumenis, pradėkite lėtai sukti kūną. Šiek tiek pasisukę į šoną, lėtai atsisukite atgal.

Palingavimas

Atsistokite ant lentos basomis kojomis. Kojas laikykite klubų plotyje, pėdos nukreiptos į priekį. Lėtai pasilenkite pirmyn ir atgal, kairėn ir dešinėn, išlaikydami pusiausvyrą taip, kad lentos šonai liestų žemę.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: livestrong.com
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos jaunimo rekordus JAV gerinanti G. Karinauskaitė: „Džiaugiuosi, kad rezultatai kyla“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį