Nors pratimų pagal lytį sporto specialistai nėra linkę skirstyti, tačiau, jei jums smalsu, į kokius pratimus vertėtų labiau sukoncentruoti dėmesį, jei esate moteris, ir atvirkščiai – vyras, Baylor (JAV, Teksasas) medicinos koledžo ortopedijos chirurgas Dr. Phillipas Williamsas atsakys į šį klausimą.
Moterims būtina treniruotis su svoriais
Pasak daktaro, dabartinėse JAV sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamento (U.S. Department of Health and Human Services – angl.) paskelbtose gairėse rekomenduojama, kad treniruotes su svoriais, taip vadinamas pasipriešinimo treniruotes, amerikiečiai atliktų bent du kartus per savaitę – tai, žinoma, liečia ir moteris, nors jas labiau mėgsta vyrai.
„Treniruotės su svoriais pagerina kaulų tankį labiau nei bet kuris kitas pratimas. Tai svarbu dėl to, kad, artėjant menopauzei, moterims padidėja osteoporozės rizika“, – sako P. Williamsas.
Anot mediko, moterims ne mažiau svarbu stiprinti raumenis. Tad joms rekomenduojama atlikti tokius pratimus, kaip mirties trauką (deadlifts – angl.), štangos kėlimą gulint ant suoliuko (bench presses – angl.), atsilenkimus, pratimus bicepsams (bicep curls – angl.) ir t.t.
Dr. P. Williamsas teigia, kad kuo anksčiau pradėsite treniruotis su svoriais, tuo geriau, tačiau svarbu žinoti, kad niekada nevėlu prisijungti į svorių kilnojimo entuziastų gretas.
Vyrams derėtų „nebijoti“ jogos ir pilateso pratimų
Nors vyrus, besitreniruojančius su svoriais, taip pat užklumpa kaulų tankio retėjimas, tačiau P. Williamso teigimu, vyrai, jau sergantys osteoporoze ir pradėję treniruotis su svoriais, pastebi reikšmingą pagerėjimą.
„Vis tik vyrai dažniau kenčia nuo sausgyslių plyšimų, nes pakankamai neištempia sausgyslių ir raumenų prieš sportą ir apskritai neskiria dėmesio lankstumo treniruotėms“, – tikina P. Williamsas.
Štai kodėl įvairaus amžiaus vyrai turėtų dažniau apsilankyti jogos ir pilateso užsiėmimuose, kur, pripažinkim, dažniau dominuoja moterys. Vyrų dominuojančios sporto šakos paprastai apima „sprogstamus judesius“.
Kaip ten bebūtų, daugelis ekspertų laikosi minties, kad visi žmonės, nepaisant jų lyties ir amžiaus, turėtų kartas nuo karto atlikti įvairaus pobūdžio mankštą: įskaitant jėgos ir ištvermės treniruotes, aerobinius pratimus, lankstumo ir pusiausvyros prarimus.
Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: webmd.com
Nuotraukos: pexels.com