Barre arba lietuviškai – baleto gimnastika yra žemo intensyvumo mankšta, kurios metu derinami jogos, baleto ir pilateso pratimai. Štai šešios priežastys, kodėl į savo kasdienybę reikėtų įtraukti barre treniruotes.
Sustiprina raumenis
Baleto, pilateso ir jogos pratimų kombinacija stiprina viso kūno raumenis, nors aktyviausiai dirba sėdmenų, šlaunų vidiniai ir kojų keturgalviai, taip pat blauzdų bei pėdų raumenys. Baleto gimnastika taip pat stiprina pilvo, dubens ir pečių raumenis.
Didina ištvermę
Barre dažnai apima kūno laikymą skirtingose pozicijose prie baleto turėklo ar ant jogos kilimėlio. Nors baleto gimnastikos judesiai nėra intensyvūs ir gali atrodyti nesudėtingi, vis dėlto jie aktyviai didina raumenų ištvermę. Didesnė ištvermė padės jums išlaikyti gerą laikyseną ir lengvai pakelti sunkius daiktus.
Gerina lankstumą
Lankstumas arba kitaip – jūsų raumenų, raiščių ir sausgyslių gebėjimas pasyviai išsitiesti – yra sveiko judėjimo esminis komponentas. Daugelis žmonių praranda lankstumą su amžiumi: iš dalies dėl neaktyvumo, iš dalies – dėl senėjimo procesų. Lankstumas padeda jums geriau funkcionuoti kasdieniame gyvenime, pavyzdžiui, kai pasilenkiate ar pritūpiate, kad pakeltumėte kažką nuo grindų, arba pasukite galvą vairuodami, kad pamatytumėte objektą už savęs.
Gerina pusiausvyrą ir laikyseną
Pusiausvyra su amžiumi taip pat prastėja. Gera pusiausvyra gali padėti išvengti traumų ir pagerinti gebėjimą atlikti kasdienius darbus ar siekti sportinio rezultato. Barre treniruotė įtraukia daugybę pratimų, kurie reikalauja stovėti ant vienos kojos, laikantis baleto turėklo ar kėdės. Taip pat šie užsiėmimai paprastai vyksta muzikos ritmu, o tai gali padidinti jūsų koordinaciją.
Jei nerimaujate dėl prastėjančios laikysenos, baleto gimnastikos treniruotės gali padėti „išsitiesti“. Užsiėmimo metu jums ne kartą bus nurodyta ištempti stuburą ir nuleisti pečius žemyn.
Aštrina protą
Barre kelia iššūkį ne tik kūnui, bet ir smegenims. Nors nėra tyrimų, susijusių konkrečiai su baleto gimnastikos treniruotėmis, tačiau tyrimai apie šokių naudą pripažįsta bendrą smegenų sveikatos pagerėjimą šokant. Šokis gerina darbinę atmintį, kognityvinį lankstumą (protinį gebėjimą prisitaikyti prie naujų ar besikeičiančių įvykių) ir mokymąsi vyresnio amžiaus žmonėms.
Gerina nuotaiką
Atsižvelgiant į tai, kad fizinis aktyvumas yra susijęs su nuotaikos pagerėjimu, galima teigti, kad judėjimas pagal pakilią muziką, toks kaip ir baleto gimnastikos metu, suteikia daug teigiamų emocijų. Tyrimai rodo, kad atsipalaidavimu grįsti pratimai, tokie kaip pilates ir joga, gali pagerinti teigiamą nusiteikimą. Barre taip pat yra mindfulness elementų, dėl ko gali pagerėti ir psichinė sveikata.
Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: everydayhealth.com
Iliustracijos: everydayhealth.com, pexels.com