Visame pasaulyje garsi „Nike“ trenerė Joslyn Thompson teigia, kad sportas yra svarbus kiekvienam žmogui, nes taip galima pažinti save ir kontroliuoti savo nuotaiką kiekvieną dieną. Ištvermė ir ryžtas, kurių prireikia treniruočių metu, gali praversti ir kasdienėje veikloje, susidūrus su stresinėmis situacijomis darbe ar namuose. Žymi sporto terapeutė dalijasi 5 patarimais, kuriais vadovaujasi pati, siekdama aktyvaus gyvenimo ir ramybės balanso.
„Sportas yra idealiai mane apibūdinantis žodis. Tai – kas aš esu kasdien, nesvarbu, kokioje situacijoje, asmeniniame ir profesiniame gyvenime. Nors sportuoju intensyviai, kiekvieną dieną to mokau kitus, vis dėlto treniruotėse nuolatos save išbandau. Labai svarbu gerbti savo kūną, o tam pasiekti svarbu ne tik alinti save treniruotėse, bet kartu rasti visumos balansą. Sportuoti taip pat reikia taisyklingai ir atsakingai“, – patirtimi dalijasi 14 metų asmeninės trenerės ir sporto terapeutės patirtį turinti J. Thompson, vesianti treniruotes vasario 25 d. vyksiančioje „Nike“ treniruočių dienoje.
Garsioji fitneso trenerė dalijasi 5 patarimais, kurie yra efektyvūs ir kartu paprasti, iškovoję jai tokius įvertinimus kaip „Net-a-Porter“, „The Geltlewoman“, „Women‘s Health“ žurnalų ekspertė, globalaus prekės ženklo „Liberty“ atstovė bei daugybės mažesnių startuolių, pradedančių savo veiklą fitneso pasaulyje, patarėja.
1. Treniruotis – bent 2–3 kartus per savaitę
Nesiekiantiems sportinių aukštumų, trenerė pataria sportuoti ne mažiau 2–3 kartus per savaitę. Šis tempas padės ne tik sustiprinti kūną, bet ir palaikyti ištvermę. Svarbu rinktis treniruotes, kuriose būtų subalansuota jėga, ištvermė ir judrumas. Tai sritys, kurios papildo viena kitą ir neleidžia taip greitai pavargti.
2. Jokių dietų – pradėti nuo pagrindų
Daugelis dar prieš užsiimant aktyviu sportu, pradeda galvoti apie mitybos įpročių keitimą. Dažnai šie pokyčiai būna drastiški – atsisakoma miltinių patiekalų, riebalų, pieno produktų ir pan. „Savo klientams bandau įteigti, kad visose srityse reikia ieškoti balanso. Negalima tiesiog atsisakyti kažkokios srities produktų. Vartokite baltymus, angliavandenius, riebalus, tačiau patariu rinktis kokybiškus produktus. Nealinkite savęs dietomis – valgykite paprastai, nesileisdami į kraštutinumus“, – sako moteris, savo gyvenimą paskyrusi sveikatos ir geros savijautos studijoms ir pamokoms.
3. Siekiant rezultatų – ilgas poilsis lovoje
Norint, kad sporto salėje praleistos ilgos valandos atneštų rezultatus, svarbu derinti kelias sveikos gyvensenos praktikas. Trenerė išduoda, kad ji didžiąją laiko dalį praleidžia ne tik treniruotėse, bet ir ilsėdamasi, miegodama bei medituodama. „Turime rūpintis ne tik savo kūnu, bet ir protu. Reikia rasti laiko susikaupti, treniruoti savo kūną iš vidaus. Nors tai atrodo elementarus patarimas, nustebtumėte, kiek žmonių šį žingsnį praleidžia ir sulaukia fizinių pokyčių daug lėčiau, be to, jie daug dažniau kenčia dėl raumenų skausmo“, – pabrėžia J. Thompson, treniruojanti ir profesionalius atletus, ir sporto naujokus.
4. Pradžioje – nevaizduoti superherojaus
Trenerė ragina neviršyti savo jėgų. Pradėdami treniruotis, žmonės dažnai būna pernelyg entuziastingi ir užsibrėžia per didelius tikslus. Šis pradedančiųjų entuziazmas greitai praeina ir žmogus nusivilia: juk tiek pastangų įdėjo, o lūkesčių savo nepateisino. Dėl to labai svarbu pradžioje pradėti nuo mažesnių, realybę atitinkančių tikslų, o juos įgyvendinus, judėti prie didesnių.
5. Kokią treniruočių programą pasirinkti?
„Žmonės dažnai pagal savo poreikius pasirenka klaidingą treniruočių programą. Pavyzdžiui, norintys sureguliuoti kūno svorį, turėtų koncentruotis ne į kardio pratimus, o derinti juos su jėgos treniruotėmis“, – pažymi sporto terapeutė. Žmonės, kurie nori pasiekti greitų rezultatų ir pasirenka didelio intensyvumo treniruotes, turėtų nepamiršti jas derinti su kitomis sveikos gyvensenos praktikomis: subalansuota mityba, tinkamu organizmo aprūpinimu vandeniu, kokybišku poilsiu naktį ir pan. – kitu atveju šios treniruotės kaip tik sulėtins rezultatų išryškėjimą.
Sportuojant, palaikant mitybos balansą ir reguliariai ilsintis, didinama kūno stiprybė. Anot Joslyn Thompson, tai būtinas aspektas, siekiant ilgesnės gyvenimo trukmės: „Aš senstu, bet darausi vis stipresnė. Tai nuostabus pojūtis, griaunantis baimes ir stereotipus. Kūno ir proto stiprybė turi būti nuolatos ugdoma, o tai padaryti galima sekant mano paprastais, bet efektyviais patarimais, kuriais pati vadovaujuosi kiekvieną dieną.“
Garsūs pasaulio ir Lietuvos treneriai vienoje vietoje
Vasario 25 d. „Siemens“ arenoje vyksiantis didžiausias treniruočių festivalis Lietuvoje tikisi pritraukti daugiau kaip tūkstantį tikrų sporto entuziastų. Treniruotes ves ne tik visame pasaulyje žinomi treneriai Joslyn Thompson ir Lars Schuijling, bet ir Lietuvos trenerių komanda: Dovydas Veiveris, Sigita Baušytė, Andžej Gunevič ir daugelis kitų. „Nike“ treniruočių diena, įkvėpta „Impuls“ sportuoti kvies net 25 skirtingose treniruotėse: „Joga“, „Pilates“, „NTC“, „Zumba‘, „Body combat“, šokių, funkcinės, TRX ir dviračių treniruotės.
„Nuolatos girdime apie motyvacijos trūkumą pradėti sportuoti, o pavasaris artėja negailestingai. Ką jau kalbėti apie pasiruošimą vasaros sezonui! Šeštadienį kviečiame prisidėti prie sportuojančių, net jei nesate profesionalas ir dar tik galvojate apie apsilankymą sporto salėje. Nėra didesnio stimulo, nei darbas komandoje su uždegančiais treneriais. Pati nekantrauju išlieti prakaitą kartu su svečiais iš Londono ir Amsterdamo ar dviračių treniruočių zonoje“, – sako sporto prekių gamintojos „Nike“ prekės ženklo atstovė Lietuvoje Milda Monstavičiūtė.
Didžiausia Lietuvoje treniruočių šventė, „Nike“ treniruočių diena, vyks vasario 25 d. „Siemens“ arenoje nuo 10.00 iki 18.00 val. Daugiau informacijos apie renginį galima rasti www.niketrainingday.lt, o bilietus įsigyti „Tiketa“ kasose.
Informacija ir nuotraukos: niketrainingday.lt