Dalintis „5 maistingi produktai sportuojantiems“

5 maistingi produktai sportuojantiems

Maistas, pasak sporto mitybos specialistų Barbar‘os Lewin and Jill Pluhar, siekiant sportinių rezultatų, turėtų būti sureikšminamas kur kas dažniau, nei tik išėjus iš sporto salės ar ruošiantis varžyboms. Atletai turėtų sąmoningai žiūrėti į kiekvieną savo patiekalą ar užkandį, į savo maisto racioną įtraukdami kuo daugiau neapadoroto bei natūralaus maisto ir aplenkiant maisto gamintojų paruoštus patiekalus. Pateikiame jums penkis sportininkų mėgstamus produktus ir patarimus, kaip iš jų gauti maksimalios maistinės naudos.

Bolivinė balanda

Bolivinė balanda savyje turi beveik dvigubai daugiau baltymų (8 gramai viename puodelyje) nei grūdai (iš tiesų bolivinė balanda yra daigintos sėklos – red. p.). Taip pat tai vienintelis maisto produktas, kuriame yra visų devynių nepakeičiamų aminorūgščių, taip reikalingų, norint suformuoti raumenis ir atsigauti po sunkių treniruočių. Bolivinė balanda taip pat yra puikus skaidulų ir angliavandenių šaltinis. Pagardinta cinamonu ir medumi, ji puikiai tinka pusryčiams, o pasūdyta gali būti patiekta vietoje makaronų, ryžių ar kitų kruopų. Taip pat tai puiki salotų sudedamoji dalis

Uogos

Uogos yra vienas geriausių antioksidantų ir A, C bei E vitaminų šaltinis, kurie padeda apsisaugoti nuo oksidacinio streso bei laisvųjų radikalų, susidarančių organizme intensyvaus fizinio krūvio metu. Rinkitės ryškių spalvų uogas: gervuoges, avietes, mėlynes, nes jos turi daugiau fitocheminių (augaluose randamų natūralių cheminių medžiagų, saugančių mus nuo oksidacinių pažeidimų) ir kitų apsauginių medžiagų. Ir dar – valgykite įvairių spalvų uogų ir vaisių – tai užtikrins, kad gausite skirtingų antioksidantų ir maistinių medžiagų. Dėkite uogų į savo pusryčių dribsnius, gaminkite iš jų glotnučius arba valgykite jas tiesiog sveikas.

Lašiša

Riebios žuvys, tokios kaip lašiša, skumbrė ar upėtakis, yra puikūs liesų baltymų ir omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai. Šios medžiagos padeda sumažinti uždegimą bei padeda užkirsti kelią širdies ir kraujagyslių sistemos lėtinėms ligoms. Deja, veislinės lašišos paprastai turi vėžį sukeliančių cheminių teršalų, todėl dažniau vartokite konservuotą laukinių lašišų mėsą. Dėkite ją į sriubas, salotas ar makaronus. Dauguma ekspertų sutinka, kad virš 200 gr jūros gėrybių per savaitę yra užtenkamas kiekis, kad organizme sklandžiai vyktų priešuždegiminiai procesai.

Ankštinės daržovės

Tai puikus augalinių baltymų šaltinis, ypač tinkantis vegetarams ir veganams. Ankštinės daržovės, tokios kaip: sojų pupeles (ir tofu), lęšiai, žirniai ir visos pupelių veislės (baltos, juodos, raudonos, dėmėtosios ir t.t.) skirtingai nuo gyvulinių baltymų, neturi sočiųjų riebalų. Be to, ankštinės daržovės yra puikus skaidulų šaltinis, kuris gali padėti ilgiau jaustis sotiems. Dėkite ankštines daržoves į salotas, gaminkite humusą, pupelių čili sriubą ar troškinį, ankštinių kotletus ir t.t.

Bananai

Bananai yra puikus lengvai virškinamo cukraus ir natūralių elektrolitų šaltinis. Tai natūrali neapdorota alternatyva batonėliams ar geliams, skirtiems atstatyti greitųjų angliavandenių kiekį. O taip pat viename vidutiniame banane yra 422 mg kalio. Fizinio krūvio metu mes išprakaituojame nemažai kalio ir todėl svarbu jį kuo greičiau atstatyti – kalis padeda sureguliuoti skysčių balansą ir užkirsti kelią raumenų mėšlungiui bei spazmams.

Paruošta pagal: outsideonline.com
Nuotraukos: Shutterstock, pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

5 asanos, kurios padės kovoti su karantino keliamu stresu

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį