Dalintis „Žiemos olimpinės žaidynės Pjongčange“

Žiemos olimpinės žaidynės Pjongčange

2018 m. vasarį viso pasaulio sporto mėgėjų akys nukryps į Pietų Korėją – Pjongčange vyks žiemos olimpinės žaidynės.

Dar 2011 m. liepos 6 d. Tarptautinis olimpinis komitetas 2018 m. žiemos olimpinių žaidynių rengėju išrinko Pjongčangą. Atkaklioje kovoje Pietų Korėja nugalėjo du Europos miestus: Prancūzijos Ansi ir Vokietijos Miuncheną.

Daugumai sunkiai ištariamu žodžiu pavadintas Pjongčangas yra trečia pagal dydį Pietų Korėjos apskritis. Tebeko kalnų regione 700 m aukštyje plytinti apskritis nuo sostinės Seulo nutolusi 180 km.

Pagrindiniai Pjongčango žaidynių varžybų centrai įsikurs Alpensijos kalnų kurorte ir Kangnunge.

Magiška vieta

Pietų Korėja turi 238 km sausumos sieną tik su Šiaurės Korėja – šalys dar 1948 m. sudarė vieną bendrą valstybę. Rytuose, kur didžioji dalis pakrantės yra kalnuota, Korėjos pusiasalis ribojasi su Japonijos jūra, o vakaruose, kur gamtos reljefas nėra toks įspūdingas, – su Geltonąja jūra.

Santykinai mažoje Pietų Korėjos teritorijoje plyti labai įvairi gamta ir yra daug kultūros paminklų. Ten galima apsilankyti devyniose į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktose vietose.

Verta įsidėmėti, kad Korėjos kultūra yra savita ir labai skiriasi nuo Kinijos ar Japonijos kultūrų. Geriausia šią magišką vietą aplankyti rudenį, kai dangus mėlynas, o orai saulėti ir šilti. Pietų Korėjoje vyrauja drėgnas subtropinis klimatas, jam charakterį suteikia musonai. Pavyzdžiui, nuo birželio pabaigos iki liepos pabaigos šalyje tęsiasi trumpas lietingas sezonas – jangma.

Žiemą pučiantis šiaurės musonas, besitęsiantis nuo lapkričio ir kovo mėnesio, iš Sibiro atneša giedrus, sausus ir šaltus orus. Kaip tik tokiu metu Pjongčange vyks žiemos olimpinės žaidynės.

Žvilgsnis į žaidynių šeimininkus

1988 m. Seule vyko vasaros olimpinės žaidynės. Pietų Korėja pirmą kartą žiemos žaidynėse dalyvavo 1948 m., o iš viso pasirodė 18 kartų.

Pirmuosius žiemos olimpinius medalius ši šalis laimėjo 1992 m. Albervilio žaidynėse, kai jų sportininkai grįžo su dviem aukso, vienu sidabro ir vienu bronzos medaliu.

Pietų Korėjos sportininkai itin stiprūs greitojo čiuožimo rungtyse

Abu aukso medaliai buvo laimėti greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybose – Kim Ki-Hoonas triumfavo vyrų 1000 m distancijoje, o Pietų Korėjos komanda laimėjo 5000 m estafetę.

2014-aisiais Sočyje būsimiesiems žaidynių rengėjams taip pat klojosi gerai – jie iškovojo tris aukso, tris sidabro ir du bronzos medalius. Iš viso Pietų Korėjos sportininkai žiemos olimpinėse žaidynėse pelnė net 26 geidžiamiausios prabos – aukso medalius.

Sporto aistra suvienija

Žaidynių emblema „Pjongčangas 2018“ simbolizuoja, kad pasaulis atviras kiekvienam, čia ledas ir sniegas sujungia žiemos sporto žvaigždes (sportininkus) ir žmones, taigi jie iš viso pasaulio atvyksta į vietą, kurioje dangus susijungia su žeme – į Pjongčangą.

Žaidynių šūkiu tapo frazė „Passion. Connected.“ („Aistra. Sujungti.“). Šūkį įkvėpė idėja, kad žiemos sporto šakos yra prieinamos skirtingoms kartoms visur ir visada. Visi žmonės pasaulyje gali dalytis bendra aistra.

Pjongčango žaidynių talismanai

Žaidynių talismanai – baltasis tigras Suhorangas (Soohorang) ir himalajinis lokys Bandabis. Baltasis tigras  laikomas Pietų Korėjos globėju, o žodis „sooho“ korėjiečių kalba reiškia apsaugą. Tad talismanas simbolizuoja sportininkams, žiūrovams ir kitiems žaidynių dalyviams teikiamą apsaugą. Žodis „rang“ kilęs iš žodžio „Ho-rang-i“, o tai vietine kalba reiškia tigrą. Suhorangas – ne tik iššūkį metanti aistringa dvasia, bet ir patikimas draugas. Himalajinis lokys Bandabis Korėjos folklore simbolizuoja stiprią valią ir drąsą. Bandabis – geraširdiškas draugas, jis kovoja dėl lygybės ir harmonijos, padrąsina sportininkus pabandyti viršyti savo galimybes.

2018 m. Pjongčangas

Pjongčange bus surengtos XXIII žiemos olimpinės žaidynės.

Pirmosios žiemos žaidynės 1924 m. įvyko Prancūzijoje, Šamoni mieste, o pastarosios – 2014 m. Rusijoje, Sočyje.

Pjongčango žaidynės vyks 2018 m. vasario 9–25 d.

Faktai apie Pietų Korėją

Pietų Korėjos plotas – 98 480 km², sausuma sudaro 98 190 km², vanduo – 290 km².

Šalyje gyvena beveik 51,4 mln. žmonių – pagal gyventojų skaičių ši valstybė užima 27 vietą pasaulyje.

Sostinė Seulas nuo Vilniaus nutolęs 7356 km.

Laiko juosta – +7 valandos (palyginti su Lietuva), kalba – korėjiečių, piniginis vienetas – vonas.

 

Tekstas: Liisi Rist
Nuotraukos: IOC ir Shuterstock

 

 

Komentarai

  1. Baltlokis

    Šaunuoliai! Lietuva – jėga!
    https://www.baltlokis.lt – visada su jumis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Kaip karys Kaukėnas išmoko suvaldyti stresą

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį