Rekordiniai. Taip vienu žodžiu tikslingiausia būtų apibūdinti 2022 metus Vilniaus teniso akademijoje (VTA) – nuo išaugusio auklėtinių ir trenerių iki dalyvautų turnyrų ir organizuotų projektų skaičiaus. Sulaukus 2023-iųjų apžvelgiame įsimintiniausius praėjusių metų VTA įvykius ir nuveiktus darbus.
Per metus VTA auklėtinių skaičius šoktelėjo į naujas aukštumas – padaugėjo net šimtu: naująjį 2022-2023 m. sezoną rugsėjį po prasiplėtusios „SEB arenos“ stogu pradėjo 701 vaikas, tarp kurių – beveik identiškas berniukų ir mergaičių balansas.
Analogiškai rekordinį skaičių pasiekė ir trenerių ratas – akademijoje šiuo metu dirba 33 teniso treneriai, 2 fizinio pasirengimo specialistai ir 2 kineziterapeutai. Profesionalų komandą sudaro treneriai ne tik iš Lietuvos, bet ir Portugalijos, Rumunijos, Serbijos ir Baltarusijos, o žiniomis su jais nuolat dalinasi Tarptautinės teniso federacijos (ITF) konsultantas graikas Nicolas Kelaidis.
Be to, šiuo metu du akademijos treneriai dirba Lietuvos nacionalinių komandų štabuose: užima moterų rinktinės kapitonės ir vyrų rinktinės kapitono asistento pareigas.
Jaunieji tenisininkai akademijoje treniruotes gali rinktis iš trijų ugdymo programų: bendrojo bei sportinio rengimo ir PRO. Visos jos – integruotos: ne tik teniso, bet ir fizinio rengimo. Taip pat naujuose mini teniso kortuose rengiamos treniruotės 4-7 m. amžiaus vaikams, be to, tėveliai įvairaus amžiaus vaikus gali registruoti ir į šeštadieninę mokyklėlę.
Sportinį kelią pasirinkę VTA auklėtiniai praėjusiais metais dalyvavo 71-ame turnyre: 37 – Lietuvoje ir 34 – užsienyje. Aplankytų šalių sąraše – net 16 valstybių: Slovėnija, Ispanija, Turkija, Egiptas, Latvija, Lenkija, Estija, Italija, Graikija, Gruzija, Belgija, Norvegija, Vokietija, Suomija, Anglija ir Australija. Didžiąją dalį šių išvykų finansavo „Darnu Group“ įsteigtas „Darnių iniciatyvų paramos fondas“.
Šiuose turnyruose buvo iškovota ne viena skambi pergalė.
2022-ųjų Lietuvos čempionais tapo akademijos auklėtiniai Patricija Paukštytė, Patricija Cechanavičiūtė, Iveta Oganauskaitė, Liepa Galvelytė ir Markas Griaziutin Tverskoj bei treneris Aleksas Tverijonas.
P. Paukštytė taip pat laimėjo du ITF W15 dvejetų turnyrus ir dar dukart pateko į finalą, o ITF Juniors varžybose kartą triumfavo dvejetų turnyre bei penkis sykius žaidė lemiamą mačą.
M. Giaziutin Tverskoj užsienyje laimėjo net penkis U12 dvejetų turnyrus ir kartą triumfavo vienetų varžybose bei iškopė į „Vilnius tennis academy Cup 2022“ dvejetų finalą, Pijus Reklevičius iškovojo dvejetų taurę ITF Juniors kategorijos turnyre ir žaidė „Tennis Europe U16“ dvejetų finale, o Viltė Vaitkevičiūtė Airijoje varžėsi „Tennis Europe U16“ dvejetų finaliniame mače.
U14 amžiaus grupėje Lukas Dudonis žaidė „Tennis Space Academy Cup 2022“ dvejetų turnyro finalą, o VTA sportuojanti ukrainietė Alina Kornieva laimėjo vieną iš dviejų vienetų varžybų finalų bei kartą triumfavo dvejetų turnyre.
„Džiaugiuosi mūsų nuveiktais darbais ir tikiu, kad dirbdami kaip komanda visi kartu galime pasiekti dar geresnių rezultatų, – pasiekimus vertino VTA vyr. trenerė Edita Liachovičiūtė. – Taip pat labai noriu išskirti akademijos trenerius ir jų nuolatinį siekį tobulėti, gilinti žinias – šiemet nemaža jų dalis sėkmingai dalyvavo aukštesnės trenerio kategorijos kursuose.“
Taip pat per praėjusius metus 30 VTA auklėtinių baigė „Ball Kids School“ programą, kuri atvėrė galimybes tapti didžiųjų teniso renginių dalimi – kamuoliukus pajėgiems žaidėjams iš viso pasaulio jie padavinėjo tiek ITF World Tennis M25, tiek Daviso taurės, tiek ir istoriniame ATP „Challenger 80“ turnyre.
Vasarą akademijos nariams buvo suorganizuotos teniso stovyklos Vilniuje, Druskininkuose ir Rodo saloje, Graikijoje, taip pat pirmą kartą buvo surengtas Teniso festivalis – Katedros aikštėje apsilankė daugiau nei 500 žmonių, kurie stebėjo treniruotes arba patys išbandė šią sporto šaką. Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamas renginys vyks ir kitąmet.
Tekstas ir nuotraukos: tenisoakademija.lt