Savaitgalį Varšuvoje vykusiame tarptautiniame jaunių ir jaunučių fechtavimo turnyre „Warszawska Syrenka“ Lietuvos fechtuotojai laimėjo net du aukso medalius. Lurdė Grabovskytė 2003 – 2004 metų gimimo amžiaus grupėje finale 15:7 užtikrintai įveikė vengrę Emma Hajdu. Jaunesnėje vaikinų 2005 – 2006 metų grupėje pirmas buvo Mindaugas Sipavičius, rezultatu 12:11 laimėjęs prieš lenką Paweł Spandel. „Warszawska Syrenka“ yra vienos svarbesnių jauniams varžybų regione, kur kasmet dalyvauja keli šimtai skirtingų amžiaus grupių fechtuotojų iš Lenkijos, Lietuvos, Baltarusijos, Vengrijos, Rusijos, Vokietijos ir Ukrainos.
Šį turnyrą lietuviai fechtuotojai laimėjo pirmą kartą. Vertindami augančius perspektyvius sportininkus treneriai teikia daug vilčių.
„Lietuviai šiame turnyre šiemet pasirodė išties puikiai. Lurdei Grabovskytei tai buvo ypač gera repeticija prieš artėjantį pasaulio kadetų ir jaunimo čempionatą. Tikiuosi, kad pergalė suteiks daugiau pasitikėjimo savimi ir užsispyrimo. Gerų rezultatų pasiekė ir kiti dalyvavę vaikai, labai visais džiaugiamės“, – teigė L. Grabovskytę treniruojantis Lietuvos fechtavimo rinktinės vyriausiasis treneris ir klubo „Gintarinė špaga“ prezidentas Jurijus Mašalo.
Nugalėtojo Mindaugo Sipavičiaus trenerė Rasa Ažukienė taip pat negailėjo gerų žodžių perspektyviam ir motyvuotam jaunajam sportininkui. Trenerė pabrėžė, kad Lenkijoje vykstančiose varžybose konkurencija – itin didelė.
„Lietuviai pirmą kartą laimi šį turnyrą, ir smagu, kad vaikinų ir merginų gretose vienu metu. Tai rodo, kad mūsų jaunųjų sportininkų meistriškumo lygis sparčiai kyla. Lenkijos fechtuotojai istoriškai yra labai stiprūs ir nuolat dalyvauja olimpinėse žaidynėse, todėl varžytis su jų ir kitų centrinės Europos šalių augančia jaunąja karta nėra lengva. Šiandien matome, kad jau galime su varžovais labai rimtai konkuruoti”, – teigia Kauno sporto mokyklos „Gaja“ fechtavimo trenerė R. Ažukienė.
Lietuvos fechtuotojų delegacija savaitgalį Varšuvoje buvo kaip niekad gausi. Kitų dalyvių rezultatai taip pat džiugino. Merginų 2003 – 2004 gimimo metų grupėje Aušrinė Šimkutė iš „Gintarinės špagos“ klubo pateko į aštuntuką ir liko septinta. Kauno sporto mokyklos „Gaja“ auklėtinė Gerda Kriaučiūnaitė – vienuolikta, jos kolegė Eglė Rauktytė – dvidešimt trečia. Jaunesnėje 2005 – 2006 metų merginų grupėje Karina Prokopovič („Gintarinė špaga“) liko devinta, Monika Narbutaitė („Gaja“) – penkiolikta, Anastasija Pylinova („Gintarinė špaga“) – septyniolikta, Urtė Irician („Gaja“) – dvidešimt pirma, Beatričė Vitonė („Gaja“) – dvidešimt penkta. Jauniausioje 2007 – 2008 metų grupėje Nikita Makarskaitė („Gaja“) – dvidešimta, jos klubo draugė Justė Tamošuitytė – dvidešimt šešta.
Tarp vaikinų vyriausioje 2007 – 2008 gimimo metų grupėje Demjan Filon („Gintarinė špaga“) užėmė dvyliktą vietą, Aidas Tamošiūnas („Gaja“) – tryliktą, Makar Lozenko ir Jevgenij Šapovalov („Gintarinė špaga“) – devynioliktą ir dvidešimtą, o Ilja Ivaškov – dvidešimt penktą. 2005 – 2006 metų grupėje kitas „Gajos“ klubo narys Matas Madišauskas liko vienuoliktas, vilnietis Daniel Sosna iš „Gintarinės špagos“ – septynioliktas, jo kolega Tomas Sudzilovskij – dvidešimt ketvirtas. Jauniausioje 2007 – 2008 metų amžiaus grupėje Rytis Rauktys („Gaja“) liko dešimtas, jo klubo draugai Benas Šimkevičius ir Mantas Kriaučiūnas atitinkamai – šešioliktoje ir septynioliktoje vietose.