Dalintis „V. Ivaškevičius – pasaulio vicečempionas, M. Jurkša – bronzos medalininkas“

V. Ivaškevičius – pasaulio vicečempionas, M. Jurkša – bronzos medalininkas

Lietuvos sportininkai Taivane vykstančiame pasaulio kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate iškovojo dar du medalius. Pirmadienį vykusioje rutulio stūmimo rungtyje Vytenis Ivaškevičius, geriausiu bandymu nustūmęs rutulį 16 m 49 cm, pasidabino sidabro medaliu, Mindaugas Jurkša (16 m 34 cm) – bronzos.

Puikiai pasirodęs Šarūnas Zdanavičius (15 m 10 cm) užėmė aukštą penktą. Tad geriausiųjų šešetuke – net trys lietuviai.

Pirmą vietą užėmė lenkas Oskaras Kokoszewskis (16 m 64 cm), kurį praėjusiais metais Lenkijoje vykusiame Europos kurčiųjų čempionate V. Ivaškevičius aplenkė paskutiniu stūmimu. Šįkart varžovui pavyko pasiekti revanšą.

800 m bėgimo rungties pusfinalio etape rungtyniavo Edvinas Vaičiulis. Nubėgęs distanciją per 2 min. 03,25 sek., lietuvis savo bėgimo grupėje užėmė 5-ąją vietą. Rezultatas klaipėdiečiui garantavo vietą finale, vyksiančiame šiandien.

Pasaulio čempionato vyrų medalių skaičiuotėje Lietuva užima ketvirtąją vietą tarp 25 valstybių. Sėkmingiau nei lietuviai rungtyniauja japonai, amerikiečiai ir lenkai.

Pasak Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidento Edvino Kriūno, kurtieji lengvaatlečiai džiugino savo pasirodymu – iškovojo tris medalius, po vieną aukso, sidabro ir bronzos.

„Trys medalius tyliai planavome parvežti iš Taivano. Tiek jų ir parvešime. O gal dar ir daugiau, nes antradienį 800 m finale bėgs E. Vaičiulis. Malonu, kad sportininkams pavyko pateisinti viltis – užimti aukštas vietas. Grįšime geros nuotaikos“, – kurčiųjų atletų pasirodymu pasidžiaugė LKSK vadovas E. Kriūnas.