Dalintis „Už „Bayern“ šou atsakingas „Arsenal“: anglų (ne)sėkmingi pardavimai“

Už „Bayern“ šou atsakingas „Arsenal“: anglų (ne)sėkmingi pardavimai

Antradienį Miuncheno „Bayern“ 7:2 Londone nokautavo „Tottenham“ ekipą – keturis įvarčius nugalėtojams pridėjo Serge‘as Gnabry. Progos pasidžiaugti pergale nepraleido ir Londono „Arsenal“ sirgaliai. Krito jų amžinas priešininkas iš šiaurės Londono bei tiksliais smūgiais prie sušaudymo prisidėjo buvęs akademijos auklėtinis.

Kol S. Gnabry apie save pasauliui pranešė Čempionų lygoje, „Arsenal“ fanai ir džiaugėsi, ir jautė apmaudo krislą. Jų klubas, ko gero, su malonumu susigrąžintų vokietį atgal, tačiau prieš trejus metus saugas buvo parduotas į Brėmeno „Werder“ ekipą už 5 mln. eurų.

Vos po metų Brėmene ir įmuštų 11 įvarčių 2016/17 m. „Bundesligoje“, vokietis pakėlė sparnus į Miuncheno „Bayern“ už 8 mln. eurų. S. Gnabry karjeros kreivė nuo tol kilo milžinišku tempu ir jau šį sezoną saugas turi vietą startinėje Vokietijos čempionų sudėtyje. Po Arjeno Robbeno ir Francko Ribery išvykimo, ekipa surizikavo ir šansą suteikė 24-erių futbolininkui.

Serge‘as Gnabry

Progą antradienį S. Gnabry išnaudojo su kaupu – keturi įvarčiai į „Tottenham“ vartus ir pakartotas Lionelio Messi pasiekimas – vokietis tapo pirmuoju futbolininku po argentiniečio į Anglijos ekipos vartus siuntusio kamuolį keturis kartus.

Kartą S. Gnabry buvusio trenerio Tony Puliso buvo apibūdintas kaip „nesiekiantis „West Brom“ lygio“, tačiau šios savaitės pasirodymas spjovė į futbolininko priešistorę ir pakvietė dar kartą atkreipti dėmesį į Londono „Arsenal“ veiksmus žaidėjų rinkoje.

Pastaraisiais metais klubas dažnai paleidžia nereikalingus futbolininkus pusvelčiui. Šį sezoną praeities klaidos pradeda užklupti viena po kitos.

Kaip minėta, S. Gnabry ekipa pardavė vos už 5 mln. eurų, tačiau panašaus likimo pavardžių yra ne viena. Apie nemokamai paleistus Aaroną Ramsey, Jacką Wilshere‘ą, Danny Welbecką ar Santi Cazorla šiandien nekalbėsime. Dėmesį skirkime vis dar kylančioms futbolo žvaigždėms, kurios „Arsenal“ gretose praleido vienus pirmųjų sezonų karjeroje.

Viena ryškiausių pastaruoju metu šiaurės Afrikos žvaigždžių alžyrietis Ismaelis Bennaceras Londono ekipoje praleido dvejus metus, kol 2017-aisiais išvyko į „Empoli“ klubą Italijoje vos už milijoną eurų.

Tuo metu „Serie B“ čempionate rungtyniavusi ekipa su atraminio saugo pagalba išsiropštė į pirmąją lygą, tačiau jau po metų su klubu grįžo atgal. „Empoli“ praėjusios vasaros pradžioje paliko keli „Serie B“ lygiui per geri futbolininkai, įskaitant ir I. Bennacerą – už 16 mln. eurų alžyrietis papildė „AC Milan“ gretas.

Ismaelis Bennaceras

Strategas Marco Giampaolo saugą šio sezono pradžioje regi startinėje sudėtyje, atraminio saugo rolėje. I. Bennaceras geru startu naujame klube pasigirti negali – pastarajame mače su „Fiorentina“ futbolininkas varžovams „uždirbo“ du baudinius – tačiau vasarą sėkmė su nacionaline rinktine šypsojosi plačiai.

Alžyro rinktinė kartu su I. Bennaceru nugalėjo Afrikos Nacijų taurėje, o saugas buvo išrinktas turnyro žaidėju.

Po individualaus blykstelėjimo „Arsenal“ galėjo šią vasarą susigrąžinti akademijos auklėtinį – prieš parduodamas, Londono flagmanas įtraukė perpirkimo galimybę į alžyriečio kontraktą su „Empoli“, tačiau šią vasarą nusprendė sąlyga nepasinaudoti, kaip skelbia dienraštis „The Guardian“, ir I. Bennaceras sutarė su „Milan“.

Neseniai karjeros šuolį atliko ir Jeffas Reine-Adelaide – dar vienas buvęs „Arsenal“ narys praėjusią vasarą paliko „Angers“ klubą ir už 25 mln. eurų papildė „Lyon“ saugų liniją.

Aštuonis mačus Londono klubo sudėtyje sužaidęs prancūzas su ekipa atsisveikino praėjusiais metais – po išvykimo saugas atskleidė, jog strategas Unai Emery negalėjo pažadėti žaidybinio laiko komandoje. 1,5 mln. eurų „Angers“ klubui kainavęs J. Adelaide po metų tapo brangiausiai klubo parduotu futbolininku.

Jeffas Reine-Adelaide

Nors futbolininkas per vienerius metus „Angers“ klube neišsiskyrė įvarčiais ir rezultatyviais perdavimais – po tris per 35-erias rungtynes – driblingo sugebėjimai ir aikštės matymas užaugino sparnus prancūzui.

Vos po persikėlimo į „Lyon“ šią vasarą, saugas stratego Sylvinho iš karto buvo mestas į ugnį ir žaidė jau šešeriose rungtynėse šį sezoną.

„Arsenal“ neuždirbo ir iš Donyello Maleno – kito žymaus „Eredivisie“ eksporto į Europos padanges. Bent jau taip signalizuoja pastaroji puolėjo forma.

Tą patį daugelis teigė ir 2015-aisiais, kai futbolininkas paliko Amsterdamo „Ajax“ ir persikėlė į Londoną. Deja, iki pirmosios komandos olandas neprasiskynė ir po dvejų metų grįžo į Olandiją, Eindhoveno „PSV“ klubą.

600 tūkst. eurų už D. Maleno parašą gavęs Londono klubas šiuo metu regi puolėjo dominavimą tėvynėje. Jei praėjusį sezoną šis per 31-erias rungtynes „PSV“ klube pasižymėjo 10 kartų, tai šiais metais per 8 rungtynes „Eredivisie“ pirmenybėse pelnė jau 8 įvarčius.

Donyello Maleno

Labiausiai nuo puolėjo nukentėjo Arnhemo „Vitesse“ klubas – „PSV“ mačą laimėjo 5-0, o D. Malenas sukalė visus vinis į varžovų karstą ir tapo trečiuoju futbolininku klubo istorijoje, pasižymėjusiu penkis kartus viename „Eredivisie“ mače.

Olandas neseniai sėkmingai debiutavo nacionalinėje rinktinėje – kvalifikacijoje į Europos pirmenybes puolėjas pasižymėjo akistatoje su Vokietija, o jo atstovaujama Nyderlandų rinktinė nugalėjo 4-2.

Prieš atsisakydamas D. Maleno paslaugų 2017-aisiais, tuometinis „Arsenal“ strategas Arsene‘as Wengeras pabrėžė, jog puolėjas turėjo „įdomios kokybės“. Šį sezoną kokybė atsiskleidė visomis spalvomis, o Londono klubo vadovybei belieka griebtis už galvų.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Visos šeimos gyvenimas – stadiono ritmu

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį