Dalintis „Unikali galimybė pamatyti paradinę 1992 metų Lietuvos olimpiečių aprangą – „Sportland“ parduotuvėje“

Unikali galimybė pamatyti paradinę 1992 metų Lietuvos olimpiečių aprangą – „Sportland“ parduotuvėje

Penktadienį buvo oficialiai atidarytos 2024 metų Paryžiaus olimpinės žaidynės.

Šiemet „Sportland“ ir Lietuvos olimpiečius sieja ypatingas ryšys, nes „Sportland“ kartu su „Nike“ tapo oficialiais Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) partneriais. Būtent „Nike“ aprangas mūsų šalies sportininkai vilki olimpinių žaidynių metu, o taip pat ir vilkėjo išskirtinėje atidarymo ceremonijoje, kurios metu sportininkų paradas vyko laivais plaukiant Senos upe.

„Pamačius Lietuvos sportininkus atidarymo ceremonijos metu, apėmė labai didelis pasididžiavimo jausmas, – prisipažino „Sportland LT“ direktorius Juras Vėželis. – Labai džiaugiamės pirmą kartą tapę LTOK rėmėjais ir turėję galimybę kartu su „Nike“ išlydėti mūsų sportininkus į olimpines žaidynes. Tai mums yra didelis pasiekimas ir įvertinimas. Savo ruožtu mes tikimės, kad su mūsų aprangomis olimpiečiai pasieks daug skambių pergalių.“

Paryžiaus olimpinių žaidynių proga Vilniaus Akropolyje įsikūrusioje „Sportland“ parduotuvėje įrengtas itin įdomus raritetas – 1992 metų Barselonos olimpinių žaidynių Lietuvos delegacijos paradinės aprangos modelis.

J. Vėželis džiaugiasi tuo, kad gali suteikti galimybę Lietuvos žmonėms iš arti pamatyti šią aprangą.

„Kiekvienas tuo metu jau gyvenęs lietuvis prisimena 1992 metų olimpines žaidynes ir pirmuosius mūsiškių medalius, pavyzdžiui, Romo Ubarto auksą arba krepšininkų bronzą. Issey Miyake sukurta apranga išties yra išskirtinio dizaino. Labai smagu, kad vieną egzempliorių turime pas save ir galime jį eksponuoti olimpinių žaidynių metu“, – kalbėjo J. Vėželis.

Lietuvos olimpiečių delegacija 1992 m. Olimpiados atidarymo ceremonijoje. Valdo Malinausko nuotr.

Ši apranga su išties neįprastu futuristiniu dizainu simbolizavo Lietuvos sportininkų sugrįžimą į olimpinę šeimą. Ją 1992 metais sukūrė žinomas Japonijos dizaineris Issey Miyake.

Aprangos pagrindas buvo baltos spalvos, o ją puošė ryški lietuviška atributika. Išskirtinis I. Miyake aprangos kūrybos bruožas – klostės arba drabužiui pagražinti padaromos raukšlės.

Pirmą kartą po Nepriklausomybės atgavimo olimpinėse žaidynėse dalyvavusiai Lietuvai kostiumus šiam dizaineriui sukurti pasiūlė komandos gydytojas dr. Edvardas Domanskis. I. Miyake ne tik priėmė pasiūlymą, bet ir sukūrė kostiumus visiškai nemokamai.

Arena Magazine nuotr.

2022 metais šį pasaulį palikęs I. Miyake yra sakęs: „Kai galvoju apie tai, kokie drabužiai turėtų būti ateityje, tai būtent sportinė apranga yra pati novatoriškiausia ir įvairiausia. Ji orientuota į spalvos, medžiagos ir funkcionalumo pojūčius. Noriu žvelgti į 21-ą amžių per sportinę aprangą, ypač dabar, kai žmonės visame pasaulyje stebi įvairias sporto šakas.“

Olimpinę aprangą jis kūrė pirmą sykį, todėl iš pradžių jis nežinojo, į ką reikia atkreipti dėmesį, juolab, kad nėra lengva daugybės šalių pavyzdžių sutalpinti į vieną „dizainą“. Nepaisant to, I. Miyake stengėsi sukurti tokią uniformą, kuri tiktų bet kuriam sportininkų. Jis tuomet panaudojo savo linijos „Pleats Please“ technologiją.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sportland

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Baltijos sesės vasaros olimpinėse žaidynėse: kam iš trijų kaimynių sekasi geriausiai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį