Naujosios Sportland kampanijos „Mano sportas. Mano aistra“ reklaminis veidas ir NIKE prekinio ženklo ambasadorius Marius Bartusevičius yra asmeninis treneris, sveikatingumo instruktorius ir įvairių fitneso varžybų dalyvis. Jis įsitikinęs, kad sportas nuo pat senovės yra neatsiejama žmonių gyvenimo dalis.
Sportu M. Bartusevičius susidomėjo iš taip pat aktyviai sportavusio savo tėčio, kuris ir dabar neapleidžia treniruočių ir išlieka pavyzdys savo artimiesiems. M. Bartusevičius pabrėžė, kad norint dirbti treneriu, reikia nuolatos mokytis ir tobulėti.
„Studijuojant sunkiausia buvo išmokti viską, kas susiję su medicinos žiniomis – tokiomis temomis, kaip „Kaulai ir sąnarai“, pačios pagrindinės raumenų struktūros, skaidulų tipai ir pan. Kadangi esu baigęs ir verslo teisės studijas, tai viskas, kas mokoma iš medicininės pusės, atrodė sudėtinga, bet išmokstama, – kalbėjo M. Bartusevičius. – Dirbant treneriu, tenka nuolat domėtis naujomis idėjomis. Negali stovėti vietoje ir vadintis geru treneriu. Kiekvienas turi tobulinti ir gilinti žinias. Pasisekė, kad Lietuva yra tikrai sportiška šalis, domisi naujomis technologijomis ir sporto tendencijomis. Vyksta daug gerų seminarų, kursų su garsiais užsienio specialistais, kurie pasidalina savo patirtimi ir žiniomis“.
Treneris pasakojo, kad į sporto klubą žmonės ateina vedimi įvairiausių priežasčių: „Vieni nori numesti nereikalingus kilogramus, kiti pasigerinti sveikatą ir savo fizinę būklę, treti – išmėginti jėgas varžybose. Nėra nieko neįmanomo. Visi tikslai pasiekiami sunkiu darbu ir stipria valia. Pas mus kreipiasi žmonės, jau turintys motyvaciją ir žinantys, ko nori pasiekti. Mums reikia tik ją nukreipti tikslinga linkme ir skatinti. Vėliau didžiausia motyvacija tampa pasiekti rezultatai“.
M. Bartusevičius mano, kad žmogaus kūnas yra sutvertas sportui, o sportuojantys žmonės gyvena ilgiau, aktyviau ir prasmingiau.
„Nuo pat mūsų, kaip „Homo sapiens“ pradžios, žmogus turėjo būti labai aktyvus vien tam, kad išgyventų. Žmogaus fizinės galimybės – pradedant kaulų struktūrą ir baigiant riebaliniais sluoksniais, yra prisitaikiusios išgyvenimo sąlygomis, – mintimis dalinosi M. Bartusevičius. – Evoliucija stipriai veikia mūsų sistemą bei technologijas, bet neveikia mūsų kūnų ir kraujo. Žmonių darbai tampa vis labiau sėslūs, vidutinę dienos dalį žmogus tiesiog prasėdi, o tai mūsų organizmui nėra normalu ir užprogramuota. Vien sėdėjimas praktiškai ir ironiškai sakant – žudo. Norint geriau jaustis, patariu kuo daugiau judėti, darbe stengtis išlaikyti stovimą poziciją, o po darbo rinktis kokį nors hobį, kuris mažiausiai laikytų žmogų vertikalioje padėtyje. O sporto šaką galima rinktis pagal pomėgius“.
M. Bartusevičius prisipažino, kad jam labiausiai patinka jėgos pratimai, tačiau tai nereiškia, kad viskas atliekama su štangomis ir laisvaisiais svoriais.
„Dažnai į savo treniruočių režimą įtraukiu ir daugiau vidinių raumenų stiprinimo pratimų, balanso, su savo svorių atliekamų pratimų – TRX. Man sportas – geriausias atsipalaidavimas, geriausias vaistas nuo blogų minčių ir emocijų. Po sporto jaučiuosi teigiamai pavargęs. Būtent gyvenimo būdas, savijauta ir sveikata mane visada skatina sportuoti“, – pabrėžė treneris.
Norint pasiekti norimų rezultatų sportuojant, reikia nepamiršti mitybos.
„Ne visi skiria laiko teisingo maisto gaminimui. Laiko stoka priveda žmones prie greitai paruošiamo maisto, kuris nėra sveikas ir naudingas. Mityba yra svarbiausia, norint gerai jaustis ir atrodyti. Sportuojantys žmonės pastebi, kad jų apetitas padidėja ir jie pradeda kitaip maitintis. Kalbant apie intervalus, tai geriausia būtų valgyti kas tris valandas. Turiu pabrėžti, kad sauja riešutų, ar koks vaisius – irgi yra valgymas. Norint pagerinti savo ištvermę ar sudeginti daugiau riebalų, galima atlikti kardio pratimus, o norint auginti masę, reikia tikslingai valgyti, mažinti kardio pratimų trukmę ir atlikti jėgos treniruotes“, – patarimais dalinosi M. Bartusevičius.
Tekstas – Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos – iš asmeninio herojaus archyvo