„Manau, žmogus turi daryti tai, kas jam patinka, o visa kita ateis – ir uždarbis, ir savirealizacija, ir kiti geri dalykai“, – tikina tatuiruočių meistru Vilniuje studijojoje „Angis“ dirbantis 27-erių kaunietis Martynas Šnioka, laisvalaikiu žaidžiantis ledo rutulį, šokinėjantis su parašiutu, važinėjantis motociklu ir dievinantis piešti graffiti bei, žinoma, daryti tatuiruotes.
Lankė čiuožimo treniruotes
Apsiauti pačiūžas ir paimti lazdą į rankas, o vėliau – ir prisijungti prie sezoną mėgėjų lygoje rungtyniaujančios, viso 4 sezonus gyvuojančios ledo ritulio komandos Vilniaus „Feniksas“, Martyną įkalbėjo puseserės vyras.
„Jis žinojo, kad man patinka ekstremalūs dalykai ir patikino, kad ledo rituly nestigs adrenalino. Tiesą pasakius, ledo ritulys nėra toks pavojingas sportas, kaip stereotipiškai manoma, futbolas arba krepšinis, traumų atžvilgiu, yra daug pavojingesnis. Nepaisant to, ledo ritulys mane nuo pat pradžių sužavėjo“, – prisiminė tatuiruočių meistras, komadoje žaidžiantis jau tris sezonus.
Anot pašnekovo, pajutęs aistrą šiai sporto šakai, M.Šnioka, kad pasivytų savo komandos narius, pusmetį lankė privačias čiuožimo pamokas:
„Čiuožti, laimei, mokėjau, tačiau treneris išmokė čiuožti atbulomis, greitai pakeisti čiuožimo trajektoriją, valdyti lazdą ir taip toliau. Tiesą pasakius, man taip patiko progresuoti, kad užsiėmimai su treneriu tuo laiku buvo įdomesni nei treniruotės su komanda“, – juokėsi kaunietis.
Ore tvyro jaudulys ir įtampa
Tačiau ilgainiui Martynas perprato visas šios sporto šakos subtilybes ir varžybos tapo laukiamiausia dalimi.
„Varžybų metu emocijos tiesiog verda, lydi jaudulys, adrenalinas: ar pasiseks, ar pavyks susižaisti su komanda. Nors tikslo pasiekti kažkokią užsibrėžtą vietą turnyrinėje lentelėje neturim, tačiau laimėti, žinoma, yra smagu. Vis tik, pagrindinis tikslas yra tiesiog patirti malonumą iš šios veiklos“, – teigė vaikinas.
M.Šnioka šiuo metu žaidžia centre, nors, pasak jo, mėgstamiausia pozicija – kairysis puolėjas.
„Centre tenka daug mąstyti, strateguoti, be to, dažnai ir kaltas lieki. O štai būnant puolėju, turi savo darbą, kurį ir dirbi. Tačiau trenerio Mindaugo Kiero, 2002 m. ir 2004 m. Pasaulio II diviziono čempionato aukso medalio laimėtojo, vizija tokia, privalau vykdyti“, – juokavo ledo ritulio žaidėjas.
Adrenalino gauna iš šokinėjimo su parašiutu
O vasarą, kai ledo arenos užsidaro, Martynas atsiduoda kitai savo aistrai – šokinėja iš lėktuvo su parašiutu. Šiuo metu tatuiruočių meistras jau yra padaręs virš 230 šuolių ir yra C kategorijos parašiutininkas. Ateities planuose – pašokinėti su parašiutu virš egzotiškojo Dubajaus.
Maža to, emocijų trokštantis M.Šnioka susidomėjo dar viena ekstremalia sporto šaka – BASE jumping‘u.
„BASE tai akronimas, kuris reiškia šuolius su parašiutu arba wingsuit‘u nuo pastatų (buildings), antenų (antenna), tiltų (span) ir kalnų (earth cliff). BASE mokiausi Italijoje, šiemet su draugais vėl ten keliausim šokinėti nuo Monte Brento kalno ir patirti adrenalino antplūdį“, – nuoširdžiai nusišypsojo pašekovas.
Jei lieka laisvo laiko, vaikinui taip pat patinka pasklandyti vėjo tuneliuose bei praskrieti dideliu greičiu motociklu.
Tekstas: Karinos Sėrikovos
Asmeninio archyvo nuotraukos