Kovo pradžioje Kauno „Tennis Space“ arenoje surengtas tarptautinis „FIP Rise“ serijos padelio turnyras. Dalyviai čia galėjo varžytis dėl Tarptautinės padelio federacijos (FIP) reitingo taškų bei beveik 7000 eurų siekusio prizų fondo.
„FIP Rise“ turnyrai visame pasaulyje susilaukia didelio susidomėjimo, nes juose iškovoti pasaulio reitingo taškai leidžia patekti į aukštesnės – „Premium Padel“ – kategorijos turnyrus, kuriuose žaidžia geriausi padelio žaidėjai.
Vienas geriausių Lietuvos padelio žaidėjų Skirmantas Mačinskas sako, kad turnyras Kaune pagal žaidėjų lygį buvo labai stiprus.
„Nors ir nepavyko sulaukti pirmo šimtuko žaidėjų, bet buvo nemažai antro šimtuko, taip pat daug nacionalinių rinktinių žaidėjų iš Italijos, Didžiosios Britanijos, Portugalijos, Nyderlandų, Švedijos, Suomijos, Lenkijos, Estijos ir kitų, kas, manau, pasako apie labai gerą turnyro lygį. Iš viso atvyko virš 100 žaidėjų iš 20 valstybių, o tai tikriausiai buvo daugiausiai dalyvių vienoje grupėje (vyrų) sutraukęs FIP turnyras Lietuvoje“, – pasakojo S. Mačinskas.
Tiesa, Lietuvos duetams sublizgėti Kaune nepavyko. Pagrindinėse varžybose savo jėgas išbandė dvi Lietuvos komandos – S. Mačinskas su Simonu Žukausku pirmajame rate 4:6, 6:3, 2:6 pralaimėjo ispanams Adrianui Naranjo Martinezui ir Rubenui Cuevas Tornero, o Matas Poška ir Nojus Poška 2:6, 3:6 neatsilaikė prieš ispaną Sergi Guimet Bigasą ir italą Federico Beltrami.
„Nors šįkart laimėti nepavyko, mūsų pasirodymą ir žaidimą vertinu gerai. Turėjome šansų, bet tokio lygio mačų trūkumas, manau, pakišo koją. Žaidėme prieš ispanų porą, o Ispanija ir Argentina yra vienvaldės padelio lyderės pasaulyje. Dėl to tokio lygio varžybose visada yra sunku žaisti su tokiomis poromis. Bet labai noriu pasidžiaugti ir padėkoti visiems žmonėms, kurie atėjo palaikyti. Mūsų mačo metu tribūnos buvo pilnos ir atmosfera buvo nereali“, – prisiminė S. Mačinskas.
Dar būrys Lietuvos komandų savo jėgas išbandė kvalifikacijoje, tačiau ir ten įveikti užsieniečių mūsiškiams nepavyko.
„Tokio lygio varžybos parodo mūsų lygį. Nors ir buvo tikrai daug stiprių porų iš užsienio, bet jų yra visur, tai manau mūsų lygis tiesiog yra toks. Žiūrint bendrai, padelis šiuo metu yra labai stipriai augantis sportas Europoje. Kiek keliauju po turnyrus, tai per pastaruosius 5 metus turnyrų ir žaidėjų lygis paaugo kosmiškai. Konkurencija didėja visur. Nors ilgą laiką pagrindiniai žaidėjai būdavo iš Argentinos ir Ispanijos, bet dabar atsiranda vis daugiau šimtuko žaidėjų ir iš kitų valstybių, tokių kaip Švedija, Italija ir panašiai. Tai tik parodo, kad padelis auga kitose šalyse ir labai greitai“, – sakė S. Mačinskas.
Lietuvio teigimu, norint kelti savo lygį ir tobulėti, lietuviams yra būtina važiuoti treniruotis į Ispaniją. Ten kol kas yra geriausios sąlygos ir galimybės tobulėjimui.
„Taip pat manau, kad trūksta Lietuvos padelio federacijos organizuojamų turnyrų, kuriuose mes galėtume varžytis. Šiuo metu turime du ar tris turnyrus per metus, kai kitose valstybėse tiek varžybų galime išvysti per mėnesį. Pavyzdžiui, Lenkijos padelio turas susideda iš 10 turnyrų. Tai galėtų būti pavyzdys mūsų federacijai ir taip žaidėjai būtų skatinami nuolat treniruotis“, – pabrėžė padelio žaidėjas.
Pats S. Mačinskas jau turi nemažai patirties iš varžybų užsienyje. Jis džiaugiasi, kad Lietuvoje yra puikios sąlygos organizuoti aukšto lygio turnyrus, o infrastruktūra nuolat plečiasi.
„FIP Rise“ turnyras Kaune suorganizuotas tikrai aukštame lygyje. Kiek bendravau su kitais žaidėjais, tai išgirdau tik geriausius atsiliepimus. Dauguma žaidėjų buvo nustebinti infrastruktūra ir „Tennis Space“ vadina vienu geriausių klubų Europoje. Tą esu pastebėjęs ir aš. Panašaus lygio klubą esu matęs tik Švedijoje“, – sakė S. Mačinskas.
Dauguma žemesnės kategorijos padėlio turnyrų vyksta senesniuose klubuose su ne tokia modernia ir nauja įranga. S. Mačinsko teigimu, yra visos galimybės Lietuvoje rengti aukšto lygio turnyrus. Planuojama, kad „Tennis Space“ arenoje dar vienas „FIP Rise“ kategorijos turnyras vyks lapkričio mėnesį. Rugsėjį turėtų būti atidarytos keturios naujos aikštelės su centriniu kortu, kuris bus pritaikytas žaidimui su išbėgimais. Taip žiūrovams bus dar įdomiau stebėti mačus.
Tuo tarpu pasibaigusiame turnyre Kaune triumfavo italai Flavio Abbate ir Giulio Graziotti. Jie finale 7:5, 6:3 nugalėjo suomį Maxą Sjovallį ir argentinietį Juaną Pablo Andradą.
Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: organizatorių