Dalintis „Sveiko rudens patarimai“

Sveiko rudens patarimai

Vasarai užleidžiant vietą rudeniui, laikas ruoštis trumpesnėms dienoms, vėsesnei temperatūrai ir, deja, kai kuriems sezoniniams negalavimams. Kad jų išvengtumėte, priimkite naują sezoną kaip sveikų įpročių iššūkį. Štai keletas patarimų, kaip išlikti sveikiems rudenį.

Stiprinkite imunitetą

Jei nenorite praleisti vieno gražiausių rudens reiškinių, kai po kojomis krenta įvairiaspalviai lapai, ir atgulti į lovą nuo gripo ar niekur nedingusio COVID-19, pamąstykite apie skiepus nuo šių susirgimų. „Prevencinės priemonės, tarp kurių: ir rankų plovimas, dezinfekcinės priemonės bei kaukių dėvėjimas sveikatos priežiūros įstaigose, gali būti labai svarbios“, – sako Midlande, Mičigano valstijoje, dirbantis vidaus ligų specialistas Dr. Phillip Kadaj.

Na, o nuo paprasto peršalimo gali apsaugoti pakankamas kiekis vandens – sveikam suaugusiam žmogui reikia išgerti apie 35 ml vandens vienam kūno svorio kilogramui kasdien.

Maistas, kurį valgote, taip pat gali padėti išvengti peršalimo. Įrodyta, kad jogurte esantys probiotikai efektingai stiprina imuninę sistemą, o štai vienoje jūros dumblių porcijoje yra daugiau vitamino C nei apelsine.

Valgykite sezonines daržoves

Dar vienas imuniteto stiprintuvas – rudens mėgstamiausieji moliūgai. Juose daug beta karotino, kurį jūsų kūnas paverčia vitaminu A. Savo ruožtu vitaminas A padeda stiprinti imuninę sistemą. Taip pat jame yra vitaminų C ir E, kalio ir skaidulų.

„Moliūgų sėklos yra puikus augalinių baltymų, skaidulų ir magnio šaltinis. Paskrudinkite iš moliūgų išimtas ir padžiovintas sėklas, išlukštenkite ir barstykite jas ant salotų ar sriubų”, – sako Maggie Michalczyk, Čikagoje dirbanti dietologė ir knygos „The Great Big Pumpkin Cookbook“ autorė.

Rudenį taip pat gausu burokėlių, įvairių kopūstinių daržovių, morkų, baklažanų, cukinijų ir aguročių, kuriuos galite pagruzdinti tiesiog su aliejumi ir druska. Augalinė mityba užkerta kelią diabetui ir hipertenzijai bei gerina širdies sveikatą apskritai.

„Išlįskite“ iš interneto ir išeikite į lauką

Per daug laiko socialinės žiniasklaidos platformose gali turėti neigiamos įtakos jūsų psichologinei sveikatai, teigiama 2020 m. žurnale „Cureus“ paskelbtoje metaanalizėje. Skaitydami socialinių tinklų įrašus galite susidaryti įspūdį, kad visų kitų žmonių gyvenimas yra geresnis ir įdomesnis nei jūsų, o tai gali sukelti nepasitenkinimo jausmą.

Ruduo yra puikus laikas praleisti daugiau laiko lauke. Maloni jo temperatūra – atokvėpis nuo tvankios vasaros ir dovana prieš šaltą žiemą.

„Laikas lauke teikia didžiulę naudą sveikatai, įskaitant imuninės sistemos stiprinimą“, – tikina Ph. Kadaj. – „Saulės poveikis ne tik pagerina psichinę sveikatą, bet ir padidina vitamino D kiekį, kuris padeda išvengti infekcijų“.

Sportuokite

Neleiskite laiko veltui, kol esate lauke. Mėgaukitės besikeičiančiais vaizdais bėgiodami, žygiuodami ar važiuodami dviračiu. Žaiskite krepšinį, futbolą, badmintoną – bet ką, kas verčia jus judėti. Taip pat galite sudeginti nemažai kalorijų tiesiog grėbdami lapus, ravėdami daržą ir laistydami sodą.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: health.usnews.com
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Europos 3x3 čempionato prizininkų vedama Lietuvos U23 rinktinė sieks sublizgėti pasaulio pirmenybėse

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį