Prieš kelias dienas klausėme olimpiečio maratonininko Remigijaus Kančio, kaip geriau pasirengti bėgimo sezonui šaltuoju metų laiku. Sportininkas sakė, kad „Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga“. Šiandien kalbinamas bekelės bėgikas Vaidas Žlabys sutinka su kolegos nuomone, tačiau pabrėžia, kad svarbiau už drabužius – tinkamas psichologinis nusiteikimas.
„Pastebiu, kad dažnai šaltuoju metų laiku mus sportuoti lauke sustabdo ne fizinis negalėjimas, bet psichologiniai aspektai: susikaustymas ir baimė. Pirmiausiai vidinis nerimas ir bijojimas patekti į diskomforto zoną neleidžia mums pasiekti dar daugiau. Manau, tereikia nebijoti kartais išeiti iš patogiai įprastos aplinkos, visur įdėti dalelę širdies ir toną pakaito.
Esu laukinis žmogus civilizuotoje visuomenėje ir puikiai žinau, kad fizinis ir psichologinis diskomfortas per treniruotes šaltuoju metų laiku, leidžia ne tik sugrįžus į kasdienines buitines problemas žiūrėti kur kas ramiau, bet ir pavasario startuose pasiekti kur kas geresnių rezultatų.
Tam, kad pasibėgiojimas lauke nesibaigtų peršalimu ar kitomis ligomis, bėgant žiemą ypač svarbu pasirinkti tinkamus rūbus ir avalynę. Dažniausiai daroma bėgikų klaida – prisirengia per daug rūbų ir neįvertina, kad bėgant kūnas išskiria žymiai daugiau šilumos nei vaikštant. Rekomenduočiau viršutinius rūbus sluoksniuoti, rinktis lengvus ilgomis rankovėmis bėgimo marškinėlius ir Goretex arba membranos pagrindu vėjastriukes. Kelnės taip pat turėtų būti storesnės nei įprastos timpos, pirštines rekomenduočiau rinktis vandeniui atsparias su apsaugos nuo vėjo funkcija. Žinoma, nepamirškime kepurės ir šiltų kojinių.
Medžiaginiai bėgimo bateliai bėgant per balas ar sniegą yra visiškai netinkami. Patarčiau rinktis vandeniui nepralaidžius, bei atsižvelgti į padą. Jeigu planuojate bėgti nenuvalytu apledėjusiu taku, patarčiau rinktis padą kuris būtų su protektoriu arba šipukais. Be to, bėgdami tamsoje būtinai užsidėkite prožektorių, taip išvengsite traumų.
Sportuodamas visus metus nepamirštu rūpintis savo organizmu ir nuolat atstatau išprakaituotus mineralus gėrimais, kuriuose yra mineralinių medžiagų. Į ilgas treniruotes su savimi nešuosi arbatą arba izotoninį gėrimą. Stiprų imunitetą palaikau imunitetą striprinančiais maisto produktais, maisto papildais ir vitaminais. Žiema – periodas, kuomet susirgti yra tikrai paprasta, todėl rūpintis savimi reikia dar atidžiau.
Per savo kelerių metų ultra bėgiko karjerą esu treniravęsis ir prie +30 ir prie -30 laipsnių. Pasakysiu atvirai, šiandieniniame pasaulyje mes turime be galo daug priemonių ir galimybių pasiekti, padaryti, patirti daugiau. Pagrindinis stabdis dažniausiai yra savimotyvacija ir elementarus tingėjimas žengti tuos pirmus žingsnius kitoje, galbūt kiek mažiau komfortabilioje, šlapioje, šaltoje, slidžioje aplinkoje. Taigi, mieli draugai, ar dar turite pasiteisinimų šiandien nesportuoti lauke?”
Tekstas – Sportland Magazine
Nuotraukos – iš asmeninio herojaus archyvo