Dalintis „Sporto barai – aistruolių bendrystei“

Sporto barai – aistruolių bendrystei

Čempionatų, olimpiadų ar kitokių populiarių sportinių varžybų metu, barai lūžta nuo aistruolių ir fanų. Tokiu metu ne tik neįmanoma rezervuoti staliuko, prisėsti prie baro, ar atsiremti į sieną, bet ir patekti į vidų tampa ganėtinai sunku. Barai ošia nuo sirgalių skanduočių, emocijų ir šurmulio. Kodėl stebėti rungtynes bare yra smagiau, nei namuose? Ką gali pasiūlyti sporto baras tuo metu, kai masinės žaidynės netransliuojamos? Kaip ir kas pasirenka programų transliavimą? Į šiuos ir kitus klausimus sportlandmagazine.lt atsako sporto fanų pamėgtų barų „Pianoman“ ir „Gringo“ įkūrėjas ir savininkas Saulius Galdikas.

Saulius Galdikas

Sauliau, apie idėją atidaryti sporto barą neklausinėsiu, man įdomiau, kodėl sporto aistruoliai stebėti varžybų eina į barus?

Turbūt todėl, kad varžybas stebėti drauge daugeliui yra įdomiau nei užsidarius vienam atskirai. Žmones vienija bendros mėgiamos komandos ir bendra teigiama emocija, kuri užvaldo visus atėjusius. Pergalės atveju nepažįstami žmonės glėbesčiuojasi kaip geriausi draugai, jausmas tikrai geras, matyt dėl jo įspūdis lieka ilgam ir žmonės grįžta vėl.

Na, o po rungtynių? Ar reikia imtis kažkokių priemonių, kad žiūrovai, pasibaigus rungtynėm, neišsiskirstytų?

Geriausia priemonė – palaikomos komandos pergalė (šypsosi). Na, o šiaip lankytojai turi savo grafiką, kas eina namo, kas lieka, o kas tik po varžybų pasirodo. Jokių papildomų priemonių žiurovams išlaikyti mes nesiimam, nors yra visokių praktikų pasaulyje, tarkim, akcijos maistui ar gėrimams.

Neabejoju, kad čempionatų ir olimpiadų metu barai yra pilni, tačiau ką daryti, kai nevyksta šie renginiai?

Baras negali būti priklausomas vien nuo sporto varžybų, turi vykti ir kiti renginiai, o mes privalome jausti miesto ritmą ir žmonių poreikius, tik tada galima tikėtis sėkmės. Sporto varžybos yra tikrai gera pridėtinė vertė barui, bet tai nėra pagrindinis dalykas norint tapti sėkmingu baru.

Kas sudarinėja varžybų transliavimo programas? Kaip atsirenkate?

Dažniausiai tą darau pats su kolega, tiesiog abu esame sporto fanai nuo vaikystės, todėl natūraliai žinom kas kur vyksta ir ko iš to tikėtis. Mūsų prioritetas yra futbolas ir krepšinis, o pastaruoju metu kreipiam dėmesį ir į mažiau populiarias šakas Lietuvoje, pavyzdžiui, tenisą ar regbį. Štai Ričardo Berankio varžybas „US Open” susirinko stebėti tikrai daug žmonių. Net daugiau nei „Žalgirio” ar „Lietuvos Ryto” varžybų Europos klubiniuose čempionatuose. Tiesa, tokio aukšto rango („US Open” – aut. past.) varžybos vyksta retai, todėl negali sakyti, kad kievieno R. Berankio mačo stebėti renkasi būriai.

Sporto barai visada nukabinėti ne tik TV ekranais, bet ir komandų atributika – marškinėliais, vėliavomis. Ar ši atributika simbolizuoja ką nors?

Yra įvairių pavyzdžių. Vieni tiesiog prisiperka klubų ar rinktinių simbolikos ir viską susikabina, kiti, ir mes tarp jų, labiau vertinam trofėjus, kuriuos patys parsivežam iš sporto varžybų. Mums jie tikresni, kelia tikrus ir gerus prisiminimus, manau, tas persiduoda ir lankytojams.

Ar pasitaiko, kad į „Gringo” ar „Pianoman” stebėti rungtynių ateina profesionalūs sportininkai?
Jie nėra pagrindiniai lankytojai, bet retkarčiais tikrai užsuka. Profesionalaus sportininko režimas yra pakankamai griežtas ir intensyvus, todėl tikėtis, kad jie savaitgalius leis baruose yra nerealu.

Panašu, kad esi futbolo fanas. Ar dažnai pavaišini baro laikytojus, kai pergalę švenčia tavo favoritai?
Taip, svarbias pergales mes tikrai atšvenčiam (šypsosi). Turim susiformavusį baro lankytojų ratą, todėl kiekvienas mūsų kartas nuo karto savo komados sėkme norime pasidalinti su kitais.

5 priežastys varžybas žiūrėti bare.
Įvardinsiu kelias pagrindines, kitos gali būti individualios: teigiamos emocijos ir bendrumo jausmas. To, matyt, žmonėms labiausiai trūksta kasdiename gyvenime.

O namuose?
Namuose žiūriu, kai būnu pavargęs nuo žiūrėjimo bare.

Dėkoju už pokalbį.

Tekstas: SPORTLAND MAGAZINE
Nuotraukos: Bigstock.com, iš asmeninio herojaus albumo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

NIKE treniruočių diena rugsėjo 26 d.

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį