Ilgi pasivaikščiojimai su šunimi – paprasčiausias būdas savo gyvenimui suteikti daugiau aktyvumo ir sustiprinti ryšį su savo augintiniu. Tačiau šunys gali dalyvauti daug įvairesnėje fizinėje veikloje. Pateikiame keletą pavyzdžių, kaip galima rasti tiek šuniui, tiek jo šeimininkui tinkamą bei įtraukiančią sportinę veiklą.
Ilgų pasivaikščiojimų su šunimi nauda
Amerikos širdies asociacija suaugusiam žmogui rekomenduoja atlikti bent 150 min. vidutinio intensyvumo veiklos per savaitę, ko nesunkiai galite pasiekti, reguliariai vedžiodami šunį.
Vaikščiojimas stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, mažina aukšto kraujospūdžio riziką, gerina atmintį, padeda reguliuoti svorį, didina raumenų tonusą, stiprina sąnarius, skatina geresnę nuotaiką ir ramesnį miegą.
Pasivaikščiojimai su šunimi teikia ir socialinės naudos: pasivaikščiojimui galite pakviesti kitų šunų šeimininkus ar prisijungti prie šunų mylėtojų klubų. Tokių klubų nariai dažnai pastebi, kad pasivaikščiojimas drauge su kompanija suteikia daugiau energijos, mažina streso ir vienišumo lygį.
Suraskite savo šuniui tinkamą veiklą
Pasivaikščiojimas – paprasčiausias būdas pajudėti tiek šuniui, tiek jo šeimininkui. Tačiau šunys gali dalyvauti daug įvairesnėje fizinėje veikloje. Tuo įsitikinusi sporto trenerė, klubo „Leash Your Fitness“ įkūrėja Dawn Celapino, kuri daugiau nei 11 m. veda treniruotes žmonėms ir jų šunims.
Tokio pobūdžio klubą D. Celapino pradėjo todėl, kad nenorėjo palikti savo kernterjero Džeko namuose, kol pati vesdavo fitneso užsiėmimus. Netrukus ji pastebėjo, kad į treniruotes įtraukus šunis, klientams atsirado daugiau motyvacijos sportuoti.
„Prieš pradėdami bet kokią naują sportinę veiklą, pasitarkite su veterinaru, ar jūsų šuo tinkamas planuojamai veiklai. Taip pat atminkite, kad visi šunys yra skirtingi. Svarbu rasti mankštos formą, kuri tiktų jums ir jūsų šuniui. Greit nepasiduokite ir nenuolaidžiaukite savo šuniui – jie gali daug daugiau, nei žmonės galvoja“, – sako D. Celapino.
Jei esate pažengusio lygio sportininkas ir vaikščiojimas jums atrodo per pasyvi veikla, šuo gali tapti puikiu bėgimo kompanionu.
Jei planuojate pradėti bėgioti su savo šunimi, D. Celapino pabrėžia, kad būtina tinkamai didinti bėgimo atstumą.
„Šunis pratinti prie ilgesnių atstumų reikia taip pat, kaip ir žmones. Turite pripratinti jų letenas, širdį ir kitus organus“.
Kokia nauda šunims?
Anot D. Celapino, svarbu žinoti, kad sportinė veikla skatina ne tik fizinį, bet ir protinį šunų stimuliavimą.
„Mūsų užsiėmimų metu keliaujame į žygius, plaukiojame banglentėmis, baidarėmis, atliekame jogos pratimus, kūno stiprinimo treniruotės, bėgiojame ir t. t. Šunys dalyvauja visuose šiuose užsiėmimuose. Pavyzdžiui, jie eina šalia šeimininkų, jiems darant įtūpstus, bėga pro kliūčių ruožus ar plaukia baidarėje. Kadangi tokie užsiėmimai reikalauja budrumo ir mąstymo, jie greičiau pavargsta. Būtent protinis darbas juos išvargina dar greičiau nei fizinis aktyvumas“, – pasakoja trenerė.
Parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: akc.org
Nuotraukos: pexels.com