„Amigos shapers crew“ – tai ketveriukė snieglenčių aistruolių, kurie labiausiai gyvenimu džiaugiasi ir laiką kartu aktyviausiai leidžia žiemą. Būtent šaltuoju metų laiku Giedrius, Mindaugas, Lukas ir Vytas ne tik čiuožia specialiai snieglentininkams įrengtais parkais ant kalno, bet ir patys daug metų juos stato ir įrenginėja. Naujausias vyrukų projektas – Ignalinos žiemos sporto centre įrengtas snieglenčių parkas. Apie snieglenčių parkų statybų subtilybes ir jiems būtiną atributiką Sportland Magazine pasakoja vienas iš „Amigos shapers crew“ narių, televizijos laidos „Adrenalinas“ vedėjas ir užkietėjęs ekstremalas Mindaugas Ponomariovas.
Mindaugai, nuo ko reikia pradėti norint įrengti parką snieglentininkams ir laisvojo stiliaus slidininkams ant kalno?
Viskas prasideda nuo kalno žvalgybos ir, žinoma, parko tikslo – didelis jis bus ar minimalus. Prieš pradedant statyti parką reikia taip pat žinoti, ar jį statysime pradinukams, ar pažengusiems snieglentininkams. Ignalinoje įrengėme smagų ir nesudėtingą parką, kuris nereikalauja didelės priežiūros ir kuriuo gali džiaugtis tiek pradedantieji, tiek ir pažengę snieglenčių aistruoliai.
Papasakok daugiau apie šį projektą.
Mūsų įrengtą parką sudaro kelios jibbingo (čiuožimas dėžėmis ir vamzdžiais – aut. past.) figūros ir keli tramplinai. Pirmasis tramplinas yra mažiukas, todėl juo gali naudotis pradedantieji – mokytis teisingos kūno laikysenos. Na, o pažengusieji juo gali naudotis kaip pagalbininku siekiant išspausti daugiau greičio artėjant antrai bangai, ant kurios stovi tramplinas su keturių metrų tarpu. Šalia tramplino sumontavome ir penkių metrų ilgio dėžę. Čia taip pat pramogauti gali ir pradedantieji, ir pažengusieji. Trečioji banga pasitinka su trijų ir septynių metrų tarpų tramplinais. Nusileidus nuo tramplinų pasitinka smagi figūra rainbow (vaivorykštė – aut. past.), ant kurios gali užvažiuoti daugelis, tik nereikia išsigąsti čiuožiant ir taisyklingai laikyti kūną, jei norime išvengti traumų. Artėjant šlaito link įrengėme jibbing set up (dėžių ir vamzdžių plotas – aut. past.): šešių metrų ilgio vamzdį, penkių metrų ilgio dėžę ir dar vieną figūrą – wall ride (stati siena su galimybe čiuožti jos šonu arba viršumi – aut. past.). Ji skirta tik labai gerai valdantiems snieglentę.
Ar sunku pastatyti parką?
Nelengva, nors daugumai gali atrodyti kitaip (šypsosi). Labai svarbu išmanyti kiekvienos figūros, tramplinų privažiavimo ir nusileidimo kampus – teisingus išmetimus ir teisingus numetimus. Visiems turintiems specifinių klausimų dėl parkų statybų ar norintiems įsirengti parką ant savo kalno „Amigos shapers crew“ mielai patars ir pakonsultuos.
Kiek parkų snieglentininkams yra Lietuvoje?
Ne tiek ir daug. Vienas didžiausių parkų snieglentininkams yra įrengtas ant Liepkalnio kalno Vilniuje su labai didele laisvojo stiliaus zona, o tai yra tikras džiaugsmas snieglenčių ir slidžių aistruoliams. Liepkalnyje yra ir jibbo zonų, ir tramplinų. Parkas draugiškas tiek pradinukams, tiek ir tikrai stipriems atletams.
Kiaurus metus snieglenčių parkas veikia Druskininkuose. Jį stato „Amigos shapers crew“. Parkas tęsiasi per visą arenos ilgį, todėl jame vietos užtenka ir pradedantiesiems, ir profesionalams.
Nesenai mini parkelis pradėjo veikti ir Jonavoje. Nors kalnas ir nedidukas, užteko vietos ir snieglenčių parkui, kuriuo, be abejonės, džiaugiasi čia besilankantys ekstremalai.
Žemaitijoje, apie Plungę, ant „Mortos“ kalno kaimynai latviai įrengė parką snieglentininkams ir laisvojo stiliaus slidžių mėgėjams. Šio, kol kas, dar neišbandžiau.
Snieglentininkai rastų ką veikti ir Anykščiuose, ant „Kalitos“ kalno, kur snieglenčių parkui atskirai įrengtas keltuvas bei iš žemių sustumdytos bangos. Kol kas parkas neveikia – nėra laisvojo stiliaus zonos, tačiau sumontuotos kelios jibbingo figūros ir tramplinas vienoje iš veikiančių trasų.
Tekstas: Sportland Magazine
Nuotraukos: iš asmeninio M. Ponomariovo archyvo