Sekmadienį Šiauliuose vykusiame „BTA Pump Track” čempionate paaiškėjo šio naujo sporto Lietuvos čempionai. Saulės mieste varžėsi daugiau 85 sportininkai ir mėgėjai iš visos Lietuvos. Net du sportininkai buvo 3 metų amžiaus: Milėja Akimovaitė ir Raigardas Šatas. Abu trasą įveikė balansiniais dviratukais. Vyriausias dalyvis 40 metų amžiaus Tomas Paulavičius varžėsi dviračiu.
Lietuvos čempionais tapo:
– Denas Levaginas (U10 amžiaus grupė);
– Vytautas Šatas (U14 amžiaus grupė);
– Augustas Baškys (U18 amžiaus grupė);
– Arnoldas Stanaitis (atvira amžiaus grupė);
„Nugalėti čempionate neapsakomas jausmas. Buvau labai pasiilgęs šio jaudulio. Labai nekantrauju daugiau pasitreniravęs, nuvažiuoti į Latvijoje vyksiantį „BTA Pump Track” čempionato finalą, kurio nugalėtojas keliaus tiesiai į pasaulio čempionatą”, – sakė BMX legenda laikomas Arnoldas Stanaitis, buvęs vienas iš pirmųjų sportininkų, pradėjęs važinėti BMX dviračiu Lietuvoje.
Lietuvos „pump track” mėgėjų čempionais riedučių sporte tapo:
– Kamilė Randal ir latvis Nauris Keišs (atvira amžiaus grupė);
Lietuvos „pump track” mėgėjų čempionais paspirtukų sporte tapo:
– Rugilė Stankutė ir Jonas Butavičius (U10 amžiaus grupė);
– Aistis Janeliūnas (U14 amžiaus grupė);
Lietuvos „pump track” mėgėjų čempionais dviračių sporte tapo:
– Rugilė Stankutė ir Povilas Daujotis (U10 amžiaus grupė);
– Rojus Stupuras (U14 amžiaus grupė);
– Emir Lučik (U18 amžiaus grupė);
– Anna Aleksėjava ir Mantas Ubartas (atvira amžiaus grupė);
„Nors oficialios UCI patvirtintos „pump track” varžybos pasaulyje vyksta jau penkerius metus, Lietuvoje „BTA Pump Track” čempionatas buvo surengtas tik antrąjį kartą. 2022 m. Alytuje vykusiame čempionate dalyvavo 35 sportininkai ir mėgėjai. Šiemet Šiauliuose jau turėjome 85 dalyvius. Dėl savo universalumo šis sportas sparčiai auga. Labai džiaugiamės, kad ir Lietuvos dviračių sporto federacija šiais metais įtraukė šias varžybas į oficialius varžybų sąrašus ir PRO grupės nugalėtojai tapo oficialiais Lietuvos čempionais”, – sakė renginio organizatorius šiaulietis Arūnas Šatas.
„Pump track” sportas išsiskiria iš kitų sportų savo universalumu. Specialiose trasose galima varžytis visomis ratukus turinčiomis priemonėmis, o tiksliai apskaičiuotų kalniukų ir posūkių kombinacija leidžia važiuoti tiek labai patyrusiems sportininkams, tiek mažiesiems dalyviams bei pradinukams. Velotrasos taip pat yra pritaikytos žmonėms su negalia.
„Šio renginio idėją remiame nuo pat pirmos dienos. Sporto universalumas, tai, kad varžybose dalyvauti gali ir maži vaikai, pradinukai ir profesionalūs sportininkai yra nuostabus būdas skatinti sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą.Tai atitinka esmines mūsų bendrovės vertybes. Labai džiaugiamės kartu su partneriais „Velosolutions” galėdami prisidėti prie Lietuvos dviračių kultūros augimo ir surengti aukščiausius kokybės bei saugumo reikalavimus atitinkančias varžybas”, – sakė Boris Jonas Kuzmas draudimo bendrovės BTA marketingo ir viešųjų ryšių vadovas.
Daugiau apie „pump track” sportą.
Pirmosios taip tiksliai apskaičiuotos trasos buvo pastatytos 1990-2000 m. USA ir Naujojoje Zelandijoje. Šį sportą sugalvojo kalnų (MTB) ir mažųjų dviračių kroso (BMX) dviratininkai, ieškodami būdo kaip treniruoti ištvermę ir balansą. Žinodami, ko tiksliai nori iš trasos, sportininkai patys šias trasas statė ir bandė tol, kol jos tapdavo idealios. Tiksliai nepataikius kalniukų pakilimų ir posūkių kampų trasa galėjo tapti pavojinga mažiau patyrusiems ir vaikams, kurie turi mažiau kontrolės. Tačiau profesionaliai apskaičiuotoje trasoje treniruotis yra saugiau nei praktikuoti triukus riedlenčių parkuose – kad pradėtum nereikalingas didelis greitis, o ratukai tarsi sulimpa su danga. Dėl tokio universalumo paskutinius dešimt metų sportas sparčiai augo ir ligi tol tiesiog iš žemės sukastos trasos buvo pradėtos asfaltuoti. „Velosolutions Lietuva” komanda, kuri irgi yra sudaryta iš dviratininkų bei kitų „ratukų” sportų profesionalų, Lietuvoje jau yra įrengę 7 trasas ir šiais metais planuoja dar papildyti šį skaičių.
Tekstas: organizatorių
Nuotraukos: Aistės Ridikaitės