Dalintis „Septynios naujos žiemos olimpinių žaidynių rungtys“

Septynios naujos žiemos olimpinių žaidynių rungtys

Pekine vykstančiose 24-osiose žiemos olimpinėse žaidynėse galima išvysti septynias naujas rungtis. Iš viso šiose olimpinėse žaidynėse yra net 109 rungtys ir tai yra rekordinis skaičius.

Dauguma naujų rungčių yra susijusios su mišriomis komandomis. Taip dar labiau sumažėja atotrūkis tarp olimpinių žaidynių dalyvių vyrų ir moterų. Pekine šiemet tarp dalyvių bus apie 55 proc. vyrų ir apie 45 proc. – moterų.

Trumpai pristatome septynias naujas rungtis, debiutuojančias olimpinių žaidynių programoje.

Moterų bobslėjaus vienvietės ledrogės

Pirmą kartą olimpinių žaidynių bobslėjaus varžybose bus galima išvysti vienvietes ledroges. Su tokiomis varžysis moterys. Iki šiol olimpinėse žaidynėse būdavo tik dvivietės vyrų ir moterų ledrogės bei keturvietės vyrų ledrogės. Visose iki šiol buvusiose rungtyse roges sportininkai stumdavo komandiškai, tuo tarpu Pekine vienvietes ledroges, kurios sveria apie 162 kg, turės įsibėgėdamos stumti viena moteris.

Visos sportininkės Pekine startuos su analogiškomis ledrogėmis, todėl viską lems atlečių įgūdžiai bei laviravimo sugebėjimai.

Mišrių komandų snieglenčių krosas

Mišrių komandų snieglenčių kroso rungtyje du sportininkai varžosi estafetės principu su kitų šalių snieglentininkais. Pirmasis varžybose startuoja vyras, o po jo – komandos draugė. Ji savo pasirodymą pradeda kai vyras kerta finišo liniją. Lenktynes laimi pirma finišavusi moteris.

Pekino olimpinėse žaidynėse iš keturių atrankos šliuožimų į pusfinalį pateks po dvi stipriausias komandas. Nors snieglenčių sportas yra laikomas individualiu sportu, ši naujas rungtis suteiks daugiau įvairovės ne tik olimpinėms žaidynėms, bet ir pasaulio taurės varžyboms.

Vyrų ir moterų „Didžiojo šuolio“ rungtis slidėmis

Pirmą kartą žiemos olimpinėse žaidynėse bus įspūdingais šuoliais pasižyminti vyrų ir moterų „Didžiojo šuolio“ („Big Air“) rungtis. Sportininkai įsibėgėja ant 60 m aukščio bei 160 m ilgio tramplino ir ore nuskrieja 20-27 metrus. Skriedami dar atliekamos pačios įspūdingiausios figūros. Varžybose skaičiuojami bus du geriausi pasirodymai.

Mišrių komandų estafetė greitajame čiuožime trumpuoju taku

Pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje įvyko greitojo čiuožimo trumpuoju taku komandinė rungtis. Vasario 5 dieną vykusiose varžybose dalyviai kovojo mišrių komandų estafetėje. Komandose dalyvavo po keturis čiuožėjus ir jie turėjo pasikeisdami įveikto 18 ratų (2000 m).

Dinamiškoje rungtyje pirma startuoja moteris, vėliau ją pakeičia komandos draugė, o tada estafetę perima vyrai. Pirmaisiais šios rungties olimpiniais čempionais tapo kinai, sidabras atiteko italams, bronza – vengrams.

Šuolių su slidėmis mišrių komandų rungtis

Šuolių su slidėmis vyrų komandinė rungtis olimpinėse žaidynėse rengiama nuo 1924 metų. Šiemet pirmą kartą bus surengtos ir mišrių komandų olimpinės varžybos.

Komandas sudaro po du vyrus ir moteris ir skaičiuojama yra visų keturių sportininkų šuolių rezultatų suma.

Akrobatinio slidinėjimo mišrių komandų rungtis

Dar viena pakankamai nauja rungtis laisvo stiliaus slidinėjimo pasaulyje. Pekino olimpinėse žaidynėse debiutuos komandinė akrobatinio slidinėjimo rungtis, kurioje kiekvienai komandai atstovauja po tris sportininkus, iš kurių vienas privalo būti skirtingos lyties. Visų trijų sportininkų rezultatai yra sumuojami ir taip paaiškėja nugalėtojai. Sportininkai šioje rungtyje startuoja po vieną ir atlieka įspūdingus triukus pašokę nuo tramplino.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Biatlonininkų šaudymo treneris – apie lietuvių progresą ir klaidas estafetėse

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį