Lietuvos kikbokso kovotojas 32 m. Sergej Maslobojev-Kuvalda šiuo metu ruošiasi savo pirmajai kovai šiais metais, kuri, tikina, jam daug ką reiškia. Todėl šiuo metu prekės ženklo „Under Armour“ ambasadorius treniruojasi tris kartus per dieną. Tai jo ne tik neatbaido, bet įkvepia ir skatina džiaugtis gyvenimu, ko sportininkas linki visiems, kurie vis dar svarsto, ar rinktis sportą.
Kaip atrodo Jūsų treniruotė? Iš ko ji susideda?
Intensyvaus pasiruošimo metu treniruojuosi 2-3 kartus per dieną. Treniruotė prasideda volavimusi, vėliau – apšilimas, tempimo pratimai, kova su šešėliu, o tada arba darbas su maišais, arba su svarmenimis, Circle training, Tabata, maksimalaus greičio ir pajėgumo treniruotė. Vakarinės treniruotės pradžia tokia pati, o vėliau vyksta kombinacijų, smūgių praktikavimas kartu su partneriu poroje. Na o iš karto po vakarinės treniruotės vyksta darbas su kinezeterapiaute. Šios treniruotės metu atliekam statinius pratimus, pratimus su gumomis, TRX pratimus.
Kaip dažnai vyksta treniruotės?
Treniruojuosi 13-14 kartų per savaitę. Sekmadienį visada turiu laisvą dieną, kurios pusdienį leidžiu su šeima, o kitą pusdienį – su bičiuliais, mokiniais ir kitais mano klubo nariais pirtyje. Čia pailsiu ir kūnu, ir dvasia. Šeštadienį kartais taip pat ilsiuosi, o kartais turiu vieną treniruotę.
Galbūt paskutiniu metu įvedėte kokių nors naujų treniruočių praktikų?
Darbas su kinezeterapiaute būtent ir yra mano nauja praktika – kartu treneruojamės trumpiau nei metus. Stengiamės palaikyti raumeninį balansą ir aktyvuoti raumenis, kurie miega arba fiziškai atsilieka, kad ateityje būtų mažiau traumų.
Kokie Jūsų artimiausi sportiniai planai?
Vasario 29 d. Utrechte, Olandijoje, kovosiu „Glory 75“ turnyre prieš Roel Mannaart kovotoją iš Olandijos. Tai mano pirmoji šių metų kova, kuriai ruošiuosi jau du mėnesius. Ši kova man yra labai didelis iššūkis.
Kokias technologijas ir aksesuarus naudojate sportuodamas?
Naudoju išmanųjį laikrodį, kuris dar turi juostą, segamą ant krūtinės. Juo stebiu, iki kiek pakyla pulsas, kaip greitai jis normalizuojasi, taip pat juo stebiu savo miego kokybę.
Kokias pasiteisinusias aprangos, avalynės technologijas išskirtumėte? Kodėl?
Mūsų sporto šakos atstovams yra labai svarbu gerai prakaitą išgarinantys drabužiai, nes kai dirbame porose, prakaitu galime aptaškyti partnerius – nelabai malonu (juokiasi). Todėl rinkdamasis aprangą, visada atsižvelgiu į medžiagos sudėtį.
Kokią sporto rūšį dar norėtumėte pabandyti ar skirti daugiau laiko?
Anksčiau intensyviai kultivavau grappling‘ą (mišrių imtynių sporto šaka, kuri susiformavo iš įvairių imtynių sporto šakų, tokių kaip brazilų džiudžitsu, dziudo, sambo, bušido bei kitų – red. p.) – norėčiau jam rasti daugiau laiko.
Gal turite patarimų pradedantiesiems ar apskritai žmonėms, kurie bando prisijaukinti sportą?
Prisijaukinti nieko nereikia – žmogus yra gimęs judėti. Ieškokite, eksperimentuokite, neprisiriškit prie vieno sporto ir tiesiog judėkite – džiaukitės gyvenimu.
Kalbino Karina Sėrikova
Nuotraukos: iš asmeninio S. Maslobojev albumo, Sportland