Dalintis „Ryškiausiuose Čempionų lygos mačuose – vokiečių dominavimas“

Ryškiausiuose Čempionų lygos mačuose – vokiečių dominavimas

Sezono startas UEFA Čempionų lygoje įsirašė į istoriją – jau pirmąją varžybų dieną į varžovų vartus net devynis įvarčius pasiuntusi Miuncheno „Bayern“ ekipa nugulė turnyro metraščiuose.

Kroatus iš Zabrebo „Dinamo“ šaltu dušu apipylę vokiečiai pirmojo turo dvikovą namie laimėjo net 9:2 ir įmušė daugiausiai įvarčių per vienerias rungtynes turnyro istorijoje.

„Bayern“ į priekį vedęs puolėjas Harry Kane’as Čempionų lygos kampaniją pradėjo keturiais įvarčiais, du pridėjo Michaelas Olise, po vieną – Raphaelis Guerreiro, Leroy’us Sane ir Leonas Goretzka.

H. Kane’ui akistata „Allianz“ stadione taip pat tapo ženklia karjeroje – 31-erių futbolininkas su 33 įvarčiais tapo rezultatyviausiu anglu turnyro istorijoje, aplenkdamas buvusį „Manchester United“ puolėją Wayne’ą Rooney su 30.

„Bayern“ žvaigždė taip pat tapo pirmuoju žaidėju turnyro istorijoje, įmušusiu tris vienuolikos metrų baudinius per vienerias rungtynes – mače su „Dinamo“ H. Kane’as visus smūgius nuo atžymos susmeigė per 21 minutę.

Harry Kane’as

Įspūdingas vakaras Miunchene įsirašė tarp ne ką mažiau įsimintinų pasirodymų Čempionų lygoje, kur pastaraisiais metais įvarčių gausa dažniausiai varžovus apstulbindavo vokiečių futbolininkai.

Įvarčių lietus Dortmunde

Antradienio rungtynėse dar pritrūko dviejų įvarčių, jog šios būtų tapusios rezultatyviausiomis turnyro istorijoje, mat rekordas vis dar priklauso Dortmundo „Borussia“ ir Varšuvos „Legia“ mačui, 2016 m. grupių etape pasibaigusiam net 8-4.

Nors lenkai pirmieji išsiveržė į priekį jau 10-ąją rungtynių minutę, po septynių minučių daugiau „Legia“ nebepirmavo nė sykio – atakuojantis saugas Shinji Kagava per mažiau nei dvi minutes pridėjo du įvarčius ir pradėjo įspūdingą Dortmundo spurtą.

Dar iki pertraukos „Borussia“ į varžovų vartus pasiuntė penkis tikslius smūgius, vėliau pridėjo dar tris ir pažymėjo dar vieną skaudų vakarą „Legia“ ekipai, tą patį sezoną jau pralaimėjusiai Dortmundo futbolininkams namuose 6:0.

„Legia“ sezonas Čempionų lygoje baigėsi antirekordo pakartojimu – lenkai grupių etapą baigė su praleistais 24 įvarčiais per šešis mačus.

„Bayern“ antausis „Barcelonai“

Ispanijos gigantės „Barcelonos“ sirgalių gretose Miuncheno „Bayern“ vardas iki šiol primena košmarišką vakarą „Camp Nou“ stadione, kai 2020 m. turnyro ketvirtfinalyje katalonai gavo antausį net 8:2.

Pirmasis rungtynių įvartis krito jau ketvirtąją minutę, kai Thomas Mulleris pasiuntė kamuolį į tėvynainio Marco-Andre ter Stegeno vartus.

„Barcelona“ netruko atsakyti jau po trijų minučių, tačiau iki pertraukos vokiečiai pademonstravo įspūdingą puolimo bangą – per 10 minučių susmeigė dar tris įvarčius ir į rūbinę išėjo pirmaudami 4:1.

Antrajame kėlinyje istorija kartojosi – per septynias minutes sekė dar trys vokiečių įvarčiai rungtynių pabaigoje, iš kurių vieną pridėjo dabar jau „Barcelona“ atstovaujantis puolėjas Robertas Lewandowskis.

Robertas Lewandowskis

Abejingų nepalikęs triumfas ketvirtfinalyje tą sezoną bavarams nutiesė kelią į Čempionų lygos titulą – koronaviruso suvaržytame turnyre vokiečiai nužengė iki pat finalo, kur minimaliu rezultatu 1:0 palaužė Paryžiaus „Saint-Germain“ futbolininkus.

Rezultatyviausi turnyro mačai

„Bayern“ akistata su „Barcelona“ tapo ketvirta rezultatyviausia visų laikų dvikova Čempionų lygos istorijoje.

Antrą-trečią vietą turnyro metraščiuose su šios savaitės dvikova dalinasi 2003 m. grupių etapo dvikova Monake tarp vietos „Monaco“ ir La Korunjos „Deportivo“ ekipų, pasibaigusi po 11 įvarčių, rezultatu 8:3 šeimininkų naudai.

Kaip ir dvikova antradienį, taip ir mačas prieš daugiau negu 20 metų turėjo kroatišką akcentą – „Monaco“ gretose net keturiais įvarčiais pasižymėjo kroatų puolėjas Dado Pršo.