Prasidėjus šiltam metų sezonui, į ekstremalaus sporto parkus sugrįžo riedlentininkai. Nors karantino taisyklės bei neretai šį pavasarį subjurstantys orai dar neleidžia tinkamai mėgautis šiuo sportu, tikimasi, kad šis užsiėmimas išlaikys savo teigiamą populiarėjimo kreivę, o sportininkai apie save pasiskelbs ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui.
Atsargumas gėdos nedaro
Tam, kad sugrįžimas ant riedlentės po žiemos pertraukos būtų sklandus, vertėtų atkreipti dėmesį į tam tikras detales. Lietuvos riedlenčių federacijos prezidentas Justinas Ivoška teigia, kad po ilgos pertraukos išsitraukus riedlentę, vertėtų patikrinti ratukų guoliukus.
„Po ilgos pertraukos išsitraukus riedlentę, pirmiausia reikėtų pasitikrinti, ar nėra surūdiję ratukų guoliai. Pačiai riedlentei, jeigu ji paliekama sausose patalpose, dažniausiai nieko neatsitinka. Vienintelis pavojus gali būti kai ratukų guoliai „pasigauna“ šiek tiek drėgmės ir ratukai šiek tiek sunkiau sukasi“, – kalbėjo J. Ivoška.
Jeigu guoliukai šiek tiek apsinešę rūdimis, tą nesunkiai galima pamatyti iš išorės. Paprasčiausias sprendimas šiai problemai išspręsti – tiesiog pasikeisti guoliukus, o tai tikrai nėra sudėtingas procesas.
„Naujokams ir visiems, kurie dar nėra užtikrinti savo riedėjimu, rekomenduoju dėvėsi apsaugines priemones, bent jau šalmą, nes skaudžiausios yra galvos traumos“, – pridūrė J. Ivoška.
Na, o tinkamai apsisaugojus, galima tik priminti riedlenčių naudą. Jos puikiausiai sujungia laisvalaikį ir sportą. Sportuojant su riedlente yra lavinama koordinacija ir pusiausvyra, dirba visas kūnas, taip pat stiprinama širdis, gerinama reakcija.
Daugiausiai riedlenčių ir riedučių parkų Lietuvoje yra atvirose erdvėse. Betoniniai parkai Lietuvoje yra gana aukšto lygio, todėl žmonės turi kur treniruotis. Profesionaliam riedlenčių sporto vystymuisi reikalingi ir uždari parkai. Jų Lietuvoje buvo trys, bet vienas iš jų – „Core Indoor Vilnius“ – šiuo metu yra perkėlimo į naują lokaciją procese.
„Dabar turime du, nes savo uždarą parką kraustome į kitą vietą. Tikimės, kad ateityje uždarų parkų skaičius toliau augs. Ir ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesniuose“, – vylėsi J. Ivoška.
Debiutas olimpinėje atrankoje
Visgi didžiausias šio sezono sportinis įvykis – debiutas olimpinėje atrankoje. Suprantama, kad Lietuva dar niekada nėra dalyvavusi tokio lygio varžybose, nes riedlenčių sportas tik šiemet debiutuos olimpinių žaidynių programoje.
Keturi geriausi Lietuvos riedlenčių atstovai gegužės pabaigoje vyks į Romą (Italija), kur ir bus rengiama olimpinė atranka. J. Ivoška tikisi, kad lietuviai Italijoje pakovos dėl reitingo taškų. Jis džiaugėsi, kad pasaulį sukausčiusi pandemija ir kurį laiką smarkai apribotos galimybės treniruotis, didelės žalos meistriškumui nepadarė.
„Žinoma, kad pandemija įgūdžiams šiek tiek įtakos turėjo, bet ne visą šį laikotarpį nebuvo galimybių treniruotis. Sportininkų lygis kardinaliai nukritęs nėra. Kiek pastebiu dabar, tų sportininkų, kurie vyks į olimpinę atranką, lygis gana aukštas ir nuolat kylantis. Tikimės, kad jie pasirodys pakankamai neblogai“, – teigė J. Ivoška.
Kadangi tai bus istorinis lietuvių startas, nėra lengva įsivaizduoti, kokios yra mūsiškių galimybės. Žinant kokio aukšto lygio ir didelio populiarumo riedlenčių sportas yra pasaulyje, tai bus puiki proga pamatyti, kiek toli ar arti mes esame nuo geriausiųjų.
„Važiuosime ir pamatysime kaip seksis. Patiems vyrukams bus įdomu įsivertinti savo lygį su pasaulio „Top“ lygio atletais bei pamatyti, kur dar reikia pasitempti“, – sakė J. Ivoška.
Į Romą iš Lietuvos vyks tik vyriškos lyties atstovai. Pasak J. Ivoškos, Lietuvos merginos riedlenčių sporte dar tik žengia pirmuosius žingsnius, todėl iki tinkamo lygio jas dar reikia užauginti.
„Kol kas Lietuvoje tokia situacija, kad merginų riedlenčių sportas dar tik pradeda augti. Tik praėjusiais metais pirmą sykį Lietuvos čempionate turėjome merginų grupę. Jų yra mažai ir jos, galima sakyti, yra šio sporto pionierės. Jos tampa pavyzdžiu, kad merginos gali važinėti riedlente bei rodyti rezultatus“, – kalbėjo riedlenčių federacijos prezidentas.
Šiais metais nusimato ir kitų svarbių riedlenčių sporto renginių, bet galutinio kalendoriaus dar nėra dėl neaiškumų su pandemija. Iki rudens vidurio turėtų įvykti Lietuvos čempionatas, o po Tokijo olimpinių žaidynių turėtų būti surengtas Europos čempionatas. Jei pandemija nepakeis planų, tai lietuviai turėtų startuoti ir jame.
„Kai bus galimybių ir paruoštas naujas parkas, turėsime ne vieną renginį. Veiks riedlenčių mokykla. Darysime viską pagal situaciją, bet tikrai turėsime ką pasiūlyti riedlenčių mėgėjams“, – pridūrė J. Ivoška.
Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Gabrielės Globytės