Riedučių sportas vieniems atrodo kaip išskirtinai jaunimo užsiėmimas, kitiems asocijuojasi su vaizdeliu iš amerikietiškų filmų, kai leidžiantis saulei yra riedama Kalifornijos pakrantėmis. Išties riedėjimas sparčiai populiarėja visame pasaulyje ir tarp labai skirtingų amžiaus grupių, o Lietuva – ne išimtis. Čia riedučių kultūrą jau 15 metų puoselėja riedek.lt klubas.
Riedėjimo pradžia Lietuvoje
Šiemet riedučių entuziastai riedek.lt švenčia solidų 15-ąjį gimtadienį. Šis judėjimas prasidėjo nuo 2002 m. riedutininkų įkurto klubo Vilniuje – „Ketvirtadienio nakties karštis“, kurį turbūt prisimena net ir tie sostinės gyventojai, kurie tame nedalyvavo.
„Vakariniai riedėjimai po miestą buvo visos riedek.lt veiklos pradžia Šie riedėjimai vyksta daugelyje pasaulio didmiesčių, o kai kuriuose jų susirenka net iki 6-7 tūkstančių dalyvių. Lietuvoje tuo metu riedučiai buvo didelė naujovė, suaugęs žmogus su riedučiais daugeliui atrodė netgi juokingai, o Vingio parkas dar nebuvo toks sutvarkytas. Todėl pati geriausia ir lygiausia vieta riedėti buvo Katedros aikštė, kurioje ir rinkdavosi „Ketvirtadienio nakties karščio“ dalyviai, o iš ten išjudėdavo į miesto gatves“, – pasakoja riedek.lt klubo prezidentas riedučiais važinėjantis jau 18 metų Evaldas Norvaiša.
Sparčiai auganti riedutininkų bendruomenė
Iki šiol riedėk.lt narius labiausiai vienija jungtinis riedėjimas po miestą. Tačiau pastaruosius kelis metus auga susidomėjimas greituoju riedėjimu, riedučių slalomu ir gatvės rituliu: „Tikiuosi artimiausiu metu Lietuvoje užaugs stiprios šių sričių bendruomenės ir atsiras daugiau varžybų“, – sako E. Norvaiša.
Beje, pradedantys ar tik ketinantys stoti ant riedučių yra laukiami septintus metus veikiančioje riedek.lt akademijoje. Čia klubo nariai yra mokomi riedėti saugiau, taisyklingiau, efektyviau ir greičiau.
„Mokome pagal patikrintą programą, kuri pasaulyje yra praktikuojama jau 25 metus. Šios programos metodų dėka dažniausiai užtenka vos 1-2 pamokų, kad žmogus išmoktų riedėti, apsisukti, sustoti ir visa tai darytų saugiai bei nebijodamas. Mokantis savarankiškai toks postūmis riedėjime gali užtrukti ne vieną mėnesį“, – pasakoja E. Norvaiša.
Riedėjimo nauda kūnui
Riedučių sportas kur kas mažiau apkrauna kelio sąnarius nei bėgimas ar važiavimas dviračiu. Taip yra dėl to, kad riedant išvengiama vibravimo ir spyruokliavimo (žinoma, jeigu yra riedama lygiu paviršiumi, o ne trinkelėmis).
Taip pat riedučių sportas dėl tos pačios priežasties – nešokinėjama aukštyn žemyn – kur kas mažiau apkrauna stuburą. Taigi netgi jeigu kažkas yra daroma ne iki galo taisyklingai – riedant mažesnė rizika pakenkti kūnui nei, pavyzdžiui, netaisyklingai bėgiojant.
Be to, važiuojant riedučiais yra treniruojamos skirtingos raumenų grupės: kojų, sėdmenų, nugaros, pilvo. Taip pat lavinama koordinacija ir reakcija. O kaip didžiausią riedučių sporto privalumą E. Norvaiša išskiria tai, kad dažniausiai yra riedama gryname ore.
[alert color=”violet”]
RIEDEK.LT TRENIRUOTĖS SU SPORTLAND
Nuo gegužės 8 d. pradedamos bendros K2 treniruotės su Sportland Vilniaus Vingio parke:
- Pirmadieniais, 19.30 – K2 SkateFit moterų treniruotės (kūno linijų gražinimo treniruotės moterims ir merginoms).
- Antradieniais, 19.30 – K2 masinio riedėjimo treniruotės (bendros treniruotės visiems norintiems).[/alert]
VIDEO. Kaip atrodo riedek.lt sezono atidarymas?
https://www.facebook.com/evaldas.norvaisa/videos/g.111396882206134/10206646408740121/
Tekstas – Inga Norke
Nuotraukos – Sportland archyvas