Ekstremalaus bėgimo asociacijos „OCR Lietuva“ vadovas Renaldas Bugys yra 2016 metų OCR ekstremalaus bėgimo pasaulio čempionas savo amžiaus grupėje. „Sportlandmagazine.lt“ jis atskleidė, kad bėgimas niekada nebuvo jo prioritetas, o savo sportinę karjerą siejo su boksu.
Vis tik sulaukęs draugo pasiūlymo, jis nusprendė išbandyti jėgas ekstremaliame bėgime ir taip prasidėjo jo sėkminga karjera.
„Prieš tai visai nebėgiodavau, o sportavau boksą. Per treniruotes reikėdavo nubėgti daugiausiai 5 km, ko užteko gerai fizinei formai. Neturėjau net minčių pradėti bėgioti rimčiau, – sakė R. Bugys. – Tiesiog vieną dieną draugas pasiūlė pabandyti ekstremalų bėgimą ir man tai nuskambėjo visai įdomiai. Pabandžiau ir pačiose pirmose varžybose, elito grupėje, užėmiau trečią vietą. Tai buvo kažkoks „vau“. Ant pakylos lipo kažkoks nežinomas ir anksčiau nebėgiojęs boksininkas.“
Ekstremalus bėgimas sportininką sužavėjo savo adrenalinu ir emocija, kurie trunka gan ilgai.
„Mini pergalės įveikinėjant kliūtis įtraukia visus, kas mėgsta adrenaliną. Bokse irgi adrenalino netrūko išeinant į ringą, bet tai trukdavo trumpai“, – sakė R. Bugys.
Ekstremalus bėgimas reikalauja nemažų pastangų, ypač profesionalų lygmenyje. Kliūtys čia būna pačios įvairiausios, reikalaujančios ir ištvermės, ir jėgos.
„Iškart atsirado noras pažinti šį sportą. Visus metus skyriau dalyvavimui skirtingose varžybose, nes kiekviename renginyje pamatai vis kažką naujo. Organizatoriai, be standartinių kliūčių, visada paruošia specifines. Mano tikslas buvo Europos ir pasaulio čempionatai, todėl siekiau išbandyti kuo daugiu skirtingų kliūčių. Susipažinimui su kliūtimis skyriau daug laiko“, – kalbėjo R. Bugys.
Sportininkas jau daug metų gyvena Danijoje. Būtent su Danijos rinktine jis ruošėsi minėtam 2016 metų pasaulio čempionatui. Lietuvoje ekstremalus bėgimas tuomet dar tik žengė pirmuosius žingsnius.
„Pavyko puikiai pasiruošti pasaulio čempionatui ir užėmiau pirmą vietą savo amžius grupėje. Tai buvo visų metų kulminacija“, – teigė R. Bugys.
Apie tai, kad galima kovoti dėl pergalės, lietuvis nujautė dar prieš čempionatą. Tam padėjo patirtis ankstesniuose čempionatuose bei varžovų analizė.
„Mačiau, kad amerikiečiai nėra patys stipriausi šiame sporte, pajėgesni buvo europiečiai, ypač švedai. Žinojau, kad reikės kovoti su europiečiais ir tai suteikė dar daugiau motyvacijos. Tame pasaulio čempionate į priekį atsiplėšėme su švedu. Varžybos vyko slidinėjimo trasoje kalnuose, todėl mes su juo taip įdomiai keitėmės pozicijomis. Aš buvau greitesnis bėgant į kalną, o jis mane aplenkdavo leidžiantis nuo kalno. Likus mažiau nei pusei trasos, pavyko nuo švedo kažkiek atitrūkti, pagavau dar didesnį azartą ir nebeužleidau lyderio pozicijos“, – prisiminė R. Bugys.
Per pastaruosius keletą metų ekstremalus bėgimas sparčiai išpopuliarėjo ir Lietuvoje. Dėl to, pasak R. Bugio, šiuo metu stipriausioms pasaulio varžyboms galima pasiruošti ir gyvenant Lietuvoje.
„Dabar turime ekstremalaus bėgimo klubus Vilniuje, Kaune. Vyksta treniruotės ir Klaipėdos rajone. Atsiranda vis daugiau bendraminčių, su kuriais galima sportuoti bei ruoštis. Sportuojant tikslingai, tikrai galima pasirengti didžiausioms varžyboms“, – pabrėžė R. Bugys.
„OCR Lietuva“ vadovas tikisi, kad gimtinėje atsiras dar daugiau treniruočių vietų, pritaikytų būtent OCR bėgimui. Tam reikia specialių įrenginių ir konstrukcijų, ant kurių būtų galima sukabinti visokius laikiklius treniruotėms.
„Tikimės, kad tokia treniruočių zona ateityje atsiras kiekviename mieste. Kalbant apie varžybas, tai pakelti renginio kokybę pavyko varžybose Kazlų Rūdoje. Tikimės, kad tokių varžybų atsiras daugiau ir kartelė tik kils. Tai padėtų pritraukti daugiau pajėgių sportininkų iš užsienio. Kitas tikslas – į Europos bei pasaulio čempionatus išsiųsti stiprią Lietuvos ekstremalaus bėgimo rinktinę“, – sakė R. Bugys.
Ekstremalus bėgimas sparčiai auga ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Jam dar trūksta pripažinimo Lietuvoje, nors jau kalbama apie tai, kada ši sporto šaka anksčiau ar vėliau taps olimpine. Kol kas Lietuvos sportininkai priversti sportuoti bei keliauti po varžybas savo arba rėmėjų lėšomis.
Tekstas: Dominyko Genevičiaus