Dalintis „Ramybės uostas – šeima“

Ramybės uostas – šeima

Pasaulio ir Europos čempionas Andrius Gudžius sako, kad geriausiai jo diskas lekia tada, kai šalia yra žmona.

Jo talismanas sėdėjo ir Berlyno stadione, kai Andriaus švystelėtas diskas nusileido Europos čempionato auksu ant jo krūtinės. Tačiau kitąmet pasaulio čempionatas vyks ne Europoje, kur viskas, galima sakyti, ranka paduoti, o Katare. „Toli, tad reikia planuotis ir išlaidas, ir laiką, – ar jaus sutuoktinės Dovilės palaikymą Kataro stadione, suabejoja lengvaatletis. – Gal teks per televiziją jai varžybas stebėti.“

Į pratybas – visi kartu

Šeima – tas ramybės uostas, į kurį pasaulio ir Europos čempionas grįžta sezonui pasibaigus. Tada jis gali daugiau dėmesio skirti ir dviem savo atžaloms – pirmokui sūnui Andriui ir jaunėlei Viktorijai.

„Sezono pabaigoje sūnus sako: tėti, gal tu pabūk namie, bus dar tų varžybų“, – disko metikas neslepia, kad per įtemptą sezoną šeima išsiilgsta jo, o jis – šeimos.

Kita vertus, kai oras geras, į treniruotes disko metikas išsiruošia su visa šeima. „Sūnus į treniruotes nuo dvejų metų kartu vaikšto – bėgioja, sportuoja, dabar jau ir savo lengvučių diskų turi, bando mėtyti. Žaidimas tai, bet svarbiausia – judėti. Kaune turime nepakartojamą vietą – Ąžuolyną, ten daug laiko visi praleidžiame. Kai žmona treniruotėje, diskas visada geriau skrieja. Šiemet ir į Berlyną važiavo – tai viena iš priežasčių, kodėl pavyko laimėti“, – kepurę prieš šeimą nukelia Andrius.

 

Lengvaatlečio žmona Dovilė.

Gyvenimo žuvis

Bene didžiausias A. Gudžiaus laisvalaikio pomėgis – žvejyba, į kurią jis išsiruošia taip pat su visa šeima. „Kai pavyksta, žvejoju vienas, bet dažniausiai – su šeima“, – juokiasi disko metikas, tikindamas, kad žmona irgi patyrusi žvejė, todėl ji nesunkiai papasakotų, kada kokį masalą ar jauką naudoti, kaip ir kur žvejoti. „Užkrėčiau ir ją šita liga“, – kaltę prisiima čempionas.

Tad meškerių Gudžių namuose rikiuojasi gal dvi dešimtys. „Kiekvienai žūklei reikia skirtingos. Žvejyba – menas“, – dėsto lengvaatletis, kuriam šie metai padovanojo ne tik Europos čempiono titulą, bet ir didžiausią laimikį gyvenime – Dzūkijoje jis sugavo 14,5 kg karpį. Sugavo ir paleido.

„Žinoma, paleidau, – patikina. – Lietuvoje karpiai patys sunkiai veisiasi, reikia saugoti šį išskirtinumą. Žuvies galima nueiti nusipirkti, o trofėjinius laimikius reikia paleisti. Pagalvokite: 14 kg mėsos! Tai kokį vakarėlį reikia surengti, kad suvalgytum?“ – savo gyvenimo filosofiją dėsto čempionas.

Paleidžia stotingas vyras visus savo laimikius. Na, beveik visus: pasilieka nebent smulkius ešeriukus ar kitą smulkmę – išrūkyti skanu. „Šita tema galiu kalbėti ir kalbėti. Jeigu visus brakonierius Lietuvoje išgaudytų, tada gal ir pasiimčiau kokią žuvį“, – prisipažįsta. O imti meškerę į rankas A. Gudžių vilioja proga maloniai pailsėti gamtoje ir galimybė pasigalynėti su žuvimi.

Kol kas A. Gudžius žvejoja Lietuvoje. Tačiau galbūt kada nors išsiruoš ir į kelionę paskui savo svajonių žuvį – marliną. „Bet tam reikia gerų atostogų ir labai geros finansinės padėties“, – šypteli.

Europos ir pasaulio čempionas gimė ir iki keturiolikos metų augo kaime. Tad jis – gamtos vaikas. „Aš ir šiandien gyvenu kaime, kuriame 200 gyventojų. Miestas – darbo vieta“, – sako čempionas.

Gyvendamas nuosavame name A. Gudžius džiaugiasi ir čia pat esančio miško kaimynyste. Drauge su šeima jie dažnai žingsniuoja į mišką. „Šiemet sunkūs metai, sausi, grybai sunkiai augo, be to, dar ir gyvūnėliams reikia palikti. Aš toks ūkininkas“, – nusijuokia lengvaatletis, visgi šiemet radęs baravykų, kuriuos žmona moka labai skaniai paruošti.

Triumfas Europos čempionate.

Turinio žmogus

A. Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas viename interviu yra sakęs, kad Andrius – ne šiaip sportininkas, o žmogus, kuris daug skaito ir domisi. „Na, treneris kaip visada pergiria, – šypsosi Andrius, tačiau prisipažįsta, kad skaityti jis mėgstąs. – Yra tų žinių, domiuosi viskuo po truputį, kad neatsilikčiau nuo laikmečio, nuo naujienų, domina visokios inovacijos“, – pasakoja jaunas vyras.

Pirmenybę atiduoda fantastinei literatūrai, tačiau vieno autoriaus, kurio knygos rikiuotųsi pačioje garbingiausioje vietoje, jis neturi. „Čia autoritetų aš neturiu. Kiekviename dalyke galima rasti kažką gero, kažką blogo, kažką įdomaus, kažko nereikalingo. Aš turinio žmogus“, – sako.

Patinka A. Gudžiui ir fantastiniai filmai. Kaip ir dokumentika. Filmai – būtent tas užsiėmimas, kuris trumpina Andriaus keliones sezono metu. „Kai keliauju, žiūriu filmus. Geriausiai migdo dokumentika. Žmona anądien klausia, kodėl parsiradau tik ketvirtą valandą ryto. Todėl, kad nulūžau ant sofos prie televizoriaus – kažkokią dokumentiką rodė“, – juokiasi vyras.

Rankose – ne tik diskas

Per sezoną namie susikaupia visokių reikalų, tad per atostogas Andriui tenka ir prie namų pasikrapštyti. Meistro į namus kiekviena proga kviesti nereikia – pakalti, paremontuoti gali ir pats Andrius. „Aišku, moku – juk iš kaimo esu. Rimtiems darbams – taip, nebūsi visų galų meistras, kiekvieną darbą reikia patikėti profesionalui. Bet varvantį čiaupą ar jungiklį galiu ir pats sutvarkyti“, – patikina.

Vizitinė kortelė: Andrius Gudžius

Gimė: 1991 m. vasario 14 d. Kaune. Nuo metukų su tėvais Rimantu ir Vaida Gudžiais persikėlė į Padauguvą (Kauno r.)

Šeiminė padėtis: žmona Dovilė, sūnus Andrius (7 m.), dukra Viktorija (4 m.)

Ūgis: 199 cm

Svoris: 136 kg

Rungtis: disko metimas

Pirmasis treneris: Albinas Miliauskas

Dabartinis treneris: Vaclovas Kidykas

Svarbiausi laimėjimai:

2007 m. pasaulio jaunių lengvosios atletikos čempionatas – 3 vieta.

2010 m. pasaulio jaunimo lengvosios atletikos čempionatas – 1 vieta.

2013 m. Europos jaunimo (iki 23 m.) lengvosios atletikos čempionatas – 1 vieta.

2017 m. pasaulio lengvosios atletikos čempionatas – 1 vieta.

2017 m. – Lietuvos metų sportininkas.

2018 m. Europos čempionatas – 1 vieta.

Asmeninis rekordas: 69 m 30 cm.

Olimpinės žaidynės: 2016 m. Rio de Žaneiras – 12 vieta.

Tekstas: Lina Daugėlaitė
Nuotraukos: Alfredas Pliadis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Geriausių metų lengvaatlečių laurai atiteko metikams

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį