Jau lapkričio 20 dieną Katare prasidės 22-asis pasaulio futbolo čempionatas. Nors daug kas sutinka, jog tokioje šalyje planetos pirmenybės vykti neturėtų, o sirgaliai turės prisitaikyti prie neįprastų ribojimų bei taisyklių, 32 stipriausios pasaulio komandos neabejotinai pademonstruos nuostabius futbolo spektaklius.
Iki gruodžio 18 dienos Katare bus sužaistos 64 rungtynės. Kaip įprasta, prieš turnyrą galima paprognozuoti ir paspėlioti, kas šiais metais į viršų kels pasaulio taurę.
Kone prieš kiekvieną čempionatą vienas dalykas nesikeičia – tarp favoričių visada bus minima Brazilija. Penkiskart planetos čempionai brazilai neabejotinai bus viena ryškiausių komandų Katare ir sieks po 20 metų pertraukos susigrąžinti stipriausios planetos komandos vardą.
Praėjusį mėnesį brazilai susigrąžino pirmąją vietą pasaulio reitinge, o vienų iš favoritų statusą patvirtina ir į Katarą atvykusios Brazilijos žvaigždės. Šiai komandai atstovaus „Paris Saint-Germain“ puolėjas Neymaras, „Liverpool“ vartininkas Alissonas, „Manchester United“ saugas Casemiro, Londono „Tottenham“ puolėjas Richarlisonas, Londono „Arsenal“ žvaigždė Gabrielis Jesusas, Madrido „Real“ puolėjas Vinicius JR ir kitos garsios pavardės.
Taip pat brazilai bus itin motyvuoti dėl to, kad 2018 metais pasaulio čempionate jų žygis baigėsi jau ketvirtfinalyje, pralaimėjus belgams.
Dar viena Pietų Amerikos valstybė, nusitaikiusi į aukščiausią vietą – Argentina, vedama Lionelio Messi. Prieš 4 metus argentiniečių viltys subliūško dar aštuntfinalyje, kai teko pripažinti vėliau čempione tapusios Prancūzijos rinktinės pranašumą.
L. Messi tai gali būti paskutinės planetos pirmenybės, todėl tuo savotiškai gali baigtis įspūdinga Argentinos futbolo era. Komandos sudėtis pakankamai solidi, kad būtų galima pakovoti dėl vietos pusfinalyje arba net pakartoti 1986 metų triumfą.
Pasaulio čempionų titulą apginti sieks Prancūzijos futbolininkai. Iki šio apginti pasaulio taurę yra pavykę tik Brazilijos rinktinei 1962 metais. Fantastišką žaidimą pastaraisiais metais demonstruotis Karimas Benzema (Madrido „Real“), „Paris Saint-Germain“ žvaigždė Kylianas Mbappe ir kiti žinom žaidėjai yra nusiteikę padovanoti savo šaliai dar vieną pergalingą pasirodymą.
Ispanijos rinktinė – dar viena stipri kandidatė į pasaulio čempionato karūną. Po stipraus pasirodymo Europos čempionate, kuriame tik pusfinalyje ir tik po baudinių serijos buvo pralaimėta italams, gerą formą ispanai demonstravo ir Tautų lygoje, kur pasiekė finalą. Pedri ir Ferrano Torreso vedami ispanai sieks nekartoti praėjusio pasaulio čempionato klaidų, kai pasirodymas buvo baigtas dar aštuntfinalyje.
Dar viena šalis, pastaraisiais metais nuolat patenkanti į svarbiausių turnyrų favoritų sąrašus – Vokietija. Visgi pastarieji čempionatai vokiečiams susiklostė tragiškai. Ji nepasiekė ketvirtfinalio nei 2018 metų planetos pirmenybėse, nei 2020 metų Europos čempionate. Didelė patirtis ir itin stipri puolėjų linija leidžia tikėtis savotiško atgimimo. Galima neabejoti, kad futbolo sirgaliai galės žavėtis Serge Gnabry, Leroy‘aus Sane, Havertzo ir, žinoma, Thomaso Mullerio žaidimo epizodais.
Katare bus daug tikimasi ir iš Anglijos rinktinės. Nors internetas eilę metų buvo pilnas memų apie galingą sudėtį turinčios, bet niekaip toli didžiausiuose turnyruose nenukeliaujančius anglus, šįkart Anglija į pasaulio pirmenybes atvyksta būdama Europos vicečempionė. Treneris Garethas Southgate‘as priartino „tris liūtus“ prie šlovės arčiau nei bet kas kitas nuo 1966 metų, kai Anglijos rinktinė laimėjo pasaulio taurę, todėl lūkesčiai dabar yra itin dideli.
Galima paminėti ir dar keletą komandų, kurių pergalės nebūtų netikėtos – Nyderlandai, Belgija, Portugalija su Cristiano Ronaldo ar Urugvajus turi pakankamai potencialo žengti ne tik į ketvirtfinalį, bet ir aukščiau. Sunku tikėtis, kad į kovą dėl aukščiausių pozicijų įsitrauks Afrikos ir Azijos komandos, bet jos gali sumaišyti kortas favoritėms.
Šiame čempionate neabejotinai trūks Italijos. Europos čempionės, patyrusios visišką fiasko atrankoje į pasaulio taurę. Katare nebus ir kitų įprastai tokiame turnyre matomų šalių – Čilės, Nigerijos ar Kolumbijos.
Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Scanpix
Komentarai
Prancūzija – čempionai