Buvęs geriausias Lietuvos badmintonininkas Kęstutis Navickas dabar sėkmingai kopia karjeros laiptais jau kaip treneris. Prieš metus jis ėmė treniruoti Prancūzijos rinktinės žaidėjus ir su jais sieks dalyvauti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.
K. Navickas yra vienetų kategorijos žaidėjų vyriausiasis treneris. Su sportininkais jis dirba Paryžiuje esančiame olimpiniame sporto centre, kuriame taip pat sportuoja dar 26 sporto šakų geriausi Prancūzijos atletai.
„Mano treniruojami vienetininkai šiuo metu yra vieni talentingiausių pasaulyje, todėl tai reiškia didelę atsakomybę“, – prisipažino K. Navickas.
Badmintono specialistas šiuo metu išgyvena itin įtemptą grafiką, nes Europoje penkias savaites iš eilės vyksta stiprausi tarptautiniai turnyrai ir jis turi nuolat keliauti su komanda.
Savo vardo badmintono akademiją Lietuvoje įkūręs K. Navickas anksčiau trejus metus yra dirbęs aukšto meistriškumo sportininkų rengimo centre Danijoje, o prieš išvykdamas į Prancūziją buvo Lietuvos badmintono federacijos Trenerių tarybos pirmininku.
„Tai yra viso gyvenimo darbas. Sulaukti kvietimo iš stiprios valstybės, kuri ruošiasi savo šalyje vyksiančioms olimpinėms žaidynėms, yra didelis pasiekimas. Aš pats labai noriu tobulėti ir būti tarp kitų geriausių pasaulio trenerių. Nežinau dėl kokių mano savybių mane pakvietė dirbti į Prancūziją, bet matyt tai lėmė mano asmenybė, žinios ir potencialas“, – pasakojo K. Navickas.
Prancūzijoje lietuviui, kaip ir patiems badmintonininkams, yra suteikiamos pačios geriausios sąlygos. K. Navickas neslepia – lyginti sportininkų sąlygas Prancūzijoje ir Lietuvoje net neverta.
„Prancūzijoje badmintono federacijoje dirba 100 darbuotojų, šį sportą žaidžia 200 tūkst. licencijuotų žaidėjų. Biudžetai milijoniniai. Taip, Lietuvoje mes einame į priekį, dedame pamatus, bet tas procesas yra gerokai lėtesnis, nes viską turime pradėti nuo pat pradžių. Prancūzijoje sąlygos yra vienos geriausių pasaulyje. Esame garsiame olimpiniame centre, kur yra suteikiamos visos įmanomos paslaugos – nuo psichologo ir reabilitacijos iki apgyvenimo bei maitinimo. Viskas yra vienoje vietoje“, – vardino K. Navickas.
Treneris pateikė paprastą pavyzdį – jeigu sportininkui prireikia magnetinio rezonanso tyrimo, tai jį gretimame pastate padaro dar tą pačią dieną. O tokių pavyzdžių yra gerokai daugiau.
Taip pat didelis dėmesys Prancūzijoje skiriamas mokslui – analizuojami krūviai, pasiruošimas varžyboms ir daug kitų dalykų. Atitinkamai dėl to Paryžiuje dirba labai daug specialistų.
„Esminis dalykas, kad nors aš esu atsakingas už vienetų kategoriją, bet su manimi kartu dirba aukščiausio lygio treneriai, tarp kurių – ir olimpinis čempionas, pasaulio čempionatų prizininkas. Man labai svarbu dirbti su geriausiais specialistais, nes taip galiu tobulėti kaip treneris. Manau, kad daugeliui šalių prancūzai yra pavyzdys dėl turimų priemonių darbui“, – kalbėjo K. Navickas.
Savaime suprantama, kad prancūzų ambicijos prieš olimpines žaidynes yra labai didelės. K. Navickas tiki, kad jo treniruojami sportininkai sugebės išpildyti lūkesčius.
„Iš vienos merginos šiemet tikimės medalio Europos žaidynėse. Kitas tikslas – patekti į olimpines žaidynes, o tam reikia būti maždaug tarp 25 geriausių pasaulyje. Vyrų pasaulio reitinge du mano treniruojami žaidėjai patenka į 50-uką ir taip po truputį kylame link 25-uko. Žinoma, vėliau bus noras kuo geriau pasirodyti olimpinėse žaidynėse“, – pasakojo K. Navickas.
Kadangi jo treniruojami žaidėjai dar gana jauni, tai K. Navickas kartu su kolegomis jau žvalgosi ne tik į Paryžiaus, bet ir į 2028 metų Los Andželo olimpines žaidynes.
Net ir dirbdamas atsakingą darbą užsienyje, K. Navickas nuolat domisi savo vardo akademijos veikla Lietuvoje, palaiko ryšį su treneriais Lietuvoje.
„Visą laiką sakau – noriu sukaupti kuo daugiau žinių, kurias galėčiau perteikti Lietuvoje. Tai yra mano gyvenimo vizija. Mano įkurta akademija sėkmingai veikia, turime 400 narių. Visas savo naujas žinias galiu perteikti tiek per akademijos trenerius ir žaidėjus, tiek per visą sistemą. Kuo geresniu treneriu tapsiu, tuo daugiau žinių gaus ir lietuviai“, – teigė K. Navickas.
Tuo tarpu kaip treneris K. Navickas tikisi, kad jo auklėtiniai kažkada užlips ant pasaulio čempionato arba olimpinių žaidynių prizininkų pakylos.
Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: iš asmeninio archyvo