Dalintis „Prakaitavimas – kodėl jis naudingas?“

Prakaitavimas – kodėl jis naudingas?

Nepaisant to, koks geras jūsų antiperspirantas ar kokia lengva sportine apranga vilkite, kokybiška treniruotė iš jūsų pareikalaus ne vieno prakaito lašo. Ar kada pagalvojote, kodėl kai kurie žmonės suprakaituoja tik treniruotei įpusėjus, o kitiems sunkiai pavyksta išvengti prakaitavimo per pirmąsias treniruotės minutes? Kas tai yra prakaitas bei kokia jo paskirtis, aptarsime šiame straipsnyje.

Iš ko susideda prakaitas?

Nors prakaitas nekvepia maloniai, tiesą pasakius, nieko nemalonaus jame nėra. Prakaitavimo metu žmogaus organizmas daugiausiai išsiskiria natrio chlorido – kitaip sakant, tiesiog druskos. Kiti prakaito elementai, tokie kaip kalcis ar magnis, prakaitavimo metu prarandami daug mažesniais kiekiais.

Kas lemia, kiek žmogus prakaituoja?

Yra daugybė veiksnių, lemiančių prakaitavimo intensyvumą. Trys pagrindiniai: atliekamų pratimų intensyvumas, kūno apimtys ir aplinkos sąlygos. Intensyvių pratimų metu raumenys dirba sunkiau, kas, be abejo, sąlygoja ir stipresnį prakaitavimą. Taip pat natūralu, kad stambūs asmenys išskiria daugiau prakaito nei smulkūs. Na, ir be abejo – karštesnė aplinka padidina prakaitavimą.

Prakaitavimo intensyvumas taip pat gali keistis, kai kūnas bando prisitaikyti prie tam tikros aplinkos.

Kuo labiau jūsų kūnas prisitaikęs prie šilumos, tuo greičiau treniruotės metus jis adaptuojasi termoreguliuodamasis.

Taigi, jei esate liekni ir įpratę treniruotis per karščius, prakaituoti pradėsite greičiau ir prakaituosite daugiau, kad neperkaistumėte. Taip yra todėl, kad pagrindinis prakaitavimo tikslas – kūno temperatūros reguliavimas.

Nors prakaitavimas mus apsaugo nuo perkaitimo, daugelis norėtų jį sumažinti. Kai kurie žmonės netgi daro botokso injekcijas, kad sustabdytų pernelyg didelį pažastų ar delnų prakaitavimą. Nepamirškime, mūsų kūnas prakaituoja dėl priežasties – norėdamas reguliuoti temperatūrą, todėl prakaitavimas mums yra naudingas.

Kiek aš išprakaituoju treniruotės metu?

Kiekvienas gali išsiaiškinti, kiek prakaituoja konkrečios treniruotės metu.

Prieš įprastinę treniruotę pasisverkite arba nuogi, arba su minimaliu kiekiu drabužių, o tada atlikite treniruotę. Po treniruotės dar kartą pasisverkite su tais pačiais drabužiais. Skirtumas bus lygus pasišalinusio prakaito kiekiui.

Visi žino, kad siekiant išvengti dehidratacijos, sportuojant reikia gerti daug vandens. Tačiau, jei jūsų treniruotė trunka ilgiau nei dvi valandas, jos metu vertėtų išgerti gėrimo su elektrolitais, atstatančio prarastus mineralus.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: muscleandfitness.com
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Austrija besimėgaujantis rankininkas K. Antanavičius tiki Lietuvos rinktinės ateitimi

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį