Dalintis „Populiariausios 2023-ųjų sporto tendencijos“

Populiariausios 2023-ųjų sporto tendencijos

Neabejojame, kad kai kurie jūsų pasižadėjo nuo šių metų „ir vėl“ arba „pagaliau“ kibti į sportą. Šis pažadas ne iš lengvųjų, todėl kartais kelių mėnesių bėgy ima ir „pasimiršta“. Kad taip nenutiktų, sporto specialistai rekomenduoja užsiimti tokia aktyvia veikla, kuri jums suteikia gerų emocijų. Jei tokios dar neatradote, gal verta išbandyti sporto rūšis, kurios, pasak ekspertų, bus populiariausios šiemet?

Virtuali mankšta

Sportas virtualioje realybėje nėra visiškai nauja tendencija, tačiau ji dar nėra itin išpopuliarėjusi, todėl galbūt dar apie ją nežinote. Virtualus sportas turėtų išties patikti žmonėms, kurie jau yra prisijaukinę virtualius žaidimus. Nors sportuoti nebus taip lengva, kaip tiesiog žaisti, virtualioj realybėje pavyks išlaikyti balansą tarp truputį nemalonios ir išties uždegančios veiklos. Tai puikus būdas po truputį pradėti mankštintis žmonėms, kurie iki tol gyveno itin sėslų gyvenimo būdą.

Moterų sveikatai pritaikytos treniruotės

Ekspertai pastebi tendenciją taikyti treniruotes pagal amžių. Tai ypač aktualu moterims, išgyvenančioms su hormonine kaita susijusius procesus, tokius kaip, pavyzdžiui, menopauzė. Įrodyta, kad sportas sumažina visus menopauzės simptomus, taip pat pagerina endometriozės, policistinių kiaušidžių sindromo, skausmingų mėnesinių ir priešmenstruacinio sindromo simptomus. Moterų sveikatai ir menopauzei pritaikytos treniruotės turėtų apimti pasipriešinimo, širdies ir kraujagyslių, mobilumo ir stabilumo pratimus.

Tverkinimas

Šokiai visada buvo geras būdas užsitikrinti fizinį aktyvumą. Nors šaltiniai teigia, kad tverkinimas pardėtas šokti dar 1820 m., „į madą“ jis sugrįžo 2013 m., kai MTV muzikinių apdovanojimų metu šį šokį pademonstravo amerikiečių atlikėja Miley Cyrus. Turint omeny, kad lietuvių kalbininkai vis dar „neranda“ tinkamo žodžio šiam šokiui apibūdinti, pas mus jis, matyt, dar neišpopuliarėjo. Tad jei pabodo aerobika ir Zumba, pats laikas išbandyti save tverkinant – tai padės sudeginti nemažai kalorijų ir smagiai praleisti laiką.

„12-3-30“ treniruotė

Treniruotė „12-3-30“ pasirodė socialiniame tinkle „TikTok“ ir nuo to laiko jos populiarumas tik auga. Ji atliekama ant bėgimo takelio. Jos metu 30 min. vaikščiojama 3 mylių per valandą (4,8 km/ h) greičiu, nustačius 12 intensyvumo įkalnę.  Nors šios treniruotės negalima pavadinti lengva, ji įveikiama įvairaus fizinio pasirengimo asmenims. Tai puikus būdas šiek tie pasportuoti ir taip pagerinti jūsų širdies ir kraujagyslių bei plaučių sistemos veiklą.

„Hyrox“

Jei jums patinka varžytis, galbūt norite užsiregistruoti „Hyrox“? Tai pasaulinės varžybos, kuriose derinamos funkcinės ir ištvermės treniruotės – juokaujama, jei „Tough Mudder“, „Warrior Run“ ir „CrossFit“ susilauktų kūdikio, tai būtų „Hyrox“.

„Hyrox treniruotės padeda ugdyti jėgą, aerobinę ištvermę ir mobilumą. Šios treniruotės gali patikti žmonėms, kuriems nuobodu treniruotis vienu stiliumi. Varžybų elementas taip pat yra puikus motyvatorius, be to, siekiant dalyvauti, nėra reikalaujama minimalaus fizinio pasirengimo lygio.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: rte.ie
Nuotraukos: rte.ie , pexels.com

Komentarai

  1. Lina

    Ar Lietuvoje yra kur nors organizuojama Hyrox treniruotės?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos akmenslydžio lyderes į priekį veda pasiaukojimas ir pergalės

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį