Dalintis „Poilsio tarp treniruočių dienos – ką per jas veikti?“

Poilsio tarp treniruočių dienos – ką per jas veikti?

Ar žinojote, kad mūsų raumenys auga ir stiprėja ne tuo metu, kai mes sportuojame, o tada, kai ilsimės? Todėl blogas įprotis nuo fizinio krūvio ilsėtis tik tuomet, kai pajuntame, kad esame pervargę. Suplanuokite savo poilsio dienas ir praleiskite jas efektyviai. Kaip? Sužinosite šiame straipsnyje.

Planuokite poilsio dienas

Poilsio tarp treniruočių dienas reikia planuoti taip pat kaip ir treniruotes bei įtraukti jas į savo fizinio aktyvumo tvarkaraštį. Šis įprotis leis ne tik kokybiškai pailsėti, bet ir nesijausite kalti, kad neva „tinginiaujate“.

Ilsėtis galima ilgiau nei dieną

Poilsio dienų skaičius priklauso nuo natūralaus kiekvieno gebėjimo atsigauti bei užsibrėžtų fizinio pasirengimo tikslų, tačiau jaustis pavargus po intensyvios treniruotės yra normalu. Todėl turėtų būti normalu po sunkaus fizinio krūvio, ypač – po didelio intensyvumo treniruotės, pailsėti ilgiau nei vieną dieną. Tai leis daug efektyviau pasimankštinti, kai vėl grįšite į sporto salę.

Pamiegokite

Vienas iš paprasčiausių būdų gerai pailsėti yra tiesiog užtektinai išsimiegoti. Todėl poilsio dieną arba leiskite sau miegoti be žadintuvo, arba prigulkite pokaičio.

Pasivaikščiokite

Poilsio dienomis lengvas pasivaikščiojimas – daugiau nei rekomenduotinas. Jo metu kraujas intensyviau teka į raumenis, kas skatina maistingųjų medžiagų į juos pernešimą ir taip pat paspartina įvairių nepageidaujamų medžiagų, tokių kaip pieno rūgštis, dėl kurios išsiskyrimo skauda raumenis, pašalinimą.

Pasilepinkite maistu

Pilnavertė mityba turėtų būti jūsų kasdienis tikslas, tačiau šiuolaikinė realybė dažnai yra kitokia – kartais per darbų gausą kokybiškai pavalgyti tiesiog nespėjame. Tad bent jau poilsio nuo treniruočių dienomis palepinkite savo kūną sveiku, natūraliu maistu, kuriame būtinai turi atsirasti baltymų ir sveikųjų riebalų.

Taip pat per poilsio tarp treniruočių dienas nepamirškite gerti pakankamai vandens. Amerikos nacionalinės mokslų, inžinerijos ir medicinos akademijos (The National Academies of Sciences, Engineering, and Medicine – angl.) mokslininkai rekomenduoja vyrams kasdien išgerti 15,5 puodelių (apie 3,7 litrų), o moterims – 11,5 puodelių ( apie 2,7 litrų) vandens.

Venkite alkoholio

Nors galite pamanyti, kad poilsio tarp treniruočių diena yra puiki proga atsipalaiduoti su vyno taure rankoje, deja, alkoholis kenkia kūno atsistatymui po treniruočių. Jis ne tik sumažina jūsų organizmo pajėgumą gaminti glikogeno, atsakingo už jūsų energiją, atsargas, bet ir sumažina raumenų baltymų sintezę, o tai reiškia, kad raumenys sunkiau atsistatys po treniruotės bei bus sunkiau juos užauginti. Be to, raumenų atsistatymui ypač reikalingas vanduo, o alkoholis jus dehidratuoja.

Nepamirškite masažo

Masažas yra vienas geriausių kūno atstatymo po sporto būdų. Jis padeda sumažinti raumenų įtampą, skausmus, gerina limfinės sistemos veiklą, sąnarių lankstumą ir mobilumą, pagerina kraujotaką raumenyse, kas, kaip jau minėjome, skatina kūno atsigavimą po sporto. Atlikite savimasažą, naudodami tokius paprastus įrankius kaip putų volelis ar lakroso kamuoliukas. Atsigauti po intensyvaus krūvio puikiai padeda ir chiropraktika.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: oxygenmag.com
Įvaizdinė nuotrauka: oxygenmag.com
Kitos nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

A. Gelažnikas: manęs nepasiruošusio Dakare tikrai neišvysite

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį