Dalintis „Penkios lipimo į sieną naudos“

Penkios lipimo į sieną naudos

Laipiojimas uolomis ar mums, lietuviams, dažniau įprastas lipimas į sieną gali atrodyti kaip nišinė sporto šaka. Tačiau atsiranda vis daugiau kopimo į sieną centrų – tad kodėl gi nepabandžius! Juolab, kai sveikatos specialistai teigia, kad kopimas į sieną suteikia daug įvairių naudų tiek alpinistų fizinei, tiek ir psichinei sveikatai. Štai penkios priežastys, kodėl verta išbandyti laipiojimą.

Gerina širdies ir kvėpavimo sistemos būklę

Nors iš pirmo žvilgsnio gali taip ir nepasirodyti, tačiau lipimas į sieną pakelia širdies ritmą ne prasčiau nei tokios judriosios sporto rūšys, kaip bėgimas, futbolas ar važinėjimas dviračiu, nes laipiojant reikia dažnai traukti, stumti ir kelti savo kūno svorį. Remiantis tyrimu, paskelbtu žurnale „British Journal of Sports Medicine“, buvo nustatyta, kad kopimas reikalauja tiek pat energijos sąnaudų, kiek ir vieno kilometro bėgimas  5–7 minučių greičiu.

Stiprina raumenis

Nenuostabu, kad lipimas į sieną stiprina rankų, o ypač – pirštų, raumenis, tačiau gera žinia ta, kad pasirinkus tinkamą techniką, kopimas yra viso kūno treniruotė. Kopiant yra stiprinami ne tik bicepsai, tricepsai ir deltiniai raumenys, bet šis sportas treniruoja pilvo ir įstrižinius raumenis, taip pat sėdmenis, šlaunis, blauzdas.

Pagerina kūno lankstumą ir pusiausvyrą

Lipimas į sieną reikalauja išmokti aukštai ir plačiai ištiesti rankas bei kojas, taip pat iškreipti kūną neįprastomis pozomis. Be to, kopiant tenka balansuoti ant mažų atramų. Šie pratimai treniruoja alpinistų lankstumą, pusiausvyrą ir koordinaciją.

Gerina atmintį ir gebėjimą spręsti problemas

Dažnai uolomis lipama, iš anksto nusistačius lipimo maršrutą. Dėl šios priežasties kopimas uolomis gerina atmintį. Šiaurės Floridos universiteto mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad tokia veikla, kaip laipiojimas, padidina darbinės atminties pajėgumą 50 %.

Gerina bendravimo įgūdžius

Bendravimo įgūdžiai yra būtini alpinistų saugumui. Alpinistai, kurie kopimo metu naudojasi virvėmis, ant žemės turi kompanioną, vadinamą „belayer“. Šis valdo kopiančiojo partnerio lyną, kad sukontroliuotų virvės įtemptumą ar laisvumą, sugautų krentantį partnerį ar jį nuleistų.

Padeda kovoti su depresija

Kaip ir daugelis kitų mankštos formų, lipimas į sieną gali padėti kovoti su depresija. Vokietijos mokslininkai nustatė, kad kopimas į sieną yra sėkminga psichoterapija suaugusiems, sergantiems depresija, dėl savo fizinės, socialinės ir psichinės naudos.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: edition.cnn.com
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

A. Sorokinui į nugarą kvėpuosiantis Lenkijos bėgikas: „Rekordas priklauso žmogui, tad žmogus jį ir pagerins“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį