Dalintis „Penkiakovininkė G. Venčkauskaitė: „Žinau, kad turiu patobulėti psichologiškai““

Penkiakovininkė G. Venčkauskaitė: „Žinau, kad turiu patobulėti psichologiškai“

Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės atstovai tęsia savo tradicijas ir jau aišku, kad Paryžiaus olimpinėse žaidynėse bus mūsų šalies sportininkų. Tiesa, šiuo metu olimpinis kelialapis priklauso tik vienai Lietuvos atstovei, bet neabejojama, kad šis skaičius išaugs.

Visgi olimpinės kvotos yra gana griežtos – žaidynėse šaliai gali atstovauti daugiausiai po du vyrus ir dvi moteris. Jeigu tarp vyrų Lietuvoje konkurencija sumažėjusi, tai tarp moterų vyksta intriguojanti kova, nes pajėgių atlečių – daugiau nei dvi.

Lietuvos moterų šiuolaikinės penkiakovės lyderės – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė ir Ieva Serapinaitė. Įkandin žengia ir Elzbieta Adomaitytė. Būtent jos ir turėtų kovoti dėl olimpinių kelialapių. 2023 metai sėkmingiausi buvo labiausiai patyrusiai L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei, užėmusiai ketvirtąsias vietas pasaulio čempionate ir Europos žaidynėse. Tuo tarpu G. Venčkauskaitei svarbiausios sezono varžybos nenusisekė, tačiau ji pademonstravo gerą formą pasaulio biatlo/triatlo čempionate, iš kurio parsivežė net penkis aukso medalius.

Gintarė Venčkauskaitė

„Sportininkai yra maksimalistai, todėl visada norisi pasirodyti kuo geriau. Mano tikslai irgi buvo patys aukščiausi, tačiau šiemet pritrūko sėkmės. Visgi tikrai žinau, kur reikia patobulėti ir labiau net ne fiziškai, o psichologiškai. Ties tuo labai sunkiai dirbu ir tikiuosi, kad kiti metai man bus sėkmingi“, – „Sportlandmagazine.lt“ sakė G. Venčkauskaitė.

Būtent pasaulio čempionatas Didžiojoje Britanijoje sportininkei buvo įsimintiniausias šiais metais. Ir visai ne teigiama prasme, mat ji pasirodymą asmeninėse varžybose baigė dar pusfinalyje.

„Pasaulio čempionate turėjau labai daug vilčių, bet nepatekau į finalą. Negaliu sakyti, kad toks pasirodymas mane nuvylė. Tos ašaros po finišo dar labiau mane paskatino tobulėti ir surasti atsakymą, kodėl man taip nutiko. Tą atsakymą radau ir kitiems metams būsiu pasiruošusi geriau“, – teigė G. Venčkauskaitė.

Olimpiniai kelialapiai šiuolaikinėje penkiakovėje iškovojami šaliai, o tai reiškia, kad vidinė konkurencija, nori ar nenori, vyksta ir vyks visą olimpinį ciklą. Į Paryžių vyks tos penkiakovininkės, kurios atrodys geriausiai artėjant svarbiausioms varžyboms. G. Venčkauskaitė įsitikinusi, kad konkurencija leidžia pasiekti geresnius rezultatus.

„Jeigu nebūtų konkurencijos, nebūtų geresnių rezultatų. Kai yra konkurencija, tuomet automatiškai rezultatai gerėja. Aš labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje konkurencija yra tokia didelė. Jeigu ir ne aš išvažiuočiau į olimpines žaidynes, džiaugsiuosi už koleges, o jei aš, tada būsiu laiminga dėl savęs“, – šypsojosi G. Venčkauskaitė.

Gintarė Venčkauskaitė

Balyje vykusiame pasaulio biatlo ir triatlo čempionate, kuris, beje, vyko ir per G. Venčkauskaitės gimtadienį, ji iškovojo net penkis aukso medalius. Šios varžybos susideda iš dviejų (biatlas) arba trijų (triatlas) šiuolaikinės penkiakovės rungčių. Nors G. Venčkauskaitė tiesiog dominavo šiose varžybose, o ir itin daug garsių pavardžių čia nebuvo, ji atvira – tokios varžybos reikalauja ne mažiau susikaupimo ir energijos.

„Galiu pasakyti, kad biatlo ar triatlo varžybos man yra daug sunkesnės nei šiuolaikinės penkiakovės. Čia reikia daug ištvermės, kovos su savimi. Pasaulio čempionatas buvo beprotiškai sunkus. Galbūt konkurencija ir buvo mažesnė, bet man buvo tikrai labai sunku. Aš džiaugiuosi, kad perlipau save, nugalėjau savo baimę plaukti atvirame vandenyje, nors dabar vėl taip nebeplaukioju. Iš tiesų pasaulio biatlo/triatlo čempionate didžiausias iššūkis buvo perlipti save ir man tą pavyko padaryti“, – džiaugėsi G. Venčkauskaitė.

Biatlo ir triatlo varžybos vis dažniau organizuojamos ir Lietuvoje. Šios mažesnės šiuolaikinės penkiakovės atmainos leidžia pritraukti daugiau įvairaus amžiaus žmonių.

„Man Balyje labai patiko tai, kad dauguma į varžybas atvyko su šeimomis. Visi startuoja varžybose ir palaiko vieni kitus. Mes palaikymą turėjome tik per TV ekranus, o dauguma kitų dalyvių varžėsi kartu su kitais šeimos nariais. Tokie vaizdai tikrai džiugina ir tikiuosi, kad ateityje mūsų sportas taps dar populiaresnis, o mes taip pat galėsime į penkiakovę įtraukti savo šeimas“, – teigė G. Venčkauskaitė.

Jos teigimu, prie populiarinimo prisidės ir šiuolaikinėje penkiakovėje po Paryžiaus olimpinių žaidynių jojimą pakeisiantis ekstremalaus bėgimo rungtis, itin populiari tarp jaunimo.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: LŠPF

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Joga gali padėti, norint priaugti svorio: 6 pozos šiuo tikslu

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį