Savo sveikata besirūpinantieji puikiai žino, kad pasivaikščiojimai mažina stresą, gerina širdies veiklą, mobilumą, mankština sąnarius. Jei jau seniai vaikščiojimas yra tapęs jūsų rutina, gal laikas šiai treniruotei suteikti papildomo „svorio“ – tiek perkeltine, tiek tiesiogine prasme? Siūlome susipažinti su pasaulyje populiarėjančiu treniruočių metodu – „rucking“.
Kas yra „rucking“?
„Rucking“ – tai treniruotė, kurios metu yra vaikštoma su svoriais. Tai gali būti žygis su svorio liemene ar smėliu užpildyta kuprine. „Pradėti galima ir nuo kuprinės, užpildytos, pavyzdžiui, žurnalais“, – sako Nichele Cihlar, jėgos trenerė ir „GORUCK“ mokymų direktorė.
Beje, „rucking“ treniruočių būdas atsirado kariuomenėje. Maždaug nuo XX a. pr. per mokymus kariai nešiodavo sunkias kuprines, kad išugdytų pakankamą jėgą ir ištvermę, jei karo metu tektų ilgai nešti sunkią įrangą ir maisto atsargas. Pats žodis „ruck“ yra „rucksack“ (liet. kuprinė) trumpinys.
Tiesą pasakius, net nesistengdami mes nuolat kilnojame svorius: maisto produktų iškrovimas į ir iš automobilio, vaikščiojimas po oro uostą su bagažu ar vaikų nešiojimas – visa tai taip pat yra sportas su svoriais. Vis tik, jei norite savo treniruotėms suteikti profesionalų įvaizdį, jums teks įsigyti lemenę su svoriais arba svorio kuprinę.
Kokie yra „rucking“ privalumai?
„Nepriklausomai nuo jūsų amžiaus, lyties ar fizinio pasirengimo lygio, nešiojant svorius, jums pavyks sutvirtinti raumenis, padidinti kaulų tankį, pakoreguoti laikyseną ir pagerinti širdies bei kraujagyslių sveikatą“, – teigia N. Cihlar.
Vaikščiojimas su svorio liemene ar kuprine gali:
- padėti sustiprinti klubus, sėdmenis, užpakalines šlaunų dalis, keturgalvius raumenis, pečius ir viršutinius trapecijos raumenis;
- sustiprinti jūsų kūną ir paruošti jį maisto produktų nešiojimui, vaikų kėlimui ir t. t.;
- pagerinti mobilumą ir sumažinti traumų riziką treniruočių ar kasdienės veiklos metu;
- aktyvuoti stabilumo raumenis čiurnose ir pilvo srityje;
- pagerinti psichinę sveikatą.
„Rucking“ tampant vis populiaresniu, padaugėjo žmonių, kurie buriasi vaikščioti kartu“, – sako N. Cihlar. Be to, vaikštoma dažniausiai lauke, kas, tyrimų duomenimis, gali teigiamai paveikti psichinę sveikatą.
Vis dėlto, vaikščiojimas su svorio liemene ar kuprine padidina spaudimą stuburui, kas gali netikti žmonėms, turintiems nugaros problemų. Taip pat, jei turite pėdų problemų, tokių kaip plantarinis fascitas, ar kaklo, pečių problemų, prieš pradėdami nešioti svorio liemenę, pasikonsultuokite su gydytoju.
Įranga
Renkantis įrangą, svarbu atsižvelgti į tai, kad svoris ant jūsų kūno būtų aukštai ir tvirtai priglustų prie nugaros“, – teigia N. Cihlar. „Pasibandyti galite ir su nedideliu svoriu paprastoje kuprinėje, bet jei norėsite didinti svorį, jums prireiks tinkamos įrangos, kad apsaugotumėte savo kūną nuo traumų.“
Žinoma, kaip ir bet kuriame sporte, vaikštant su svoriais, svarbu avėti tinkamą avalynę. Žygio batai turi būti stabilūs, patogūs bei neperšlampantys.
Specialistė taip pat rekomenduoja su savimi turėti kūno vazeliną, jei kuprinė nutrintų odą.
Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: popsugar.com