Praėjus pirmajam pasaulio čempionato grupių etapo turui, pradeda aiškėti tikrosios rinktinių galimybės. Favoritai klupo, per šešiolika rungtynių buvo skirti net devyni vienuolikos metrų baudiniai, o rezultatyviausiųjų sąrašo viršūnę okupavo Cristiano Ronaldo. Jūsų dėmesiui – čempionato rinktinių reitingas.
32. Pietų Korėja
Bene lengviausiose grupės rungtynėse Pietų Korėja atrodė itin prastai. Tik galima įsivaizduoti, kas azijiečių laukia dvikovose su Meksika bei supykusiais vokiečiais.
Vos du smūgiai vartų link bei nė vieno į jų plotą ir visiškai uždarytas Heung-Min Sonas. Švedams korėjiečių lyderį pavyko neutralizuoti, o be jo komanda puolime beveik neturi ką pasiūlyti. Atrodo, jog rinktinei čempionatas nebus labai ilgas.
31. Saudo Arabija
Saudo Arabijos futbolo federacijos abejonės dėl trenerio Jose Antonio Pizzi po pirmojo mačo pasitvirtino. Argentiniečio treniruojama rinktinė buvo sutriuškinta čempionato šeimininkų, nors dominavo mače pagal kamuolio kontrolę bei perdavimų tikslumą. Tiesa, abi komandos atidarymo rungtynėse kamuolius skirstė tragiškai, tačiau rinktines skyrė faktas, jog rusai pasinaudodavo varžovų prarastais kamuoliais, o Saudo Arabija – ne.
Bene ryškiausia rinktinės žvaigždė Fahadas Al-Muwalladas jau spėjo priprasti, jog treneris Pizzi puolėją į aikštę leidžia nuo atsarginių žaidėjų suolo. Atidarymo rungtynėse Saudo Arabijai itin trūko kokybės prie varžovų vartų, kurią galėjo pasiūlyti Al-Muwalladas, tačiau pastarasis į aikštę žengė likus vos 26 minutėms ir buvo visiškai nepastebimas.
30. Panama
Čempionato debiutantams pirmose rungtynėse pavyko pristabdyti Belgiją, tačiau labiau čia kalti patys varžovai. Kelis kartus rinktinei išėjo pagauti snaudžiančią belgų gynybą, tačiau užbaigti atakų smūgiais nepavykdavo – varžovai neutralizuodavo atakas ir perimdavo kamuolius.
Patekimas į pirmenybes yra jau milžiniškas pasiekimas šaliai. Deja, nedėkingoje grupėje bus galima pasvajoti tik apie taškus paskutinėse rungtynėse su panašaus pajėgumo Tunisu.
29. Marokas
Pralaimėjimas Iranui paskutinėmis rungtynių minutėmis jeigu ne sužlugdė Maroko viltis apie antrąją vietą grupėje, tai itin sumenkino jas. Prieš čempionatą afrikiečiai buvo priskiriami prie ekipų, kurios gali nustebinti, tačiau bent jau pirmosiose rungtynėse stratego Herve Renardo magija nesuveikė. Kelias progas iššvaistę marokiečiai įsimušė į savus vartus, o atsakymo per likusias sekundes rasti nesugebėjo.
Marokas nenusipelnė pralaimėti. Kamuolio kontrolę visas rungtynes turėjusi rinktinė bandė įmušti greitą įvartį per pirmąsias minutes ir apgulė varžovų vartus, tačiau Iranas su puikiai žaidusiu vartininku priešakyje atsilaikė ir visas rungtynes beveik nesudarė lengvų progų varžovams.
28. Nigerija
Pakartoti geriausią šalies rezultatą – tris kartus pasiektą aštuntfinalį, atrodo, jog nebus lemta. Kaip paaiškėjo, po islandų akistatos su Argentina, konkurencija mirtininkų grupėje yra itin didžiulė ir panašu, jog Nigerija čia yra silpniausia.
Atakuojančio futbolo propaguotojui strategui Gernotui Rohrui pademonstruoti rinktinės potencialo puolime gali ir nepavykti. Aklinai uždarę baudos aikštelę islandai nesileis užpuolami greitųjų Kelechi Iheanacho ar Odiono Ighalo, o supykusi Argentina turėtų pasisavinti visus tris taškus, kitaip itin komplikuotų savo padėtį.
27. Tunisas
Rinktinė gynėsi užtikrintai, tačiau rungtynių su Anglija pabaigoje pergalę lėmė priešininkų meistriškumas.
Kaip ir Panamai, komandai, turbūt, teks laukti paskutinių rungtynių, norint iškovoti taškus. Nors per pastaruosius metus Tunisas draugiškose rungtynėse iki galo kovėsi su tokiomis rinktinėmis kaip Portugalija ar Ispanija, stebuklo su belgais tikėtis būtų sunku.
26. Švedija
Pirmosiose rungtynėse švedai neįtikino. Rungtynėse su bene prasčiausia turnyro komanda Pietų Korėja rinktinė dominavo, tačiau atakas paversti įvarčiais sekėsi sunkiai.
Aikštėje matėsi, jog šiai rinktinei trūko lyderio, koks galėjo būti į rinktinę nepakviestas Zlatanas Ibrahimovičius. Švedas į Rusiją vis tiek atvyko, tačiau čia svečiuojasi kaip apžvalgininkas ir nesimatuos rungtynių aprangos.
Iš Pietų Korėjos sensacijos tikėtis sunku, tačiau Švedija pabandys antrajame ture bene palaidoti pasaulio čempionų Vokiečių viltis šiame čempionate. Pavyko atrankoje nuskandinti Italiją, tad kodėl neįveikus dar vieno grando?
25. Iranas
Per daugiau nei 20 metų pasaulio čempionatuose Iranas praėjusią savaitę iškovojo pirmąją pergalę, o treneris Carlosas Queirozas jau tapo nacionaliniu didvyriu. Rungtynių su Maroku pabaigoje įvartis kol kas leidžia Iranui švęsti vos antrąją pergalę pasaulio čempionate šalies istorijoje, o lyginant su prieš ketverius metus pasiektu rezultatu, rinktinė jau taškų turi trigubai daugiau.
Pirmose rungtynėse išsiskyrė vartininko Alireza Beiranvando žaidimas. Iranietis kelis kartus atrėmė pavojingus Maroko futbolininkų smūgius ir numalšino ankstyvą varžovų bandymą užpulti. Labiausiai įsiminė įvarčiu galėjęs virsti Hakimo Ziyecho smūgis iš už baudos aikštelės ribų, tačiau vartų sargas pasiekė kamuolį ir varžovai uždirbo tik kampinį.
24. Kosta Rika
Atrodo, jog prieš ketverius metus pasaulį nustebinusi rinktinė šį kartą krausis lagaminus po grupių etapo. Pralaimėjimas Serbijai ir dar laukiančios rungtynės su grėsmingomis Šveicarijos ir Brazilijos ekipomis Kosta Riką gali palikti be taškų. Veteranų dominuojama rinktinė pirmajame čempionato mače švaistė progas viena po kitos, o didžiausia rinktinės žvaigždė ir viltis Keyloras Navasas nesugebėjo atremti Aleksandro Kolarovo tolimo baudos smūgio, kuris ir lėmė skirtumą rungtynėse.
Kosta Rika serbams paruošė itin gynybinį futbolą, tad galime tik įsivaizduoti, kas laukia šveicarų ar grėsmingųjų brazilų. Rinktinei norint patekti į kitą etapą, dviejų lygiųjų neužteks, tad reikės dėmesį skirti ir atakai, aukojant gynybą, o tai su greitus puolėjus turinčiomis priešininkų rinktinėmis gali ir nepasiteisinti.
23. Egiptas (iki mačo su Rusija)
Akistatoje su Urugvajumi afrikiečiai vėlyvo antausio nenusipelnė. Net ir be savo lyderio Mohamedo Salah rinktinė žaidė užtikrintai, tačiau nepasinaudojo varžovų klaidomis aikštės viduryje. Dėl traumos rungtynes praleidęs Salah būtų visiškai pakeitęs rungtynes, kadangi progų kontraatakoms Egiptas turėjo daug, o įvarčius mušti tokiose situacijose Anglijos „Premier“ lygos metų futbolininkas moka ir mėgsta.
22. Lenkija
Čempionato pradžia – tragiška. Visiškai uždarytas Robertas Levandowskis, sulėtėjęs tiek gynyboje, tiek puolime Lukaszas Piszczekas, progas švaistęs Arekas Milikas – lenkų lyderiai pirmosiose rungtynėse tylėjo.
Senegalo rinktinė visose situacijose tiesiog apibėgo lenkus, o kitose rungtynėse laukianti Kolumbija turi taip pat greitus krašto futbolininkus, tad rinktinės agonija gali ir nesibaigti. Favoritėmis H grupėje laikytos abi šios minėtos komandos, tačiau tapo beveik aišku, jog kažkuri iš jų į kitą etapą nepateks.
Antrose rungtynėse lenkai vėl turėtų nesulaukti traumuoto Kamilio Gliko pagalbos, tad bus tikrai nelengva stabdyti Kolumbijos puolimo žvaigždes.
21. Peru
Pirmenybėse turėdama savo kapitoną bei dvasinį lyderį Paolo Guerrerro, Peru jaučiasi užtikrintai. Praėjus 36-eriems metams nuo pasirodymo pasaulio pirmenybėse, rinktinė išnaudoja šią retą progą ir pirmose rungtynėse įrodė, jog bus kietas riešutas visoms komandoms.
Jei ne nuostabus Danijos vartininko Kaspero Schmeichelio žaidimas, pirmosiose rungtynėse Peru galėjo ir pasiekti pergalę. Vienas po kito buvo atremti Andre Carillo bei Jeffersono Farfano smūgiai, progos nuo vienuolikos metrų žymos neišnaudojo Christianas Cueva.
Po pralaimėjimo danams, rinktinė komplikavo savo šansus keliauti toliau, tačiau stebuklas įmanomas, kai į Rusiją komandos palaikyti atvyko bene gausiausiai sirgalių – garsiausiai sugiedoto himno titulas turėtų atitekti Peru, tačiau, panašu, jog rinktinė dar nustebins šiame čempionate.
20. Rusija (iki mačo su Egiptu)
Galingai pirmenybes pradėjusius šeimininkus atidarymo rungtynėse tempė du futbolininkai. Gerai kontraatakose žaidę Aleksandras Golovinas bei Denisas Čeryševas po Saudo Arabijos gynybos subyrėjimo išnaudojo lengvas progas, kurių daugiau čempionate gali ir nebūti, žinant, jog su silpniausiu varžovu jau sužaista.
Itin prastai čempionatą pradėjo pagrindinis rusų puolėjas Fedoras Smolovas, kuris kelis kartus prarado kamuolį lygioje vietoje bei nė karto nesmūgiavo į vartus. Rusas vietą startinėje sudėtyje turėtų prarasti, kadangi Smolovą antrajame kėlinyje pakeitęs Artiomas Dzyuba jau pirmu prisilietimu įmušė įvartį ir aikštėje atrodė žymiai geriau negu pozicijos konkurentas.
19. Japonija
Progomis pasinaudoję japonai tik dar labiau paaštrino kovą grupėje dėl kelialapių į kitą etapą.
Nors rungtyniavo prieš mažumoje žaidusią Kolumbiją, japonų rinktinė atrodė puikiai susiderinusi. Centro gynėjų Mayos Yoshidos bei Gen Shoji duetas veikė beveik be priekaištų, abiejų futbolininkų perdavimų tikslumas siekė net 90%.
Nuo suolo akistatą stebėjęs „Leicester City“ puolėjas Shinji Okazaki, panašu, jog turės dar kurį laiką pasėdėti už aikštės ribų – geras Yuyos Osako žaidimas ir įmuštas įvartis be abejonės pratęsė japono egzistavimą startinėje sudėtyje.
18. Australija
„Socceroos“ pritrūko šiek tiek sėkmės, jog būtų atimti taškai iš grupės favoritų prancūzų jau čempionato starte. Olandų kilmės rinktinės strategas Bertas van Marwijkas prieš čempionatą teigė, jog australai žais disciplinuotą futbolą, kiekvienas futbolininkas žinos savo funkcijas aikštėje. Tokį žaidimą pamatėme jau pirmajame mače – drausminga gynyba stabdė prancūzų žvaigždes, tačiau, kol kas be talismano Timo Cahillo rungtyniaujančiai Australijai pritrūko sėkmės prie varžovų vartų.
Kai pamatėme tikrąją Australijos formą, kova dėl antrosios vietos tapo lygiavertė. Nors ir be didelių žvaigždžių, kaip konkurentų danų Cristianas Eriksenas, australai komandiniu žaidimu niekuo nenusileidžia tiesioginiams konkurentams grupėje.
17. Kolumbija
Kolumbija tapo ketvirta iš penkių Pietų Amerikos rinktinių, kurioms nepavyko laimėti atidarymo mače, tačiau rinktinės favorito etiketė H grupėje niekur nedingo. Komandai, visas rungtynes su Japonija žaidusiai dešimtyje, rungtynių pabaigoje tiesiog pritrūko jėgų, o tuo pasinaudoję azijiečiai sugebėjo išsiveržti į priekį.
Rinktinės situaciją gerokai komplikavo kvailas Carloso Sanchezo žaidimas ir užsidirbta raudona kortelė – atraminis saugas turės praleisti išlikimo rungtynes su Lenkija. Jo vietą aikštėje turėtų užimti Wilmaras Barrios arba Miguelis Borja.
16. Serbija
Kapitonas įrodė savo svarbą. Po serbų vedlio Aleksandro Kolarovo tikslaus baudos smūgio Serbija iškovojo pirmuosius taškus čempionate ir žengė rimtą žingsnį kito etapo link.
Patirties gynyboje ir jaunystės puolime derinys kol kas veikia puikiai. Pirmosiose rungtynėse pamatėme, kokias puolimo kombinacijas atlieka trys, keturi serbų saugai ir siunčia kamuolius Aleksandrui Mitrovičiui, kuris progas galėtų išnaudoti ir geriau – visi keturi „Newcastle United“ puolėjo smūgiai buvo netikslūs.
15. Senegalas
Greitį demonstravę afrikiečiai aplenkė pavargusią Lenkijos rinktinę. Ir greičiu, ir įvarčiais. Nors varžovai pabudo rungtynių pabaigoje, Senegalas atsilaikė ir turi visus šansus žengti toliau.
Rungtynėse ypač suspindėjo ir lyderį Sadio Mane užgožė priešingame krašte žaidęs Ismailla Sarras. Puolėjas vieną po kito maudė lenkų gynėjus ir iš kantrybės vedė Maciejų Rybusą, kuris demonstravo nepasitenkinimą savu žaidimu.
Turbūt nebuvo galima tikėtis, jog grupės lyderių mačas bus tarp Japonijos ir Senegalo, tačiau šių ekipų susitikimas ir kurios nors iškovota pergalė turėtų užtikrinti bilietą į kitą etapą.
14. Danija
Visu gražumu spindintis Cristianas Eriksenas pasiruošęs nutempti Daniją iki kito etapo. Sulaukęs tvirto Kaspero Schmeichelio užnugario vartuose, danas kontraatakoje tiksliai asistavo Yussufui Poulsenui, kurio įvartis iškovojo rinktinei pirmuosius taškus.
Atrodo, jog kova grupėje dėl antrosios vietos vyks tarp Australijos ir Danijos. Dvi visiškai skirtingą futbolą propaguojančios rinktinės – jei australai rungtynes pradeda nuo gynybos, tai danai linkę dominuoti aikštėje ir tikėtina, jog antrojo rato pusėje Okeanijos atstovams vėl teks dirbti prie savų vartų.
13. Šveicarija
Nors Brazilijoje kilo nepasitenkinimo banga dėl šveicarų įvarčio, du taškus po gero Steveno Zuberio žaidimo galva pavyko atimti iš čempionato favoritų.
Tingų Xherdano Shaqiri žaidimą nustelbęs Valonas Behrami sužaidė vienas geriausių karjeros rungtynių. Saugas kelis kartus sėkmingai stabdė Neymarą ir rungtynių žaidėjo titulą pralošė tik nuostabiai pasižymėjusiam Phillipe‘ui Coutinho.
Vis dar nesuprantama, ką aikštėje veikia puolėjas Haris Seferovičius. Šveicaras jau bene penkerius metus yra pagrindinis rinktinės puolėjas nors per daugiau negu 50 rungtynių pasižymėjo vos 11 kartų. Ant suolo sėdi talentingasis Breelas Embolo, kuris pesireikšti su brazilais gavo vos 10 minučių. Rungtynėse su veteranų pilnomis Serbijos bei Kosta Rikos rinktinėmis šis puolėjas rinktinei tikrai duotų naudos dėl didelių greičio galimybių.
12. Islandija
Prieš dvejus metus apie save Europai pareiškę islandai žygį pratęsė ir šiame pasaulio čempionate. Televizijos režisierius Hannesas Halldorssonas atrėmė vieno geriausių futbolininkų istorijoje baudinį, o skandinavai sustabdė žvaigždžių perpildytą Argentinos vienuolikę.
Su tokiu žaidimu islandai gali žygiuoti iki tol, kol nesutiks rinktinės, turinčios aukščiausios klasės futbolininkus visose pozicijose – Prancūzijos, Ispanijos ar Vokietijos. Kaip pamatėme prieš dvejus metus, uraganinis prancūzų puolimas nepaliko vilčių šiaurės europiečiams, tačiau iki tol silpnesnes rinktines islandai stabdė didelį dėmesį skirdami žvaigždėms. Lionelį Messį visų rungtynių metų, kuomet argentinietis turėjo kamuolį, vydavosi trys ar keturi islandų futbolininkai, o tai leido iškovoti ir istorinius taškus šaliai. Daugiau tokių rinktinių ir vikingų pasaka pasaulio čempionate tęsis.
11. Meksika
Geresnio starto ir tikėtis nebuvo galima. Apie pergalės prieš Vokietiją reikšmę viską pasakė Javiero Hernandezo ašaros po finalinio švilpuko. Meksika, vėl turėdama nacionalinį didvyrį vartuose Guillermo Ochoa, yra pasirengusi žengti į kitą etapą, galbūt net iš pirmosios vietos grupėje.
Šiame čempionate Meksika turi vieną geriausių atakuojančiųjų futbolininkų pasirinkimų, o tai pajautė ir Vokietijos rinktinė, kuriai rezultatas galėjo būti dar skaudesnis, jei kontraatakose rungtynių pabaigoje Meksika būtų turėjusi ne gynėją Miguelį Layuną, o kurį nors greitą puolėją kaip Chicharito ar Hirvingas Lozano.
10. Argentina
Nors Sergio Aguero po aštuonerių metų atidarė savo sąskaitą pasaulio čempionate, Lionelis Messi akistatoje su Islandija atrodė kaip vienas lauke karys. Visiškai suvaržytas puolėjas pagalbos iš komandos draugų nesulaukė, o pats kelis kartus paleido kamuolį link varžovų vartų nesukeldamas didesnio pavojaus.
Pirmosiose rungtynėse visiškai neveikė Jorge Sampaoli pasirinktas centro saugų duetas Lucas Biglia bei Javieras Mascherano. Argentiniečiams trūko susižaidimo su puolimo ketvertu, o dviejų gynybinių saugų pasirinkimas Argentinai galėjo kainuoti taškus. Kita vertus, ant suolo Argentina opcijų saugų grandyje kitokių ir neturi – bandytas į kovą mesti Everis Banega žaidimu nenudžiugino, o prieš pat pirmenybes traumą patyrusio Manuelio Lanzini trūkūmas itin jaučiamas.
9. Anglija
Harry Kane‘as ir vėl prabilo. Rinktinės strategas Garethas Southgate‘as ne be reikalo puolėją prieš pirmenybes paskyrė komandos kapitonu, po kurio įvarčių dar vieniems čempionato grandams pavyko išvengti taškų barstymo.
Pirmosiose rungtynėse anglams itin trūko žaidimo per kairįjį kraštą. Ashley Youngas puolime beveik nieko nepasiūlė, tad Tunisas gynyboje labiau galėjo koncentruotis į aikštės vidurį, kur buvo visiškai uždarytas Dele Alli. Ant suolo rinktinė turi opcijų – veteraną Youngą gali keisti „Tottenham“ narys Danny Rose‘as. Greitasis gynėjas pasižymi gerais perdavimais į baudos aikštelę, o to tik ir laukia gerai ore žaidžiantis Harry Kane‘as.
8. Urugvajus
Galinga rungtynių su Egiptu pabaiga leido Urugvajaus žvaigždėms išvengti prarastų taškų, o dviejų aukščiausios klasės puolėjų turėjimas rinktinei leidžia atsipūsti lengviau, kadangi nesužaidus vienam, prabyla antrasis.
Pirmosios rungtynės itin nesusiklostė Luisui Suarezui, nesugebėjusiam realizuoti kelių lengvų šansų, tačiau puikias rungtynes sužaidė Edinsonas Cavani. Nors urugvajiečio smūgius atrėmė vartų konstrukcija, Cavani atliko kelis gerus perdavimus, galėjusius virsti įvarčiais.
Saugų linija, ypač pirmojoje rungtynių dalyje, atrodė itin nerandanti ryšio su puolėjais, o geru pasirodymu bei kamuolio kontrole galėjo pasidžiaugti tik Rodrigo Bentancuras. Vos 20-ies metų sulaukęs centro saugas atrodė lyg labiausiai patyręs aikštės viduryje ir puikiai talkino Diego Godinui bei pergalingo įvarčio autoriui Jose Maria Gimenezui.
7. Belgija
Rungtynėse su Panama rinktinė nespindėjo. Nors pergalė pasiekta triuškinamu skirtumu, gynyboje belgai itin nesusikalbėjo. Prastas rungtynes žaidė krašto gynėjas Thomas Meunier, nespindėjo ir Yannickas Carrasco. Atrodo, jog būtent kraštai bus pažeidžiamiausia rinktinės vieta tolimesnėse čempionato stadijose.
Strategas Roberto Martinezas nuo pat atvykimo į rinktinę stebino žaidėjų pasirinkimu ir šios tradicijos nesikeičia ir čempionate. Trečiuoju centro gynėju pirmosiose rungtynėse pasirinktas Dedryckas Boyata, ant suolo paliktas daug talentingesnis Leanderis Deandockeris. Komandoje, kurioje gynėjų ir taip nėra daug, centro saugų dvejete rungtyniauja niekada ten nežaidęs Kevinas De Bruyne. Dešiniajame atakos krašte rungtyniaujantis Driesas Mertensas ten nežaidė pastaruosius tris sezonus, tačiau Martinezas eksperimentuoja per itin trumpą laiką.
6. Kroatija
Auksinė kroatų karta, kurią ilgametis rinktinės strategas Slavenas Biličius pavadino geresne už 1998-ųjų bronzinę komandą, šiais metais turi paskutinę galimybę iššauti ir jau pirmosiose rungtynėse parodė, jog bus nelengvas varžovas visoms rinktinėms.
Atrodo, jog grupėje viską spręs kroatų bei Argentinos dvikova. Po lėto pastarųjų starto, favoritais tikrai bus europiečiai, tačiau reikalus itin kroatams apsunkino Nikola Kaliničiaus elgesys. Puolėjas akistatoje su Nigerija nesutiko žengti į aikštę nuo atsarginių suolo ir užsitraukė komandos vadovų rūstybę – buvo išsiųstas namo. Kroatai liko su dviem centro puolėjais Andrėjumi Kramaričiumi bei Mario Mandžukičiumi.
5. Vokietija
Titulo gynyba čempionams bus vėl sunki. Neišėjimas iš grupės būtų didelė sensacija, tačiau gerokai silpnesnės Švedija bei Pietų Korėja turėtų nesukelti daug kliūčių branduolį per ketverius metus išlaikiusiems čempionams.
Pirmosiose rungtynėse galima buvo išskirti merdėjantį rinktinės puolimą. Kai daugiausiai smūgių komandoje atlieka centro saugas Toni Kroosas, sunku galvoti apie pergalę tokio lygio turnyruose.
Šis pralaimėjimas meksikiečiams gali vokiečius privesti prie aštuntfinalio, kuriame būtų pakartotas 2014-ųjų ketvirtfinalis – užėmus antrąją vietą grupėje, kitame etape tikriausiai lauktų brazilai.
4. Brazilija
Brazilai, kaip ir dar keli favoritai iššvaistė taškus, tačiau, kaip rodo Ispanijos 2010-ųjų metų pavyzdys, išbarsčius taškus pirmose rungtynėse, čempionatas dar nepralaimėtas.
Jau pirmajame mače pamatėme atakuojantį rinktinės potencialą – Phillipe‘as Coutinho įmušė vieną iš gražiausių turo įvarčių. Deja, meistriškumo nepavyko pademonstruoti Neymarui, kuris buvo net dešimt kartų stabdytas pražanga – didžiausias skaičius nuo pat 1998-ųjų čempionato.
Lyginant su 2014-ųjų rinktine, šiais metais brazilai atrodo itin sustiprėję ir galima akistata čempionato aštuntfinalyje su Vokietija neturėtų vėl atnešti sutriuškinimo šešiais įvarčiais.
3. Prancūzija
Favoritai startavo lėtai ir ne itin įspūdingu akiai žaidimu. Pirmose rungtynėse su Australija prancūzai visiškai neatskleidė savo potencialo puolime, o akį itin rėžė puolėjų pasyvumas varžovams turint kamuolį ir leidimas kontroliuoti situaciją.
Neįprastas atrodė ir krašto gynėjų pasirinkimas. Strategas Didier Deschamps‘as pasirinko labiau gynybinio plano futbolininkus Lucas Hernandezą bei Benjaminą Pavardą, pastarasis neatrodė itin solidžiai, lyginant su prancūzo žaidimu „Stuttgart“ klube sezono metu. Tolimesnėje čempionato stadijoje, tikėtina, jog vietoj Pavardo į aikštę žengs Djibrilis Sidibe, galintis daugiau pasiūlyti atakoje. „Monaco“ narys čempionato pradžią praleido dėl smulkios traumos, tačiau šią savaitę jau yra visiškai sveikas.
2. Portugalija
Cristiano Ronaldo trofėjų lentynoje trūksta tik pasaulio čempionato titulo ir, ko gero, paskutinėse puolėjo pirmenybėse portugalas bando užpildyti tuščią vietą. Pirmasis „hat-trickas“ pasaulio čempionate ir atimti taškai iš Ispanijos – prieš čempionatą vėl visi portugalus nurašė, skirdami Marokui antrą vietą grupėje, tačiau Ronaldo turi kitų idėjų.
Grėsmingiausių varžovų grupėje iššūkį portugalai jau atlaikė, o per likusias rungtynes su Iranu bei Maroku, Ronaldo tikrai sieks primušti kuo daugiau įvarčių, kadangi žinome, kokie svarbūs portugalui yra individualūs apdovanojimai. Auksinio pasaulio čempionato batelio puolėjas dar neturi, tačiau trys įvarčiai į galingųjų ispanų vartus yra rimta paraiška į šių pirmenybių rezultatyviausio žaidėjo titulą.
1. Ispanija
Nors naujasis rinktinės strategas Fernando Hierro teigė, jog nė vieno savo žaidėjo nekeistų į Cristiano Ronaldo, o Gerardas Pique po rungtynių kalbėjo apie portugalo vaidybą aikštėje, ispanai šį kartą neturėjo priešnuodžių Madrido „Real“ puolėjui.
Rinktinė sužaidė puikias pirmas rungtynes – nuostabų kamuolio driblingą rodė Isco, apie save priminė čempionato įvartį įmušęs Nacho, Diego Costa vėl žaidė kaip geriausiais laikais – rodydamas jėgą ir įgūdžius prie varžovų vartų.
Čempionato favoritai sunerimti turėtų tik dėl Davido De Gea žaidimo. Vartų sargas, prieš čempionatą peikęs oficialų kamuolį, akistatoje su portugalais jo slidumu įsitikino dar kartą, kuomet kurioziškai praleido įvartį, nesuvaldęs atskriejusio kamuolio. Jau tampa įprasta, jog rinktinėje vartininko forma krenta ženkliai, lyginant su žaidimu klube, tad gal ispanams reiktų paieškoti naujų opcijų?
Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix