Dalintis „Pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalio dalyviai aiškėjo paskutinėmis sekundėmis“

Pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalio dalyviai aiškėjo paskutinėmis sekundėmis

Katare vykstančiame pasaulio futbolo čempionate baigėsi grupių etapas. Nors neretai tuščios vietos tribūnose badydavo akis, stipriausios pasaulio rinktinės žiūrovams dovanojo visiškai nenuspėjamus ir kupinus įtampos futbolo spektaklius.

Sunkiai suvokiamas sumas naujiems stadionams ir čempionato organizavimui išleidęs Kataras stebuklų nesukūrė ten, kur ne viską galima nusipirkti už pinigus – futbolo aikštėje. Iki šiol nė viena pasaulio čempionato šeimininkė nebuvo pralaimėjusi atidarymo mačo, o taip pat – neiškovojusi nė vieno taško. A grupėje Kataras savo pasirodymą baigė su 0 taškų. Be taškų pirmenybes baigė ir Kanada F grupėje.

A grupėje nugalėtoja tapo Nyderlandų komanda. Olandai iškovojo dvi pergales ir sužaidė lygiosiomis su Ekvadoru. Itin geidžiamą antrąjį kelialapį į aštuntfinalį iškovojo Senegalas. Jis pasaulio čempionato atkrintamosiose varžybose žais po 20 metų pertraukos.

B grupės nugalėtoja tapo Anglija. Pirmajame mače „nušlavę“ iraniečius, vėliau anglai neįveikė amerikiečių, bet britų derbyje pasiekta pergalė prieš Velsą parodė, kad Anglijos komandos galimybės Katare yra didelės. Tuo tarpu sekančiam pasaulio čempionatui besiruošiantys JAV futbolininkai pasiekė vieną sunkią pergalę prieš Iraną ir du mačus baigė lygiosiomis. To užteko antrai vietai ir kelialapiui į aštuntfinalį.

Taigi, aštuntfinalyje Nyderlandai žais su JAV, o Anglija – su Senegalu.

Anglijos rinktinė švenčia Marcuso Rashfordo įvartį į Velso vartus

C grupės kovos prasidėjo sensacinga Saudo Arabijos pergale prieš Argentiną. Visgi vieni pasaulio čempionato favoritų argentiniečiai atsitiesė, laimėjo kitas dvejas rungtynes ir užėmė pirmąją vietą. Saudo Arabija antros staigmenos pateikti nebesugebėjo ir liko paskutinė, o drama dėl antrosios pozicijos vyko tarp Lenkijos ir Meksikos. Tik geresnis įvarčių santykis lėmė tai, kad Lenkija keliauja į aštuntfinalį, o Meksika važiuoja namo.

D grupėje pirma buvo pasaulio čempionės titulą ginanti Prancūzija, kuri užtikrintai nugalėjo australus, kiek sunkiau – danus, o grupės etapą baigė jau reikšmės nebeturėjusiu, tačiau netikėtu pralaimėjimu Tunisui. Netikėtai antrąjį kelialapį į aštuntfinalį iškovojo Australijos futbolininkai, lemiamame mače palaužę paskutinėje pozicijoje likusius ir vienais didžiausių turnyro nusivylimų tapusius danus.

Aštuntfinalyje Argentina žais su Australija, o Prancūzija – su Lenkija.

E grupė prieš pasaulio čempionatą atrodė kaip paprasčiausia ir lengviausiai nuspėjama. Daugelis diskutavo tik vienu klausimu – pirmi bus ispanai ar vokiečiai. Viskas susiklostė taip, kad iki paskutinės trečio turo minutės nebuvo aišku, kas keliaus į aštuntfinalį, o Vokietija patyrė visišką fiasko bei antrajame pasaulio čempionate iš eilės liko be atkrintamųjų varžybų.

Grupės nugalėtoja tapo viena didžiausių pirmenybių staigmenų – Japonijos rinktinė. Japonai pirmajame ture netikėtai palaužė vokiečius, antrajame taip pat netikėtai nusileido visiška autsaidere laikytai Kosta Rikai, o trečiajame vėl driokstelėjo ir nugalėjo ispanus, nors pastarieji kamuolį kontroliavo keturis kartus ilgiau. Ispanai, dėka įspūdingos pergalės 7:0 prieš Kosta Riką, turėjo gerą įvarčių santykį ir užėmė antrąją vietą. Vokiečiai liko treti ir važiuoja namo.

Japonijos futbolo rinktinė

F grupėje visi vėl laukė europiečių dominavimo, bet nei Kroatija, nei Belgija nepademonstravo solidaus pasirodymo. Juos nustelbė dar viena puikiai Katare kovojanti Afrikos komanda – Marokas. Belgus palaužiusi, ir su kroatais be įvarčių sužaidusi Maroko ekipa vėliau palaužė autsaiderę Kanadą ir užėmė pirmąją vietą.

Antrasis kelialapis į aštuntfinalį atiteko Kroatijos futbolininkams. Tuo tarp auksinė Belgijos karta ima gęsti. Belgai dar tik prasidėjus varžyboms prisipažino, kad tiesiog jau yra per seni. Grupių etapas parodė, kad tikriausiai tame yra kažkiek tiesos.

Aštuntfinalyje Japonija žais su Kroatija, o Marokas – su Ispanija.

G grupėje favoritų statusą bandė pateisinti penkiskart pasaulio čempionai brazilai. Jie laimėjo abejas pirmąsias rungtynes ir užsitikrino pirmąją vietą. Tiesa, paskutinėse rungtynėse jie gavo neblogą antausį nuo Kamerūno, todėl kabinti nugalėtojų karūną jiems dar gerokai per anksti. Europiečių derbį prieš serbus laimėję šveicarai pelnė antrąjį kelialapį į atkrintamąsias varžybas.

Šveicarijos futbolininkai švenčia pergalę prieš Serbijos rinktinę

H grupėje nugalėjo Portugalijos futbolininkai. Įveikę Urugvajaus ir Ganos komandas, portugalai jau buvo ramūs dėl atkrintamųjų varžybų, o paskutiniame ture nusileido žūtbūtinę pergalę pasiekusiai Pietų Korėjai. Kiek netikėtai pasirodymą kartu su Gana jau baigė Urugvajaus rinktinė. Ji surinko tiek pat taškų kaip ir Pietų Korėja, bet dėl mažesnio įmuštų įvarčių skaičiaus jau priversta vykti namo.

Aštuntfinalyje portugalais žais su šveicarais, o brazilai – su korėjiečiais.

Aštuntfinalio prognozės

Nyderlandai – JAV

JAV į aštuntfinalį pateko dėka Christiano Pulisico pergalingo įvarčio prieš Iraną, o dabar dėl vietos ketvirtfinalyje turės kautis su aštuntąją vietą pasaulio reitinge užimančiais Nyderlandais. Olandai nepralaimėjo 18 rungtynių iš eilės, todėl bus ryškūs šios poros favoritais.

JAV pasaulio čempionato ketvirtfinalyje žaidė tik 2002 metais, kai aštuntfinalyje įveikė Meksiką. Šiame etape įveikti ne Amerikos žemyno komandų jiems dar nėra pavykę. Visgi JAV rinktinė Katare dar nėra praleidusi įvarčių iš ne standartinių padėčių, o olandai mačuose su Senegalu bei Ekvadoru neatrodė labai užtikrintai, todėl intrigos čia gali ir netrūkti.

Argentina – Australija

Nors australai bus įkvėpti gana netikėto patekimo į aštuntfinalį, sunku tikėtis, kad jie galės bent jau puolime kažkuo nustebinti argentiniečius. Argentina po skaudaus smūgio pirmosiose rungtynėse su Saudo Arabija po truputį atranda savo žaidimą, todėl didžiausias jų laukiantis iššūkis – varžovų neįvertinimas.

Anglija – Senegalas

Nors 2018 metų pirmenybių „auksinio kamuolio“ savininkas anglas Harry‘is Kane‘as dar neparodė geros formos, ši Anglijos rinktinė tiesiog turi per daug žvaigždžių, kad būtų įveikiama Senegalo rinktinei. „Trys liūtai“ susilaukė nemažai kritikos po niūrių lygiųjų su JAV, bet jų gynybos ir puolimo derinys palieka labai solidų vaizdą ir teikia daug vilčių sirgaliams.

Prancūzija – Lenkija

Lenkija grupių etape visiškai nepademonstravo noro pelnyti įvarčius ir net pergalė 2:0 prieš Saudo Arabija atrodė nykiai. Mače su Argentina lenkai atrodė tiesiog labai silpnai. Kol kas nepanašu, kad lenkai turėtų bent kažkiek vilčių mače su Prancūzija, kuri gina čempionės titulą ir demonstruoja solidų žaidimą. O nesėkmė prieš Tunisą patirta rungtyniaujant be didelio tikslo ir su eksperimentine sudėtimi.

Japonija – Kroatija

Kroatijos rinktinė, nors ir išplėšė kelialapį į aštuntfinalį, rodo nykų žaidimą ir gali dėkoti labiau sėkmei, o ne galingam žaidimui. Tuo tarpu Japonijos rinktinė spindi šiame čempionate ir pademonstravo, kad gali nustebinti savo aktyviu žaidimu net pajėgiausias Europos komandas. Japonų tikėjimas ir užsivedimas leidžia juos vadinti šios poros favoritais.

Brazilija – Pietų Korėja

Pietų Korėja į aštuntfinalį pateko paskutinėmis akimirkomis ir jau pasiekė savo svarbiausius tikslus. Visgi pergalė prieš motyvacijos neturėjusius portugalus jiems nesuteikia daug vilčių dar vienai sensacijai. Brazilai, nepriklausomai nuo to, ar turės Neymarą, ar ne, turėtų be didesnio vargo įveikti varžovus, nebent per anksti pradės galvoti apie kitus etapus.

Marokas – Ispanija

Ispanijos rinktinė yra greita, ambicinga, bet daranti labai daug klaidų. Ji iškovojo didžiausią turnyro pergalę prieš Kostą Riką, bet vėliau turėjo kautis dėl išlikimo turnyre. Marokas tuo tarpu parodė, kad gali sėkmingai žaisti neturėdama kamuolio kontrolės. Panašiai turėtų būti ir su Ispanija. Jeigu Marokas toliau sėkmingai išnaudos savo progas, jų pergalė, kad ir po pratęsimo ar baudinių serijos, nebūtų didelė staigmena.

Portugalija – Šveicarija

Tai bene sunkiausiai nuspėjama aštuntfinalio pora. Portugalai grupės etape pademonstravo ir solidžias atkarpas, ir nykų pasirodymą. Šveicarijos futbolininkai išnaudojo galybę serbų klaidų ir išplėšė bilietą į aštuntfinalį, tačiau sunku tikėtis, kad portugalai darys tiek klaidų. Nors šveicarai neabejotinai mes rimtą iššūkį portugalams, Cristiano Ronaldo su kompanija vis dar turi pakankamai pajėgumų žengti dar bent vieną žingsnį tolyn.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Poilsio tarp treniruočių dienos – ką per jas veikti?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį