Pristatome paskutiniąją Pasaulio futbolo čempionato H grupę. Kadangi šioje grupėje nėra aiškių favoritų, prognozuojame, kad čia vyks aršiausia ir įdomiausia kova dėl patekimo į aštuntfinalį.
Lenkija
Gyventojų skaičius: 38 mln.
Didžiausi laimėjimai: geriausi Lenkijos futbolo laikai buvo aštuntasis ir devintasis ano amžiaus dešimtmetis, kai dviejuose pasaulio čempionatuose mūsų kaimynai iškovojo trečią vietą, o 1972 m. laimėjo olimpinį futbolo turnyrą. Po to Lenkija ilgai nepateko į čempionatą, o vėl patekusi dukart iš eilės neperžengė grupės barjero.
Ko tikėtis: Lenkija su Senegalu ir Kolumbija kovos dėl dviejų vietų kitame etape, o į šią kovą tikrai įsitrauks ir Japonija. Futbolo mūšis turėtų būti aršus ir įdomus. Jeigu šioje grupėje neturite favoritų, ją bus įdomu stebėti neutralia akimi.
Didžiausia žvaigždė: atrankoje į šį pasaulio futbolo čempionatą Robertas Lewandowskis pelnė 16 įvarčių – daugiau nei Cristiano Ronaldo, 32 valstybės (iš 54) ir lygiai tiek pat, kiek į čempionatą patekusi Islandija. Jis jau dabar yra rezultatyviausias visų laikų Lenkijos futbolininkas, bet prie turimo įvarčių kraičio šiame čempionate neabejotinai norės pridėti dar.
Treneris: nuo 2013 m. Lenkijos rinktinę į priekį veda Adamas Nawałka – su juo lenkai pirmąkart pateko į Europos čempionato ketvirtfinalį. Lenkams sėkmingame 1978 m. čempionate jis, būdamas vos devyniolikos, buvo išrinktas į simbolinę turnyro komandą.
Kaip pateko: iš dešimties mačų vieną pralaimėjo (Danijai), vieną sužaidė lygiosiomis (su Kazachstanu), likusius aštuonis laimėjo, iškovojo grupėje pirmą vietą ir gavo kelialapį į pasaulio čempionatą.
Senegalas
Gyventojų skaičius: 15 mln.
Didžiausi laimėjimai: Senegalas tik kartą žaidė pasaulio futbolo čempionate, bet koks tas kartas buvo! 2002 m. jau pirmose rungtynėse jie įveikė blankiai atrodžiusius pasaulio čempionus prancūzus, sužaidė lygiosiomis su Danija ir Urugvajumi bei pateko į aštuntfinalį, ten po auksinio įvarčio įveikė švedus ir tik kitas auksinis įvartis, kurį ketvirtfinalyje įmušė Turkija, sustabdė Senegalą. Tais pačiais metais jie užėmė antrą vietą Afrikos tautų taurėje.
Ko tikėtis: sunku tikėtis tokio pat sėkmingo žaidimo kaip praėjusį kartą, tačiau daugybė stipriose Europos lygose žaidžiančių futbolininkų leidžia tikėtis, kad Senegalas savo grupėje nebus pastumdėlis.
Didžiausia žvaigždė: ir Lietuvoje su Zalcburgo „Red Bull“ klubu matytas Sadio Mane yra vienas pagrindinių gerą sezoną žaidžiančio „Liverpool FC“ klubo futbolininkų, apie kurį žaidimas sukasi ir rinktinėje. Be to, S.Mane turi puikių pagalbininkų – Moussą Sow, Idrissą Gueye, Diafrą Sakho ir, žinoma, komandos kapitoną Cheikhou Kouyaté.
Treneris: Aliou Cissé rinktinę treniruoja nuo 2015-ųjų. Impozantiškos išvaizdos gynėjas Europos futbolo mėgėjams gerai pažįstamas iš savo žaidimo Prancūzijoje (pavyzdžiui, PSG) ar Anglijoje („Birmingham City“, „Portsmouth“). Jis buvo ir tos 2002-ųjų rinktinės kapitonas.
Kaip pateko: iš šešių mačų savo atrankos grupėje laimėjo keturis, dar du sužaidė lygiosiomis ir papuolė į pasaulio pirmenybes.
Kolumbija
Gyventojų skaičius: 49,5 mln.
Didžiausi laimėjimai: penktą kartą dalyvaus pasaulio futbolo čempionate, o vienas ryškiausių kartų buvo 1994-aisiais, kai į čempionatą Kolumbija atvyko kaip viena iš dviejų geriausių Pietų Amerikos komandų, bet iškrito jau po grupės etapo. 2014 m. ketvirtfinalyje nusileido šeimininkei Brazilijai. Pietų Amerikos čempionatą laimėjo kartą – 2001 m.
Ko tikėtis: Kolumbija yra rimta pretendentė į vieną iš dviejų kelialapių į antrą etapą, kuriame laukiančios Belgija ar Anglija tikrai įveikiamos.
Didžiausia žvaigždė: praėjusiose pasaulio pirmenybėse ryškiai suspindo tuomet „Monaco“ žaidusio Jameso Rodriguezo žvaigždė, iškart po čempionato jį už didelę pinigų sumą nupirko Madrido „Real“ klubas. Mąžtant žaidimo laikui prieš 2017–2018 m. sezoną jis buvo paskolintas Miuncheno „Bayern“ klubui, kuriame po truputį atsigauna. Be jo, komandoje dar yra Radamelis Falcao, Juanas Cuadrado, Carlosas Bacca, tad mušti tikrai bus kam, o vartuose stovės Davidas Ospina.
Treneris: argentinietis José Pékermanas treniravo Argentinos rinktinę 2006 m. pasaulio futbolo čempionate, o nuo 2012-ųjų į pergales veda savo antrosios tėvynės Kolumbijos vyrus.
Kaip pateko: Kolumbija tapo paskutine komanda, patekusi į traukinį, vežantį tiesiai į pasaulio futbolo čempionatą – ji aplenkė Peru ir Čilę, kuriai šis nepatekimas tapo nacionaline tragedija.
Japonija
Gyventojų skaičius: 126,6 mln.
Didžiausi laimėjimai: nuo 1998-ųjų, kai pirmąkart papuolė į planetos futbolo fiestą, Japonija nepraleido nė vieno pasaulio futbolo čempionato, tačiau daugiausiai, ką pasiekė, – du kartus pravėrė aštuntfinalio duris. Vienas iš tų dviejų kartų buvo tada, kai planetos pirmenybės vyko Japonijoje (kartu su Pietų Korėja, žinoma). Japonija keturis kartus laimėjo Azijos čempionatą ir visa tai padarė per pastaruosius septynis čempionatus.
Ko tikėtis: formaliai Japonija yra šios grupės autsaiderė, tačiau tikrai su kiekviena komanda gali žaisti ir iškovoti taškų. Patekimas į aštuntfinalį jai būtų šuolis aukščiau bambos, bet sportas tuo ir žavus.
Didžiausia žvaigždė: 2012 m. Shinji Kagawa garsiai perėjo iš Dortmundo „Borussia“ klubo į „Manchester United“, bet po dvejų metų grįžo ten, iš kur atėjęs. Jis labai svarbus rinktinės žaidėjas, kurio sąskaitoje – jau 89 rungtynės ir 29 pelnyti įvarčiai. Rimta jėga rinktinėje yra ir Keisuke Honda su Shinji Okazaki – visi šie trys žaidėjai ir kels daugiausia rūpesčių varžovų gynybai.
Treneris: bosnis Vahidas Halilhodžičius yra tikra tarptautinio futbolo legenda – jis jau trečią skirtingą komandą atveda į pasaulio futbolo čempionatą. Prieš Japoniją tokį pat rezultatą pasiekė su Dramblio Kaulo Kranto ir Alžyro futbolininkais.
Kaip pateko: antrajame ir trečiajame etape buvo geriausi savo grupėje ir į pasaulio futbolo čempionatą papuolė tiesiausiu įmanomu iš Azijos keliu.
Tekstas: Sportland Magazine
Nuotraukos: AFP; REUTERS