Dalintis „Pasaulio futbolo čempionatas: F grupė“

Pasaulio futbolo čempionatas: F grupė

Meksika ir Švedija kovos iš paskutiniųjų, kad pasaulio čempionei Vokietijai neatitektų pirmoji F grupės vieta. Mat antroji vieta grupėje beveik garantuoja susitikimą su Brazilija jau aštuntfinalyje, o to nenori niekas. Pietų Korėjai greičiausiai atiteks statisto vaidmuo.

Vokietija

Gyventojų skaičius: 82,8 mln.

Didžiausi laimėjimai: keturiskart Europos ir triskart pasaulio čempionai, dar po keturis kartus pasaulyje laimėję sidabrą ir bronzą, o Europoje triskart likę antri.

Ko tikėtis: šiuo metu Vokietija atrodo kaip stipriausia komanda pasaulyje, ypač po įspūdingai sužaistos atrankos. Pastarąjį kartą Vokietijos rinktinė pralaimėjo 2016 m. liepos 7-ąją Europos čempionato pusfinalyje.

Didžiausia žvaigždė: visos žaidimo gijos pasaulio futbolo čempionate neabejotinai bus Madrido „Real“ saugo Toni Krooso rankose, tiksliau, kojose. Dukart iš eilės UEFA Čempionų lygą laimėjusioje „Real“ komandoje jis buvo vienas pagrindinių viso mechanizmo sraigtelių, o dėl savo žaidimo stiliaus neretai pavadinamas geriausiai kamuolį perduodančiu žaidėju pasaulyje.

Treneris: pastaruosius dvylika metų komandą treniruoja Joachimas Löwas, kuris atrodo kaip seniai dingęs „Modern Talking“ narys. Su juo Vokietija laimėjo beveik 80 proc. visų žaistų oficialių mačų – net 78 iš 98 ir tik devynis pralaimėjo.

Kaip pateko: laimėjo visus dešimt žaistų mačų, įmušė 43 įvarčius, praleido keturis. Regis, per atranką net neturėjo progos gerai sušilti.

Meksika

Gyventojų skaičius: 123,7 mln.

Didžiausi laimėjimai: dažna pasaulio čempionatų viešnia Meksikos rinktinė nuo 1994-ųjų nepraleido nė vieno finalinio turnyro ir visuose įveikė grupės barjerą. Bet tik tiek – visus šešis kartus iš eilės pirmame atkrintamųjų varžybų etape ir iškrito. Dešimt kartų – daugiausiai – savo konfederacijos čempionė.

Ko tikėtis: Meksika kovos dėl antros vietos, tačiau ji tikrai neguodžia – šios grupės antra vieta kovos su E grupės nugalėtojais, kuriais nusiteikę tapti brazilai.

Didžiausia žvaigždė: šis pasaulio čempionatas turėtų būti paskutinis ilgamečiam rinktinės kapitonui Rafai Marquezui – nors būdamas 39-erių, jis vis dar išlieka svarbus šios rinktinės gynybos grandies žaidėjas. O mušti reikės kitiems, pirmiausia jaunajam Hirvingui Lozano, kuris tapo rezultatyviausiu komandos žaidėju atrankoje. Nereikėtų pamiršti ir Javiero Hernandezo, kuris į Londono „West Ham“ klubą Anglijoje atėjo skambiai, tačiau ten, bent jau kol kas, stebuklų nerodo.

Treneris: kolumbietis Juanas Carlosas Osorio yra dvyliktasis Meksikos rinktinės treneris per devynerius metus. Jo vadovaujama komanda vienu metu nepralaimėjo 22 mačų iš eilės, tačiau tada „Copa América Centenario“ turnyro ketvirtfinalyje susitiko su Čile ir pralošė net 0:7. Beje, Čilės šiame čempionate nebus.

Kaip pateko: laimėjo savo atrankos grupę, pateko į antrą atrankos etapą ir, gerai pasirodę jame, kaip geriausia CONCACAF atrankos komanda tiesiausiu keliu pateko į pasaulio čempionatą.

Švedija

Gyventojų skaičius: 10,1 mln.

Didžiausi laimėjimai: Švedija vidutiniškai patenka į kas antrą pasaulio čempionatą. Žaisdama namie 1958 m. liko antra, o didžiausias nesenas laimėjimas – bronza 1994 m. pasaulio čempionate. Europos pirmenybėse geriausias rezultatas – 1992 m. pelnyta trečia vieta.

Ko tikėtis: kartu su Meksika Švedija yra pagrindiniai kandidatai kovoti dėl antros vietos šioje grupėje, nes pirmąją su vėjeliu turėtų nusinešti vokiečiai. Bet, kaip jau minėta, antra vieta šioje grupėje suteiktų galimybę aštuntfinalyje pralaimėti Brazilijai.

Didžiausia žvaigždė: dar prieš porą metų prakalbus apie Švedijos rinktinę pirmiausia reikėdavo minėti Zlataną Ibrahimovičių. Bet jo nebėra, taigi tenka ieškoti kitų lyderių. Šį vaidmenį, atrodo, pasiruošęs perimti irgi ne pirmos jaunystės puolėjas Marcusas Bergas, kuris atrankoje įmušė beveik trečdalį iš visų švedų pelnytų įvarčių.

Treneris: į Europos čempionatą švedus atvedė beveik du dešimtmečius su klubais dirbęs Janne‘as Anderssonas.

Kaip pateko: švedai liko antri savo grupėje (ją laimėjo prancūzai), trečioje vietoje likusius ir į čempionatą nepatekusius Nyderlandų futbolininkus aplenkdami tik dėl palankesnio įvarčių santykio. Atkrintamosiose varžybose jie bendru rezultatu 1:0 įveikė Italiją ir tikriausiai pabaigė Gianluigi Buffono karjerą rinktinėje.

Pietų Korėja

Gyventojų skaičius: 51,5 mln.

Didžiausi laimėjimai: visi futbolo sirgaliai atsimena tą 2002 m. futbolo stebuklą, kai Pietų Korėja namie vykusiame čempionate liko ketvirta. Ne be prieštaringai vertinamų teisėjo sprendimų. Tai kol kas geriausias jų pasirodymas pasaulio pirmenybėse, tačiau Azijos čempionate Pietų Korėja atrodo gerai – iš pastarųjų penkių čempionatų triskart liko trečia, kartą antra.

Ko tikėtis: pagal visą futbolo logiką korėjiečiai turėtų pasirodymą baigti po šios grupės etapo, nebent kitos trys komandos dėl kokių nors priežasčių nepelnys taškų. Kaip bus iš tikrųjų – pamatysime.

Didžiausia žvaigždė: Londono „Tottenham Hotspur“ futbolo aistruolių numylėtiniu tampantis Sonas Heung-minas pasiruošęs gerai pasirodyti ir pasaulio čempionate – jis atrankoje įmušė 7 įvarčius (per 9 mačus). Šiuo metu jis yra ne tik vienas garsiausių azijiečių futbolininkų – S.Heung-minui priklauso ir brangiausio šio žemyno žaidėjo titulas, „Tottenham Hotspur“ už šį korėjietį sumokėjo beveik 25 mln. eurų.

Treneris: „Azijos Mourinho“ vadinamas Shinas Tae-Yongas komandos vairą perėmė iš atleisto vokiečio Uli Stielike‘s rankų.

Kaip pateko: laimėjo visus 8 mačus antrajame atrankos etape (nuo jo atranką ir pradėjo), o trečiajame savo grupėje užėmė antrą vietą, į priekį praleisdama tik Iraną.

Tekstas: Sportland Magazine
Nuotraukos: AFP; AP

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Pasaulio futbolo čempionatas: E grupė

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį