Ką gi, šiandien prasideda didžiausia metų sporto šventė – Pasaulio futbolo čempionatas, o mes tęsiame straipsnių seriją ir šiandien pristatome D grupę. Argentina yra šios grupės favoritė, bet kitos grupės komandos – Islandija, Kroatija ir Nigerija – tikrai patampys nervus Lioneliui Messi.
Argentina
Gyventojų skaičius: 43,8 mln.
Didžiausi laimėjimai: Argentina yra dukart pasaulio čempionė – 1978 ir 1986 m. po garsiosios „Dievo rankos“ pusfinalyje, dar triskart liko antra, 14 kartų laimėjo Pietų Amerikos čempionatą. Skaičiuojant visus oficialius turnyrus, Argentina yra pati tituluočiausia rinktinė pasaulyje.
Ko tikėtis: tik pergalių, o galbūt – ir čempiono titulo. Beje, tinkamai sukritus kortoms ir susidėliojus turnyrinei grupių lentelei, jau ketvirtfinalyje galime sulaukti klasikinio Pietų Amerikos derbio tarp Urugvajaus ir Argentinos – nuo 1901 m. jos susitiko jau 198 kartus ir tai yra pasaulio rekordas.
Didžiausia žvaigždė: Lionelis Messi. Ar dar kam nors kyla klausimų? Asmeninių apdovanojimų ir titulų su „FC Barcelona“ L.Messi turi nors vežimu vežk, tačiau su vyrų rinktine jis dar nieko nėra iškovojęs. Pats laikas būtų tai padaryti šiemet ir pratęsti šio argentiniečio legendą.
Treneris: Jorge Sampaoli komandoje pakeitė trumpai jai vadovavusį Edgardo Bauzą, su kuriuo buvo iškilusi rimta grėsmė Argentinai nepatekti į pasaulio čempionatą.
Kaip pateko: liko trečia Pietų Amerikos atrankoje, bet paskutiniame mače prireikė ir L.Messi „trivarčio“, kad apskritai patektų.
Islandija
Gyventojų skaičius: 335 tūkst. (šiek tiek daugiau nei Kaune).
Didžiausi laimėjimai: didžiausias pasiekimas – sukurta Islandijos futbolininkų rengimo sistema, kurios vaisiai dabar ir raškomi. 2016 m. rinktinė debiutavo Europos čempionate, patekdama tarp aštuonių stipriausių ir pakeliui išmesdama Angliją. Šiemet Islandija debiutuoja pasaulio čempionate. Kaip žinoma, tai yra mažiausia pagal gyventojų skaičių valstybė, kada nors patekusi į pasaulio futbolo čempionatą.
Ko tikėtis: niekas šito nežino ir negali nuspėti – bent jau kol kas tik Argentina atrodo labai sunkiai įkandamas riešutas Islandijos rinktinei. Kita vertus, Anglija Europos čempionate atrodė taip pat.
Didžiausia žvaigždė: Liverpulio „Everton“ saugas Gylfi Sigurðssonas buvo rezultatyviausias atrankoje, tačiau apie Islandiją galima sakyti klišę, kad didžioji žvaigždė yra pati komanda – atrankoje įvarčius mušė net devyni skirtingi futbolininkai.
Treneris: Heimiras Hallgrímssonas rinktinėje dirbo asistentu ir su Larsu Lagerbäcku dalijosi vyriausiojo trenerio pareigomis, bet po Europos čempionato tapo pagrindiniu ir vieninteliu strategu.
Kaip pateko: laimėjo savo grupėje, už nugaros palikdama Kroatiją, su kuria pateko į tą pačią grupę ir pasaulio čempionate, taip pat Ukrainą, Turkiją.
Kroatija
Gyventojų skaičius: 4,1 mln.
Didžiausi laimėjimai: nors nepriklausomos Kroatijos futbolo istorija labai trumpa, joje aukso raidėmis įrašyta trečia vieta 1998 m. pasaulio futbolo čempionate – Davoro Šukero, Zvonimiro Bobano ir Roberto Prosinečki vedama Kroatijos rinktinė tada ketvirtfinalyje nukalė favoritu laikytą Vokietiją, o pusfinalyje nusileido šeimininkams ir galiausiai čempionais tapusiems prancūzams.
Ko tikėtis: kroatai, be abejo, tikisi, kad išeis į kitą etapą, tačiau tą padaryti bus labai sunku, nes islandai ir nigeriečiai lengvai pasiduoti neketina. Taip pat reikėtų tikėtis, kad kroatų sirgaliai nebekels riaušių per savo komandos rungtynes, kaip tai nutiko Europos čempionato mače su Čekija.
Didžiausia žvaigždė: Luka Modričius jau 32-ejų, tačiau be jo Kroatijos rinktinės vidurys tiesiog neįsivaizduojamas. Ir nors komandoje yra tokių žaidėjų, kaip Mario Mandžukičius, Ivanas Rakitičius ir Nikola Kaliničius, Madrido „Real“ saugas čempionate turėtų spindėti visomis spalvomis.
Treneris: 2017 m. spalį Zlatko Daličius tapo naujuoju rinktinės treneriu. Jis šiame poste pakeitė Antę Čačičių, kurio vadovaujama komanda per ketverias rungtynes surinko tiek pat taškų.
Kaip pateko: užėmė antrą vietą atrankos grupėje, o atkrintamosiose varžybose įveikė Graikiją bendru rezultatu 4:1.
Nigerija
Gyventojų skaičius: 186 mln.
Didžiausi laimėjimai: „superereliai“ debiutavo 1994 m. pasaulio futbolo čempionate ir nuo tada praleido tik vieną – vykusį 2006 m. Tiesa, iš tų keturių čempionatų dukart neišėjo iš grupės ir dukart iškrito pirmame atkrintamųjų varžybų etape.
Ko tikėtis: Nigerija šioje grupėje yra prasčiausiai vertinama komanda, bet, kaip kartais būna, nuvertintieji gali ir iššauti. Pamenate Senegalą 2002-aisiais? Patekimas į kitą etapą šiai rinktinei būtų labai geras rezultatas.
Didžiausia žvaigždė: komandos kapitonas Johnas Obi Mikelis dabar žaidžia Kinijoje, tačiau yra tikra Londono „Chelsea“ legenda, praleidęs ten vienuolika metų. Jo patirtis neabejotinai pravers Nigerijos rinktinei, tačiau nereikėtų pamiršti ir nigeriečių tradiciją „Chelsea“ klube tęsiančio Victoro Moseso bei Rusijoje, Maskvos CSKA klube, nemažai laiko praleidusio Ahmedo Musos.
Treneris: vokietis Gernotas Rohras dirbo su Gabonu, Nigeriu, Burkina Fasu, bet tik su Nigerija pateko į pasaulio futbolo čempionatą.
Kaip pateko: laimėjo ketverias rungtynes iš šešerių, vienerias sužaidė lygiosiomis ir gavo techninį pralaimėjimą dėl to, kad išleido į aikštę žaidėją, kuris nebuvo praleidęs mačo dėl kortelių. Sunku nebuvo.
Tekstas: Sportland Magazine
Nuotraukos: AP; REUTERS; SIPA