Paplūdimio tinklinis – patraukli akiai ir viena populiariausių vasaros sporto šakų tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Tačiau ne visada sportininkus lepina šilta saulė, spindintis smėlis ir švelnus vėjas. Kartais gamta parodo savo nagus ir tinklininkus priverčia kautis atšiauriomis sąlygomis.
Visgi, kartais sąlygos tampa tokios, kai žaisti tampa nebeįmanoma. Viena geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkių Vytenė Vitkauskaitė pasakoja, kad rungtynės būna nutraukiamos dėl įvairių gamtos stichijų.
„Tai gali būti dėl škvalo, audros, žaibų. Tiesiog kai inventorius jau pradeda skraidyti. Dėl lietaus, karščio ar tiesiog vėjo rungtynės nenutraukiamos. Jei karštis labai didelis, pavyzdžiui apie 35 laipsnius, tai žaidėjams tiesiog leidžiama dažniau atsigerti vandens“, – kalbėjo V. Vitkauskaitė.
Oficialiose varžybose visus sprendimus dėl galimybių tęsti turnyrus priima teisėjai arba varžybų organizatoriai. Žaidėjai tokiems sprendimams įtakos neturi.
Vilniuje gamtos jėgą yra pajutę ir kiti paplūdimio tinklininkai. Štai 2013 metais Lietuvos sostinėje vykusiame Europos jaunimo (iki 20 metų) paplūdimio tinklinio čempionate buvo nutrauktas ketvirtfinalio mačas, kuriame žaidė Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė. To priežastis – sostinės centre praūžęs škvalas. Dėl vėjo sukeltų padarinių kovos buvo pratęstos tik kitą dieną.
Pačiai V. Vitkauskaitei labiausiai įsiminė paplūdimio tinklinio varžybos esant vos keliems laipsniams šilumos.
„Geriausiai atsimenu savo praėjusias Kontinentinės taurės varžybas, vykusias prieš 5 arba 6 metus. Gegužės mėnesį buvo penki laipsniai šilumos. Labai gerai pamenu, kad turėjome būti su trumpomis aprangomis, nes su komanda neturėjome vienodų ilgų. Buvo tikrai labai šalta. Po varžybų šildydavomės su žieminėmis striukėmis ir šiltais batais, – šypsojosi V. Vitkauskaitė. – Lietus ir vėjas yra gana įprasti reiškiniai, bet itin didelį vėją esu pajutusi varžybose Jūrmaloje (Latvija). Kitos dienos varžybas net nukėlė į Rygą, bet ir ten buvo ne ką mažesnis vėjas. Finale tinklas net buvo išlinkęs. Iš dalies tai pakeičia patį tinklinį ir žaidimas tampa tikrai kitoks“.
Lietuvoje sparčiai auga paplūdimio tinklinio aikštelių skaičius, tačiau šiltasis sezonas yra gana trumpas. Visgi vėsesni orai dar nėra kliūtis užsiimti šiuo sportu, tik reikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų.
„Žaidžiant vėsiu oru reikia ilgesnės pramankštos, kad visas kūnas įšiltų. Taip pat galima naudoti ilgą aprangą – termo marškinėlius su ilgomis arba trumpomis rankovėmis, tampres. Komandoje aprangos turi būti vienodos. Asmeniškai man netgi labiau patinka žaisti su ilgomis aprangomis, nes jas pavyksta rasti patogias ir nevaržančias judesių“, – pridūrė tinklininkė.
Koronaviruso sukelta pandemija šiais metais gerokai pakoregavo sportinių varžybų kalendorių. Nepaisant to, viena didelė paplūdimio tinklinio šventė šį savaitgalį įvyks atnaujintame paplūdimio tinklinio aikštyne prie Baltojo tilto. Čia vyks Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) vienos žvaigždutės serijos turnyras, kuriame bus galima išvysti ir V. Vitkauskaitę, ir kitus geriausius Lietuvos paplūdimio tinklininkus bei pajėgias poras iš užsienio.
Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Baltic Beach Camp