Dalintis „Nuo pradedančiųjų iki žvaigždžių“

Nuo pradedančiųjų iki žvaigždžių

Dviračių sporto entuziastų gretos Lietuvoje kasmet vis didėja, stiprėja mėgėjų komandos, varžybų organizatoriai stengiasi pateikti įvairių naujovių. Ir plento dviračių mėgėjus, ir profesionalus pritraukiančios Lietuvos plento taurės varžybos pernai išsiplėtė iki aštuonių etapų, bendras visų etapų trijų grupių dalyvių skaičius buvo 3200, o jėgas išbandė per tūkstantį unikalių dalyvių. Keturiuose Miestų taurės varžybų etapuose lenktyniavo nuo 150 iki 350 dviratininkų.

Lietuvos plento taurė

Lietuvos plento taurės varžybų – didžiausios plento dviračių lenktynių serijos Baltijos šalyse – dalyviai pagal pajėgumą gali rinktis vieną iš trijų grupių. A grupės lenktynėse galima dalyvauti tik su plento, o B ir C grupėse – ir su kalnų ar miesto dviračiais. Pernai pajėgiausių dviratininkų grupėje dalyvavo Lietuvos plento dviračių grupinių lenktynių čempionai Gediminas Bagdonas, Tomas Vaitkus, Vytautas Kaupas, Paulius Šiškevičius, Daiva Ragažinskienė ir dar būrys žinomų sportininkų bei geriausi šalies jaunieji dviratininkai.

Į Lietuvą atvyko ir pajėgių Latvijos dviračių sporto atstovų. Bendrojoje įskaitoje pirmą vietą iškovojo Darijus Džervus („Memel“). Antrą ir trečią vietą užėmė „Colibri“ atstovai – atitinkamai triskart šių varžybų nugalėtojas Eimantas Gudiškis ir Arnoldas Valiauga. Aktyviausiu dviratininku ir geriausiu sprinteriu tapo E. Gudiškis, o jaunių įskaitoje pirmas buvo Aristidas Kelmelis („Colibri“). Komandų įskaitoje nugalėjo „Colibri“. Antrą vietą užėmė „Top Team“, o trečią – „Velonova-Bioracer“. B grupės bendrojoje įskaitoje triumfavo Kęstutis Patinskas („Velonova-Bioracer“), o C tarp grupės dviratininkų geriausiai pasirodė Audrius Skinkys („Best Team INIT“).


„Lietuvos plento taurė 2018“. Prizininkai (iš kairės): E. Gudiškis, D. Džervus ir A. Valiauga

2019 m. Lietuvos plento taurės varžybų, kurias rengia VšĮ „Plento taurė“, dalyvių vėl laukia aštuoni etapai. Dviratininkai ir toliau varžysis trijose pajėgumo grupėse. Viena A grupės dviratininkų laukiančių naujovių – galimybė kovoti dėl rožinių moterų įskaitos marškinėlių. Į A grupę jau galima registruotis ne tik komandoms, bet ir pavieniams dalyviams. Nuo šių metų į amžiaus grupes bus skirstomi ir C grupės dalyviai.

„Džiaugiamės, kad varžybų dalyvių nuolat daugėja. Lietuvos plento taurė tapo metų plento dviračių sporto renginiu. Jį sudaro aštuoni etapai, nebeliko „turistinių žygių“ – varžybos vyksta visose grupėse. Mažiausiai patyrę mėgėjai taip pat nori lenktyniauti, o ne tik gauti atminimo medalį už dalyvavimą. Kiekviename C grupei rengiamame etape jau sulaukiame apie šimtą dalyvių, – sakė varžybų direktorius Deividas Vileniškis. – Džiugu, kad į mūsų varžybas atvyksta ir gerai žinomų dviračių sporto pasaulio veidų – trasose matome ir dabartinių bei buvusių profesionalų, kurie yra puikus pavyzdys jaunimui.“

D. Vileniškio tikinimu, Lietuvos plento taurės varžybos išskirtinės tuo, kad atskiri etapai vyksta ne miestų gatvėse – nėra žiedinės lenktynės. „Išėjome iš miestų. Tai varžyboms suteikia papildomo žavesio. Dabar ir kiek silpnesnis varžybų dalyvis gali išsilaikyti pagrindinėje grupėje, nes nėra daug staigių posūkių ir pagreitėjimų“, – sakė varžybų organizatorius.

2019 metų Lietuvos plento taurės varžybų kalendorius:

I etapas – balandžio 14 d.

II etapas – balandžio 28 d.

III etapas – gegužės 12 d.

IV etapas – birželio 9 d.

V etapas – birželio 23 d.

VI etapas – rugpjūčio 4 d.

VII etapas – rugpjūčio 25 d.

VIII etapas – rugsėjo 28 d.

Miestų taurė

2018 m. Miestų taurės varžybų, kurias sudarė keturi etapai, pagrindinės grupės nugalėtoju tapo Lukas Talačka („Top Team“), o komandų įskaitoje laimėjo „Velonova-Bioracer“. Daugiausiai dalyvių – beveik 350 – sulaukė pirmojo etapo Kauno lenktynių organizatoriai. Lenktynėse Gargžduose, Kaišiadoryse ir Šiauliuose (trijose grupėse) dalyvavo po daugiau nei 150 dviratininkų. Šiose varžybose pedalus mynė buvę profesionalūs dviratininkai – T. Vaitkus, D. Džervus, broliai Vytautas bei Gediminas Kaupai bei daugkartinė šalies treko čempionė Olivija Baleišytė. Beje, Šiaulių lenktynių nugalėtojas latvis Martinas Blūmas pelnė solidų prizą – 1000 eurų čekį.

Šiemet Miestų taurės varžybas sudarys penki etapai. Jų dalyviai skirstomi į elito, mėgėjų ir veteranų grupes. „Jau nuo pirmųjų Kauno lenktynių 2010 m. siūlome tris distancijas – trumpąją, vidutinę ir ilgąją. Tad dviratininkai turi iš ko pasirinkti. Dažniausiai populiariausia būna vidutinė 45–50 km distancija. Džiaugiamės, kad pas mus atvyksta nemažai sporto mokyklų auklėtinių. Kasmet sulaukiame svečių iš Latvijos“, – sakė du varžybų etapus – Kauno ir Kaišiadorių lenktynes – organizuojančios VšĮ „Dviratai“ direktorius Darius Pekarskas.

Pasak jo, mėgėjų dviračių plento varžybose Lietuvoje ne tik daugėja dalyvių, bet ir kyla jų meistriškumo bei technikos lygis. „Per pastaruosius metus susibūrė nemažai komandų, mėgėjai gerokai daugiau dėmesio skiria treniruotėms, lenktyniauja geresniais dviračiais. Mėgėjų dviračių sportas tikrai nestovi vietoje“, – pabrėžė D.Pekarskas.

2019 m. Miestų taurės varžybų kalendorius:

I etapas – gegužės 12 d. Kaunas

II etapas – birželio 2 d. Gargždai

III etapas – liepos 7 d. Kaišiadorys

IV etapas – liepos 28 d. Šiauliai

V etapas – rugsėjo 8 d. Panevėžys

Tekstas ir nuotraukos: Tomas Gaubys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Vasaros perėjimų langas: kurie futbolininkai krausis lagaminus?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį