Dalintis „„Nike“ Oregone atidarė LeBrono Jameso inovacijų centrą“

„Nike“ Oregone atidarė LeBrono Jameso inovacijų centrą

„Nike World“ būstinėje Oregone (JAV) atidarytas LeBrono Jameso inovacijų centras. Jis įrengtas konsoliniame viršutiniame aukšte ir iškart pritraukia žmonių dėmesį. Drąsus architektūrinis sprendimas yra „Nike“ sporto tyrimų galimybių akcentas.

Šiame aukšte atgimsta „Nike sporto tyrimų laboratorija“ (NSRL), kurioje įrengtos didžiausia pasaulio judesio fiksavimo instaliacija (400 kamerų), 97 jėgos platformos, kūno atvaizdavimo įranga ir daug kitų elementų.

„NSRL yra epicentras, kuriame dirbame su bet kokio pajėgumo, išsilavinimo, įgūdžių sportininkais ir bet kurios sporto šakos atstovais“, – sakė NSRL viceprezidentas Matthew Nurse‘as.

Praėjusius daugiau nei 40 metų, kai NSRL buvo įkurta Ekseteryje, Naujajame Hampšyre, laboratorija toliau žengia išvien su technologijomis ir „Nike“ keletui dešimtmečių į priekį galės kurti modernią produkciją bei suteikti naujas patirtis visiems atletams.

„Mūsų centre sportininkai gali judėti pilnu greičiu, pilnais judesiais – tarsi būtų sporto aikštelėje“, – sakė M. Nurse‘as.

LeBrono Jameso inovacijų centras yra vieta, kur sportininkų balsas pavirsta realybe. Kol sportininkai yra tiriami, kiti žmonės taip pat yra veiksme – jie analizuoja, testuoja ir kuria ateitį. Tikslas yra suprasti unikalius žmonių poreikius ir jų galimybes, kontekstualizuoti iššūkius ir įvairiuose įrenginiuose per žaidimo spektrą sugeneruoti naujus pasiekimus.

Nauja laboratorijos erdvė yra penkis kartus didesnė už buvusią. Joje yra pilno dydžio krepšinio aikštelė, 200 m ištvermės trasa, 100 m bėgimo trasa ir dirbtinės dangos treniruočių aikštelė. Visa tai leidžia fiksuoti kiekvieną žaidėjo judesį. Šie pasiekimai skatina mokslinių tyrimų plėtrą, apimančią tiek psichinę, tiek fizinę gerovę.

„Mūsų tikslas –  kad sportininkai kiekvieną dieną taptų geresniais, o pasaulis būtų geresnis sportininkams. Suprasdami kuo daugiau žmonių kūnų, lyčių ir sugebėjimų lygių, galėsime sukurti geresnį ir labiau specifinį produktą“, – sakė „Nike avalynės inovacijų“ viceprezidentė Kathy Gomez.

NSRL tyrimai leidžia atrasti naujas galimybes ir „Nike“ drabužių kūrėjams.

„Inovacijų erdvėje mes gauname informaciją iš NSRL ir galime pažvelgti į įvairius sportininko problemos sprendimo būdus. Tai tampa nepaprastai įdomu. Įprastai kurdami gaminį mes tiesiog imtume medžiagą, išgautume raštą, susiūtume ir viskas. Čia mes galime pereiti prie bet ko – nuo biologijos ar chemijos iki gamybos mašinų galimybių ribų, taip sukurdami medžiagą bet kokiai paskirčiai“, – teigė „Nike drabužių inovacijų“ viceprezidentė Janett Nichol.

Sukūrus prototipą, LeBrono Jameso inovacijų centre galima viską išbandyti, sureguliuoti ir kartoti kol idėja virs realybe. Visi rezultatai bus pagrįsti moksliniais procesais.

„Iš pradžių buvome elitinių bėgikų kompanija. Vėliau išsiplėtėme iki mėgėjų, o tada ėmėmės kitų sporto šakų, – kalbėjo „Nike inovacijų“ prezidentas Tomas Clarke‘as. – Kiekviename žingsnyje buvo būtina pateikti tyrimus bei mokslinius įrodymus, kad mūsų kuriami produktai yra vis geresni.“

Apsilankykite LeBrono Jameso inovacijų centre.

Straipsnį parengė Dominykas Genevičius
Nuotraukos: Nike

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

R. Navardauskas – apie nematomą komandinį darbą dviračių sporte

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį