Dalintis „Nemokami futbolo grobiai: Mbappe išvykimas ir italų sėkmė“

Nemokami futbolo grobiai: Mbappe išvykimas ir italų sėkmė

Paryžiaus „Saint-Germain“ ekipa pagaliau išgirdo Kyliano Mbappe sprendimą dėl ateities – puolėjas netrukus paliks Prancūziją ir krausis lagaminus svetur. Vieną vertingiausių pasaulio futbolininkų prarasiančiai ekipai beliks graužtis nagus, nes už puolėjo išvykimą PSG negaus nė cento.

Metų pradžioje Paryžiaus klubo prezidentas Nasseras Al-Khelaifi teigė, jog turi „džentelmeno susitarimą“ su Kylianu Mbappe, tačiau daugiau detalių neatskleidė.

Laukti atomazgos ilgai nereikėjo – vos po mėnesio užsienio spaudoje nugulė antraštės, skelbusios apie prancūzo etapo tėvynėje pabaigą.

180 mln. eurų PSG kainavęs Mbappe ekipą paliks pasibaigus kontraktui šią vasarą, o susidomėjimas tiek Paryžiaus klubu, tiek Prancūzijos lyga neabejotinai smuks.

Mbappe gerbėjų akys jau krypsta ir kryps į Madridą, kur ir turėtų nutūpti talentingasis prancūzas. Pasak futbolo apžvalgininko Fabrizio Romano, puolėjas šiuo metu derina kontraktą su „Real“ ekipa.

Kylianas Mbappe viduryje

Savo ruožtu PSG turės pradėti naują etapą. Dar prieš metus ekipa džiaugėsi įspūdingu Mbappe, Lionelio Messi ir Neymaro trio puolime, tačiau netrukus klube nebeliks nė vieno iš jų.

Už dyką į kitą darbovietę atvyksiantis Mbappe papildys geriausių nemokamų futbolo perėjimų sąrašą, iš kurio pavyko išrinkti šešis itin sėkmingus atvejus.

Solas Campbellas (iš Londono „Tottenham“ į Londono „Arsenal)

Persikėlimas į aršiausių priešininkų gretas neretai sukelia milžinišką sirgalių pasipiktinimo bangą, o persikėlimas nemokamai, šiuo atveju, prilygo tikrai išdavystei.

2001 m. kontrakto su „Spurs“ nusprendęs nepratęsti gynėjas Solas Campbellas apsivilko raudonus „Arsenal“ marškinėlius ir su jais užfiksavo geriausią karjeros etapą.

Anglas iškart tapo pagrindiniu gynybos ramsčiu, o trečiajame sezone iškovojo ir auksinį „Premier“ lygos trofėjų, kai „Arsenal“ viso sezono metu nepralaimėjo nė sykio.

Drąsus sprendimas pasiteisino. Devynis sezonus „Tottenham“ atidavęs Campbellas į lygos metraščius ryškiau įsirašė būdamas „Arsenal“ nariu, o „Spurs“ iki šiol taip ir neiškovojo nė vieno stambaus titulo.

 Estebanas Cambiasso (iš Madrido „Real“ į Milano „Inter“)

 Į šį sąrašą argentinietį galima įtraukti du sykius. Pirmą sykį, nemokamai palikęs Madrido „Real“ 2004-aisiais, Estebanas Cambiasso atsidūrė Italijoje, kur vėliau iškovojo visus įmanomus trofėjus.

Ispanijoje tik epizodinį vaidmenį atlikęs saugas iškart įsitvirtino Milano „Inter“ gretose ir sėkmingai klube rungtyniavo 10 sezonų.

Penkissyk „Serie A“ titulą iškovojęs Cambiasso 2010-aisiais triumfavo ir Čempionų lygoje, kai puikiai įsiliejo į Jose Mourinho taktines schemas.

Etapą Milane saugas užbaigė 2014-aisiais, kai nemokamai persikėlė į „Leicester City“ gretas Anglijoje.

Tuometiniams naujokams argentinietis padėjo išlikti „Premier“ lygoje, tačiau komandoje praleido tik metus ir nespėjo išvysti istorinio triumfo 2016-aisiais.

 Andrea Pirlo (iš „AC Milan“ į Turino „Juventus“)

 Nedaugelis 2011-aisiais suprato „AC Milan“ sprendimą leisti išvykti vienam klubo talismanų Andrea Pirlo, kuris ekipoje praleido 10 metų.

Maža to, 32-erių sulaukęs italas papildė aršių priešininkų „Juventus“ gretas ir tapo kertiniu sudėties futbolininku, nepaisant į antrą pusę persiritusios karjeros.

Saugas Turine praleido ketverius metus ir visus juos kėlė „Serie A“ titulą į viršų. Iki tobulybės pritrūko tik Čempionų lygos trofėjaus, kurį 2015-ųjų finale išplėšė „Barcelona“.

 Paulas Pogba (iš „Manchester United“ į Turino „Juventus“)

 Tris iš keturių sezonų Turine Andrea Pirlo aikštėje pareigas dalinosi su iš Anglijos nemokamai atvykusiu prancūzu Paulu Pogba.

„Juventus“ tai buvo itin sėkmingas etapas tiek aikštėje, tiek už jos ribų – už dyką pavyko nugvelbti net du aukščiausios klasės futbolininkus.

Pogba Turine taip pat praleido keturis sezonus ir iškovojo tiek pat Italijos čempionų titulų, kol 2016-aisiais sugrįžo į tą patį „Manchester United“ už tuo metu rekordinę 105 mln. eurų sumą.

Po šešerių metų Mančesteryje prancūzas vėl atsidūrė „Juventus“ gretose 2022-aisiais, tačiau praktiškai nepakilo nuo suolo. Praėjusių metų spalį Pogba sulaukė suspendavimo už draudžiamų preparatų vartojimą.

 Robertas Lewandowski (iš Dortmundo „Borussia“ į Miuncheno „Bayern)

Robertas Lewandowski

Tai yra geriausias nemokamas perėjimas futbolo istorijoje ir tik Kylianas Mbappe turės progą su juo pakonkuruoti.

Eilę metų Miuncheno „Bayern“ nuskausmindavo kuklesnius Vokietijos klubus ir perpirkdavo jų geriausius žaidėjus, tačiau 2014-aisiais pagavo stambiausią žuvį iki šiol.

Į ekipą iš Dortmundo „Borussia“ už dyką atvyko vienas geriausių pasaulio puolėjų Robertas Lewandowski, kuris „Bayern“ gretose praleido aštuonis sezonus ir įmušė net 344 įvarčius.

2022-aisiais lenkas išpildė savo svajonę ir persikėlė į „Barceloną“, tačiau iki tol spėjo įsitvirtinti kaip vienas geriausių puolėjų Vokietijos futbolo istorijoje.

Lewandowskis Miunchene susižėrė beveik visus tiek klubinius, tiek individualius titulus.

 Jamesas Milneris (iš „Manchester City“ į „Liverpool“)

Tai mažiausiai blizganti pavardė šiame sąraše, tačiau nepaminėti jos būtų nuodėmė. Besibaigiantis Jurgeno Kloppo etapas Liverpulyje nebus prisimenamas be Jameso Milnerio indėlio.

Nors pats vokietis nebuvo atsakingas už anglo pasikvietimą į komandą 2015-aisiais, tačiau Kloppo taktinėse schemose „Man City“ nebereikalingas saugas įsipaišė puikiai.

Iki tol karjeroje žaidęs puolimo krašte, Milneris trenerio buvo pastumtas į aikštės gilumą ir Liverpulyje sužibėjo tiek kaip vidurio saugas, tiek kaip krašto gynėjas.

Anglas su klubu taip pat laimėjo viską, įskaitant 2019-ųjų Čempionų lygos trofėjų, ir 2023-aisiais persikėlė į „Brighton“ ekipą.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Kovoje dėl medalių Gintarės Scheidt nesustabdė net patirtas kaulo lūžis: ant nugalėtojų podiumo lipo visa olimpietės šeima

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį