Dalintis „Mitybos eksperto patarimai, kaip įveikti energijos trūkumą po pietų“

Mitybos eksperto patarimai, kaip įveikti energijos trūkumą po pietų

Turbūt esate pastebėję, kad tarp pietų ir vakarienės mus dažnai užklumpa nuovargis ir norisi suvalgyti kažką nesveiko, kad sugrįžtų energija bei motyvacija dirbti. Mitybos biologas Dr. Christopher Rhodes iš Kalifornijos pasidalino praktiniais patarimais, kaip išlikti žvaliems visą dieną.

Atsispirkite užkandžiavimui

Pasak Ch. Rhodes, nors valgymas mažomis porcijomis gali atrodyti kaip puikus būdas numalšinti alkį ir nepersivalgyti, iš tikrųjų nedideli maisto kiekiai dažniau tik kelia apetitą.

„Deja, užkandžiavimas skatina organizmą norėti daugiau maisto, o taip pat gali sukelti cukraus kiekio kraujyje padidėjimą ir mieguistumą. Taip yra todėl, kad smulkūs užkandžiai „neperžengia“ mūsų kūno sotumo slenksčio – tai reiškia, kad nors maisto į organizmą patenka, jo biologiškai nepakanka, kad jaustumėmės mažiau alkani“, – papildo jis.

Nuolatinis daug angliavandenių turinčių užkandžių valgymas taip pat gali iššaukt gliukozės šuolius, o tai gali sukelti smegenų rūką, emocinius svyravimus ir energijos trūkumą.

Renkantis užkandžius, anot pašnekovo, geriausiai tinka tokie produktai, kaip riešutai, vaisiai ar džiūvėsėliai, kurie organizmui gali suteikti sveikų riebalų, skaidulų ir baltymų.

„Šie užkandžiai lėtina virškinimą, palaiko sotumo jausmą ir subalansuoja gliukozės šuolius“, – patarė mitybos biologas.

Stebėkite gliukozę

Nors gliukozė yra tinkamas energijos šaltinis, tačiau per mažas arba per didelis jos kiekis gali sukelti nepageidaujamų problemų.

„Gliukozės lygis yra susietas su tūkstančiu skirtingų biologinių procesų, turinčių įtakos viskam – nuo ​​energijos pasiskirstymo iki nuotaikos ir medžiagų apykaitos. Gliukozės šuolis iš maisto, kuriame yra daug angliavandenių ir daug cukraus, gali suteikti staigų energijos antplūdį, tačiau šis pojūtis greitai išnyks ir liks tik vangumas bei nuotaikos pablogėjimas“, – pasakoja specialistas.

Jo teigimu, geriausias būdas palaikyti normalų gliukozės kiekį, yra valgyti angliavandenius kartu su sveikais riebalais, baltymais ir skaidulomis, kurios padeda sulėtinti virškinimą bei sustabdo staigų gliukozės šuolį.

Atsisakykite kavos arba sumažinkite jos kiekį

Ch. Rhodes teigia, kad kava sukelia tokius pat staigius energijos šuolius kaip ir cukrus.

„Kofeinas gali suteikti trumpų, intensyvių energijos pliūpsnių, dėl kurių po kelių valandų, deja, dažnai jaučiamės dar labiau pavargę“, – sako medikas.

Kaip ir su cukrumi, geriausias būdas išvengti šių svyravimų yra derinti kofeiną su maistu, kuriame yra sveikųjų riebalų, skaidulų ir baltymų, galinčių sulėtinti jo virškinimą ir išlyginti jo panaudojimą organizme.

Vietoje kavos, pašnekovas siūlo gurkšnoti žaliąją arbatą, kurioje yra aminorūgšties L-teanino, kuris, kaip įrodyta, padeda sumažinti nervingumą ir blaškymąsi, sukeliamą kofeino.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: foxnews.com
Nuotraukos: foxnews.com

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Euro 2024 intrigos: prancūzų kerštas ir Ronaldo atsisveikinimas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį