Spalio pabaigoje titulų gal ir nelaimėsi, bet pralošti gali viską greitai. Tą dabar demonstruoja kraujuojantys Europos futbolo grandai: taškus barstanti „Barcelona“ jau nebeturi, ką atleisti, Ole Gunnaro Solskjaero vairas krypsta nuo kurso, o čempionų sostą užleidę Turino „Juventus“ futbolininkai rizikuoja ir dar sykį likti papėdėje. Ne ką sėkmingiau klostosi ir Prancūzijos čempionų sezono pradžia.
„Manchester United“
Savaitgalį penkis „Liverpool“ įvarčius sugėrę „Manchester United“ futbolininkai yra itin toli savo optimalios formos. Nors strategas Ole Gunnaras Solskjaeras teigia priešingai – norvegas mato pozityvą horizonte ir sirgalius guodžia, kad iki teigiamo rezultato trūksta nedaug.
Vasarą plačiai piniginę pravėręs Mančesterio klubas pildėsi ir Cristiano Ronaldo, ir Raphaeliu Varane‘u, ir Jadonu Sancho, tačiau šiuo metu „Premier“ lygos lentelėje žengia vos septintas su 14 taškų. Tiek pat yra surinkusi ir 10-oje vietoje esanti Londono „Arsenal“ ekipa.
Su silpniausia ekipos grandimi vis tik klubo valdžia nežada atsisveikinti, o palaikymą O. Solskjaerui išreiškė ir „Man United“ treniruočių bazėje apsilankęs Seras Alexas Fergusonas.
Trenerio pakeitimas sezono eigoje rezultatų dar negarantuoja, o tą, atrodo, klubo galvos supranta – tinkamų variantų gesinti gaisrą rinkoje tokiu metu nėra daug.
Kol lentelės kaimynai trina rankomis stebėdami prastą „Man United“ sezoną, raudonieji velniai dar tik pasitinka sudėtingiausius testus – iki gruodžio pradžios ekipa susitiks su „Manchester City“, Londono „Chelsea“, „Arsenal“ bei „Tottenham“ ekipomis.
„Barcelona“
Sezoną be Lionelio Messi pasitikusi ir skolose paskendusi „Barcelona“ tokių rezultatų galėjo tikėtis. Katalonai šiuo metu žengia vos devintoje „La Ligos“ vietoje ir iš 10-ies mačų laimėjo vos keturis.
„Barcelona“ pralaimėjo ir trečiadienio vakarą, kai 0:1 nusileido Madrido „Rayo Vallecano“ ekipai, o vienintelį mačo įvartį į katalonų vartus pasiuntė seniai girdėtas Radamelis Falcao.
Po mačo katalonų treneris Ronaldas Koemanas teigė nežinąs, ar jis pats yra pavojuje ir gali prarasti darbą, tačiau netrukus sužinojo – praėjus kelioms akimirkoms po pralaimėtos akistatos klubo valdžia jam įteikė atleidimo lapelį.
Treniravęs klubą nuo 2020-ųjų, olandas į „Barceloną“ atvyko komandai pačiu sudėtingiausiu metu šiame amžiuje – pinigų pajėgiems futbolininkams stinga, naujokai rezultato neduoda, o tokie vilkai kaip Gerardas Pique ar Sergio Busquetsas jau nebegali pasiūlyti jiems įprastos kokybės.
Situacijos įkaitu tapęs R. Koemanas karštą kėdę užleis, tačiau, vargu, ar postas Katalonijoje šiuo metu yra toks patrauklus bet kuriam elitiniam strategui – lįsti į mėsmalę, kuri prarijo jau ne vieną trenerį, dabar ryšis ne bet kas.
Turino „Juventus“
Praėjusį sezoną devynių iš eilės titulų seriją nutraukusi ir Milano „Inter“ klubui „Serie A“ sostą užleidusi Turino „Juventus“ ekipa dar sykį žaidžia su ugnimi. Naujo stratego Massimiliano Allegri vadovaujama ekipa kol kas neranda savojo žaidimo ir Italijos lygos lentelėje žengia vos septinta.
Nuo tobulą sezoną žaidžiančio lyderio „AC Milan“ klubo „Juventus“ skiria jau 13 taškų. Toks rezultatas – šlubuojančio komandos puolimo atspindys.
Per 10 mačų Italijoje Turino klubas įmušė tik 14 sykių. Talentingą ir jauną sudėtį subūrusiai ekipai kol kas stinga kūrybos paskutiniame aikštės trečdalyje, o strategas M. Allegri ieško variantų ir vis dar neišsigrynina savosios pagrindinės komandos.
Visgi pastaruoju metu ekipa pamažu atranda kelių link varžovų vartų – iki trečiadienį patirto pralaimėjimo „Sassuolo“ ekipai 1:2, „Juventus“ laimėjo septynerias iš paskutinių aštuonerių žaistų rungtynių ir išsikapstė iš „Serie A“ lentelės dugno. Po keturių turų ekipa žengė vos 18-a.
Vis tik puolimas per pergalingą seriją buvo gan skurdus – „Juventus“ jau šešerias rungtynes neįmuša daugiau nei vieno įvarčio, o paskutinį sykį tą padarė dar pergalingame rugsėjo 26-osios mače su Genujos „Sampdoria“ ekipa 3:2.
„Lille“
Vasarą pergalių architektą prie šoninės linijos Christophe‘ą Galtier praradusi bei kelių čempioniškos sudėties ramsčių netekusi Lilio ekipa susidūrė su liūdna realybe – po 11 mačų ekipa Prancūzijos čempionate žengia vos 10-oje vietoje.
Pardavusi vartų sargą Mike‘ą Maignaną ir ramstį aikštės viduryje Boubakary Soumare, Prancūzijos čempionų titulą ginanti ekipa kol kas praleidžia daugiau negu įmuša, o sirgaliai strėles meta ant naujo trenerio.
Šią vasarą C. Galtier pakeitęs Jocelynas Gourvennecas kol kas nė iš tolo neprimena savo pirmtako. „Lille“ puolimas stinga kūrybos ir tapo primityvus, o gynyboje klubą bombarduoja kur kas kuklesnės šalies ekipos.
Galima tik pasvajoti, kaip Čempionų lygoje atrodytų komanda su C. Galtier priešakyje. Kol kas „Lille“ per tris mačus Europoje tesukrapštė du taškus.
Turbulencijas komandos žaidime buvo galima nuspėti jau prieš sezoną, kai klubo vadovybė nusprendė paskirti dvejus metus be darbo buvusį J. Gourvennecą, 2019-aisiais iš „Ligue 1” iškritusį su „Guingamp“ ekipa, kurioje ir darbavosi paskutinį sykį.
Kol kas „Lille“ titulo gynyba primena „Montpellier“ variantą – 2011/12 m. sezone triumfavusi Prancūzijos lygoje, kitąmet ekipa finišavo vos devinta.
Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix